Qrzysio

Forumowicze
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Qrzysio

 • Urodziny 18.02.1986

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Zza rogu
 1. Poszukuję osoby do administracji serwerem dedykowanym dla lokalnego portalu internetowego składającego się z kilku podserwisów. Chodzi o uruchomienie nowej dzierżwionej maszyny i przeniesienie serwisu z obecnego serwera dedykowanego na nowy oraz dalsza współpraca w zakresie czuwania nad serwerem, przeprowadzania aktualizacji, konfiguracji itp. Krótka charakterystyka: - na serwerze nie konfigurujemy skrzynek pocztowych (używamy darmowego Google Apps), a e-maile ze skryptów wysyłamy poprzez SMTP w chmurze (Emaillabs), - potrzebujemy instalację w zasadzie standardowych i znanych usług: PHP (dwie wersje), MariaDB, FTP, SSH, phpMyAdmin, git, node - używamy płatnego pakietu Cloudflare, - potrzebujemy panelu do zarządzania serwerem (obecny administrator dostarczał nam DirectAdmin, ale nie ma kłootu z innymi), - potrzebujemy skonfigurować na serwerze VPN (najlepiej OpenVPN), - regularne kopie zapasowe (do dyskusji jak to rozwiążemy), - zgłaszanie awarii, nowych funkcjonalności lub zmian w konfiguracji możemy oprzeć o prosty system ticketów, lub zaproponowane przez administratora rozwiązanie, - ważny jest czas reakcji na awarię - do omówienia, - mamy także obszerną galerię zdjęć, która obecnie znajduje się na innej maszynie, szukam dla niej też nowego miejsca (serwera), być może nowy administrator coś podpowie lub zaoferuje, Jako właściciel serwisu znam PHP, tworzę samodzielnie strony www, znam podstawowe komendy unix i proste sprawy robię sam. Nie znam się jednak na zarządzaniu, instalacji nowego oprogramowania i tym bardziej napraw, gdy coś nie działa i potrzebuję do tego odpowiedzialną osobę. Szukam długiej współpracy na lata. Obecny administrator jest z nami 5 lat, ale nie ma już dla nas czasu. Preferuję współpracę opartą o stałą miesięczną kwotę na fakturę VAT + ewentualne dodatkowe rozliczenia w razie potrzeby. Pisemna umowa o współpracy oraz powierzeniu przetwarzania danych osobowych (GIODO). Jestem otwarty na różne propozycje. Proszę o wiadomość prywatną, lub wiadomość e-mail: krzysiek@chojnowski.us.
 2. Intertext po SSL lub alternatywa

  Hej, świetna wiadomość. Czy możesz podać źródło tej informacji? W internecie niestety nic nie ma na ten temat. W jaki sposób otrzymałeś ten komunikat?
 3. Intertext po SSL lub alternatywa

  Oby jak najszybciej. Trzymam kciuki.
 4. Intertext po SSL lub alternatywa

  Odpisano mi, że działanie na stronach dostępnych po HTTPS planują wprowadzić w przyszłym roku. Termin jest bardzo odległy (nie wiadomo czy styczeń, czerwiec, czy może grudzień 2017) i wygląda na to, że to raczej dobra wola, niż konkretny plan. Też jestem zdziwiony, mam nadzieję, że znajdę jakąś alternatywę.
 5. Dzień dobry, właściciel AdKontekst poinformował mnie, że niestety Intertext nie działa i nie ma możliwości (obecnie), by działał na stronach z protokołem HTTPS. Obecnie wyświetlanie Intertext powoduje błąd "mixed content". W związku z tym chciałbym zapytać o alternatywę dla Intertext, czy ktoś miał do czynienia z innymi firmami i podobną ofertą reklam na odnośnikach w treści artykułów/postów. Ewentualnie czy ktoś borykał się z podobnym problemem Intertextu na stronach z HTTPS i udało mu się wypracować jakieś rozwiązanie.
 6. Złe indeksowanie linków

  Dzięki za odpowiedź. Wprowadziłem porównywanie adresu URL, który jest w pasku adresu z tym, jakiego się spodziewam i w razie gdy jest różny, przekierowuję z 301 na ten właściwy.
 7. Witam, zauważyłem ostatnio, że Google niewłaściwie indeksuje odnośniki z mojego serwisu. Prawidłowy link to np. http://www.subdomena.jakasstrona.pl/jakis_dowolny_tekst,ID.html Tymczasem google wyrzuca w wyszukiwarce tego typu linki: http://www.subdomena.jakasstrona.pl/NgbSV/jakis_dowolny_tekst,ID.html Ciąg znaków "NgbSV", to losowe znaki, które sobie dopisuje Google. Są różne za każdym razem. Wygląda, że generują się losowo. Nie wiem na jakiej zasadzie i dlaczego. Sprawa wygląda tak, że w Google nie ma obecnie prawie żadnych linków z tej witryny. Jeśli są to niliczne i bardzo nisko. Trudno coś wyszukać. Podejrzewam, że problemem są m.in. te linki. Nie wiem dlaczego Google indeksuje w ten sposób. Proszę o poradę. Poniżej wpisy z .htaccess. RewriteEngine On RewriteBase / RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomena.jakasdomena.pl RewriteRule (.*) http://www.subdomena.jakasdomena.pl/$1 [R=301,L] RewriteRule ^index.html$ index.php [L] RewriteRule ^index2.php$ index.php [L] RewriteRule ^(.*),([0-9]+),([0-9]+).html$ wyswietl.php?akcja=reakcja&id=$2&podstrona=$3 [L] RewriteRule ^(.*),([0-9]+).html$ listuj.php?akcja=reakcja&id=$2 [L]
 8. Działalność gospodarcza a ADS?

  Na fakturze dot. usługi nie musi być jednostki. O tym co wpisujemy w w nazwie, napisałem dwa posty wyżej.
 9. Działalność gospodarcza a ADS?

  Dodam tylko, że identyczna zasada dotyczy TradeDoubler. Zmieniają się tylko dane kontrahenta.
 10. Działalność gospodarcza a ADS?

  Wpisujesz normalnie "Dzierżawa powierzchni reklamowej". Jest to usługa, więc jednostek nie ma, ale jeśli twój program do faktur nie odróżnia, to wstaw sztuk: 1 i po sprawie. Ja wpisuję na fakturze kwotę, którą przelało mi Google, dokładnie tyle ile wpłynęło na konto w banku. Stawka VAT oczywiście "np" z adnotacją na dole faktury: "np - nie podlega podatkowi VAT w Polsce. Podatek VAT rozlicza nabywca usługi". Przykład faktury jakie ja wystawiam: http://img692.imageshack.us/img692/223/fakturagoogle.jpg Nie sugeruj się, że została wystawiona w 2010 roku. Do tej pory robię identyczne, zmienia się tylko kwota.
 11. Działalność gospodarcza a ADS?

  Ja wybrałem jednoosobową działalność gospodarczą, podatek liniowy rozliczany jako podatkowa księga przychodów i rozchodów. Poza tym czynny płatnik VAT.' Wybrałem następujące PKD: 22.11.Z - Wydawanie książek 22.13.Z - Wydawanie czasopism i wydawnictw periodycznych 22.14.Z - Wydawanie nagrań dźwiękowych 22.15.Z - Działalność wydawnicza pozostała 22.22.Z - Działalność poligraficzna pozostała, gdzie indziej niesklasyfikowana 22.23.Z - Introligatorstwo 22.24.Z - Działalność usługowa związana z przygotowaniem druku 22.25.Z - Działalność graficzna pomocnicza 45.31.D - Wykonywanie pozostałych instalacji elektrycznych 51.84.Z - Sprzedaż hurtowa komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania 51.85.Z - Sprzedaż hurtowa pozostałych maszyn i urządzeń biurowych oraz mebli biurowych 51.86.Z - Sprzedaż hurtowa części elektronicznych 52.48.A - Sprzedaż detaliczna mebli, wyposażenia biurowego, komputerów oraz sprzętu telekomunikacyjnego 52.48.B - Sprzedaż detaliczna sprzętu optycznego, fotograficznego oraz precyzyjnego 52.61.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej 64.20.G - Działalność telekomunikacyjna pozostała 70.20.Z - Wynajem nieruchomości na własny rachunek 72.10.Z - Doradztwo w zakresie sprzętu komputerowego 72.21.Z - Działalność edycyjna w zakresie oprogramowania 72.22.Z - Działalność w zakresie oprogramowania, pozostała 72.30.Z - Przetwarzanie danych 72.40.Z - Działalność związana z bazami danych 72.50.Z - Konserwacja i naprawa maszyn biurowych, księgujących i sprzętu komputerowego 72.60.Z - Działalność związana z informatyką, pozostała 74.40.Z - Reklama 74.81.Z - Działalność fotograficzna 92.11.Z - Produkcja filmów i nagrań wideo 92.12.Z - Rozpowszechnianie filmów i nagrań wideo 92.13.Z - Projekcja filmów 92.62.Z - Działalność związana ze sportem, pozostała 92.72.Z - Działalność rekreacyjna pozostała, gdzie indziej niesklasyfikowana
 12. Działalność gospodarcza a ADS?

  Masz rację. Zadzwoniłem dzisiaj do TradeDoubler'a. Powiedziano mi, że fakturę trzeba wystawić na adres w Szwecji, tylko w PLN, nie wpisywać stawki VAT na fakturze. Trzeba dodać jedynie adnotację: "Nie podlega podatkowi VAT w Polsce. Podatek VAT rozlicza nabywca usługi." Na pewno tak samo będzie z Google. Poza tym znalazłem w internecie opinie Urzędu Skarbowego na ten temat: http://prawo.vagla.pl/node/6728 Opinie się pokrywają. Czy ewentualnie mógłbyś udostępnić wzór faktury, jakie wystawiasz dla Google? Oczywiście bez swoich danych osobistych. Byłbym bardzo wdzięczny.
 13. Działalność gospodarcza a ADS?

  Faktura bez VATu to zwykły rachunek. Czynny płatnik VAT prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek wystawia faktur. Gdybym nie był płatnikiem VAT, wystawiałbym rachunki (bez VATu). Zatem faktura nie może być bez VATu, bo sama nazwa tego dokumentu wskazuje na jego charakter (faktura VAT). Reasumując uważam, że płatnik czynny VAT powinien wystawić fakturę ze stawką VAT = 0%, natomiast płatnicy nie będący czynnymi płatnikami VAT - rachunki. Co o tym sądzicie?
 14. Działalność gospodarcza a ADS?

  Widzę że moderatorzy tego forum unikają zdobywania wiedzy kasując moje posty. Nie szkodzi, wybaczam i zamieszczam ponownie (tamten był pewnie sprzeczny z regulaminem chociaż ten będzie taki sam). Napisałem kilka dni temu email do Google, z zapytaniem o możliwość wystawienia faktury. Po kilkunastu minutach otrzymałem następującą odpowiedź: Prawdopodobnie VAT jest rozliczany przez Google w USA, ale czemu w takim razie Pani z Google napisała mi, abym podał kwotę VAT, także w dolarach? Rozumując według tego co napisał normanos, w Polsce VAT będzie wynosił 0%, zatem kwota VAT zawsze będzie wynosić zero. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Zapytałem o to Google, po otrzymaniu odpowiedzi podzielę się nią na forum.
 15. GA a działalność gospodarcza

  Co wy bredzicie!?! A czy comiesięczna wypłata z pracy, gdy jesteś zatrudniony na umowę o pracę to DG? mkr 10000 euro - to jest kwota gdy masz zalozona dzialalnosc gospodarcza. gdy nie przekroczysz tej kwoty nie musisz byc platnikiem VAT, ale bedac czynnym platnikiem VAt masz wiele korzysci. Duze firmy potrzbuja faktur VAT gdy swiadczysz im jakies uslugi, bez mozliwosci wystawiania faktur beda niechetnie wspolpracowac z twoja firma. Sprawa jest prosta o ile nie masz zalozonej dzialalnosci gospodarczej. W zbiorczym zeznaniu podatkowym PIT wpisuejsz przychjod z google jako inny dochód, placisz 19% podatku i jest wszystko zalatwione. Sprawa jest trudna gdy masz zalozona dzialanosc gospodarcza i jestes czynnym platnikiem VAT. Wlasnie szukam informacji na ten temat bo sam musze sie rozliczyc. Wiadomo jedno ze kazdy przychod musi byc udokumentowany. Bedac platnikiem VAT musisz miec fakture aby to udokumentowaac, lecz jak wiadomo google mi faktury ani ja googlowi faktury nie wystawie... Jezeli ktos jest kompetentny w tych psrawach to prosze o opinie co z tym zrobic.