Roszp

Forumowicze
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Roszp

  Katalogi - czy w ogóle coś dają?

  Pięć miesięcy później, odgrzewam temat dla przyszłych pokoleń. Powoli notowałem wzrosty przez ten czas, każdy wpis przy tym udostępniałem w różnych sieciach społecznościowych, budując przy tym linkowanie. Mimo że się nie udzielałem, czerpałem wiedzę z forum. Za mną kilka sukcesów, do największych zaliczam umieszczenie mojego artykułu w wiadomościach Google, co wygenerowało mi ponad 1 200 wejść w dobę Wdrożyłem w tym czasie SSL, przedłużyłem domenę (zanim ruszyłem z blogiem, prawie miesiąc budowałem stronę) Jeśli chodzi o pozycje, powoli dodrapałem się do top 10 na frazach, na których mi zależało, aktualnie jestem w top 5 przy najważniejszej dla mnie frazie. Wykupiłem właśnie kolejny multikod w jednym z katalogów forumowiczów i idę po pierwszą pozycję Teraz zamierzam położyć nacisk na YouTube i tam robić SEO. W przyszłym tygodniu zaczynam z konferencją na której będę prelegentem, od razu live z grubej rury
 2. To samo co kolega wyżej miałem, wybacz za późną odpowiedź i jeszcze raz dziękuję za kod
 3. Roszp

  SSL - tak czy nie?

  Super, rozwialiście moje wątpliwości, przetestuję rozwiązanie i zobaczymy jak google na to zareaguje Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
 4. Roszp

  SSL - tak czy nie?

  Nic, poza pracą w postaci tworzenia przekierowań i generowania nowej sitemapy. Ale co na tym zyskam? I czy w ogóle, bo jak na razie nikt nie jest w stanie mi pokazać że to faktycznie coś daje.
 5. Cześć! Nie zbieram żadnych danych do newsletterów itd., nie posiadam panelu użytkownika na swojej stronie a jednak w każdym poradniku i każdej aplikacji która "sprawdza SEO" jest wyraźnie napisane, że warto włączyć SSL. No ale właśnie - czy na pewno warto? Spotkałem się z opiniami, że "przetrawienie" przez Google faktu, że domena dotychczas linkowana na http to ta sama domena, co ta z https, zajmuje nawet kilka miesięcy (!!!). No więc właśnie - czy Waszym zdaniem, warto wprowadzać certyfikat SSL na stronie, która nie ma nawet panelu logowania dla użytkownika? Jeśli tak/nie - dlaczego?
 6. Roszp

  Katalogi - czy w ogóle coś dają?

  Dzięki, zajmę się tym
 7. Roszp

  BuyFans.pl - promocja

  Z mojego doświadczenia wynika, że udostępnienie fanpage - najlepiej z opisem o czym jest i dlaczego się go poleca, jest chyba najszybszą drogą do zbudowania pierwszej grupy odbiorców. Wtedy w like klikają osoby, które faktycznie są zainteresowane tematyką. Może więc wprowadzicie tę funkcjonalność do pakietu usług na start? Mnie zastanawia za to, czy istnieje możliwość grupowania użytkowników według zainteresowań? Są w miarę uniwersalne fanpage, które oczywiście zyskają na takich kampaniach, ale jeśli ktoś np. prowadzi sklep z pilarkami do drewna albo prowadzi usługowe kopanie, to takie polubienia na dłuższą metę nic mu nie dają. W każdym przypadku w mediach społecznościowych chodzi o feedback, kupowanie pustych like jest mało atrakcyjne.
 8. Roszp

  BuyFans.pl - promocja

  Parafrazując wykopki: C**j, zapłacone Nie widzę sposobu, żeby odróżnili 20 losowych wykopujących od 20 nagonionych z hasztagu (częst praktyka na wykopie) czy 20 kupionych wykopów.
 9. Roszp

  BuyFans.pl - promocja

  Sam się o usłudze dowiedziałem z Wykopu, cena i model atrakcyjny a i nie jest to naganianie botów dla podbicia analyticsa
 10. Roszp

  Katalogi - czy w ogóle coś dają?

  Dzięki za opinię, bardzo przydatna Staram się o naturalne linkowanie na różnego rodzaju stronach branżowych, forach czy innych blogach. Bardzo mnie cieszy, że niektóre moje wpisy są już linkowane organicznie przez czytelników. Poprawiłem optymalizację tekstu na stronie, dodałem copy wyżej w kodzie, miałem też zdublowane linki na stronie głównej - człowiek się całe życie uczy. Po zaindeksowaniu zmian od razu 4 strona na interesującą mnie frazę. Do poprawy jeszcze troszkę kodu. Lecimy po top3, nie ma lipy
 11. Roszp

  Katalogi - czy w ogóle coś dają?

  Może i znajdę, tylko języka nie rozumiem Przy 100 katalogach dziennie nie będzie filtra? Słyszałem, że ważne jest stopniowe linkowanie, nie "napieprzanie" na masę
 12. Roszp

  Katalogi - czy w ogóle coś dają?

  Jakie tempo jest więc optymalne? W jaką ilość celować? Z drugiej strony jest przecież ryzyko filtru, no i przecież możliwości tworzenia unikalnych opisów mam ograniczone. Staram się o udostępnienia na stronach branżowych, widzę że google indeksuje też strony typu Wykop, więc tam też działam. Co jeszcze można robić?
 13. Roszp

  Katalogi - czy w ogóle coś dają?

  Nawet na tym forum jest mnóstwo list/spisów itd. Skoro wartościowych jest 5, to po co w ogóle taki dział na forum?