Jump to content

WojownikSEO

Forumowicze
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak najbardziej blog wewnętrzny. Najlepiej się sprawdza według mnie. Poza tym wszystko jest w jednym miejscu
 2. Mapkę możesz dodać, zawsze coś ale czy wiele to da? Nie musisz jej wkładać na siłę tym bardziej, że jest taka sytuacja jak mówisz. Rozwijanie bloga zdecydowanie na plus jeśli chodzi o rozwijanie strony a za razem optymalizację. Co do wklejania komentarzy klientów też jest spoko ale nie dodawaj tego tak dużo. Najwyżej od czasu do czasu.
 3. @killerbees1982 To prawda co mówisz lecz co do 3 cytatu to nie chodziło mi o linki wychodzące tylko czy katalog ma zarejestrowanych dużo firm. Na pewno wiedza podstawowa jest potrzebna ale taki link z katalogu prędzej pomoże niż zaszkodzi.
 4. Dodawanie stronki do katalogów to zawsze jakieś linki. Wpływ na SEO na pewno będzie pozytywny. Co do oceny miejscówki nie potrzebujesz nie wiadomo jakiej wiedzy. Zobacz po prostu czy wygląda porządnie i czy jest tam dużo wpisów innych stron.
 5. Możliwe, że coś w systemie coś padło. W moim przypadku po każdym odświeżeniu zmienia się ogólna ocena. Mam nadzieję, że to naprawią bo to dosyć solidna strona.
 6. Jeżeli tego wymaga sytuacja to "schodkowane" menu nie będzie jakoś bardzo przeszkadzać. Bardziej chodzi mi o zbyt rozbudowane menu pod tym kątem. Co do znaczników <nav> to wiem, że na pewno nie zaszkodzą optymalizacji a wręcz przeciwnie - są pod tym kątem bardzo dobre a przy okazji dobrze się prezentują.
 7. Warto pamiętać o tym, że sklepowe menu powinno w pierwszej kolejności eksponować produkty lub kategorie z produktami. Dodatkowo nie przesadzaj ze zdjęciami a najlepiej całkowicie się ich pozbądź (cały czas mówimy o menu). Ważne jest również dostosowanie przycisków w menu np. pierwsze od lewej to te, które powinny zapewniać konwersję natomiast po prawej te związane z kontaktem czy regulaminem. Pamiętaj również aby unikać "schodkowanego" menu, taka praktyka zniechęca do dalszego przeglądania strony. Możesz również zastosować "okruszki", które trzeba zoptymalizować pod SEO (o tym znajdziesz dużo u wujka google). To chyba tyle porad ode mnie. Obligatoryjnych rzeczy jest na pewno jeszcze więcej, więc nie poprzestawaj na tym wpisie Pozdrawiam.
 8. Tak, http i https są traktowane jako oddzielne adresy. Zaktualizowanie mapy strony jak najbardziej będzie na miejscu, możesz to zrobić np. generatorem sitemapy.
 9. Zazwyczaj przyjęło się tak, że jeżeli masz certyfikat SSL to strona jest "bezpieczna". Po internecie krążą różne opinie o SSL w kontekście optymalizacji ale jak kolega wcześniej wspomniał dobrze wdrożony wraz z przekierowaniami SSL na pewno w mniejszym lub (troszeczkę) większym stopniu przyczyni się do pozytywnej oceny strony i raczej nie będzie stanowił jakiegokolwiek ryzyka. Pozdrawiam
 10. Raczej nie polecam wstawiać polskich znaków do domeny. Takiego czegoś po prostu zazwyczaj się nie praktykuje (są wyjątki). Jeszcze kilka lat temu takie domeny były twardym orzechem do zgryzienia przez przeglądarki np. firefox. W każdym razie z tego co wiem istnieją różne problemy z pozycjonowaniem.
 11. @Takitam Wydaje mi się, że yoast jest bardzo fajną wtyczką i dosyć porządnie wykonaną. Jakie są różnice z tym seopress?
 12. Nie polecam praktykować "black SEO", ponieważ cała Twoja praca może pójść na marne. Wydaje mi się, że dla tej zmiennej treści robot i tak sobie poradzi i wychwyci ten content ale głowy sobie nie dam uciąć
 13. Dzięki za odpowiedź. Chyba faktycznie lepiej ograniczyć liczbę tych wtyczek.
 14. @Ryś Jakie wtyczki w takim razie najlepiej użyć? (nie licząc YoastSeo)
 15. Cześć, Mam własną stronę na WordPress'ie i chciałbym się dowiedzieć jakie wtyczki najbardziej polecacie pod kątem optymalizacji (obrazki, kompresja kodu, obrazki itp). Oczywiście nie wliczając tych podstawowych typu YoastSEO, WP-Smush itd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy