Qrzysio

Forumowicze
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Qrzysio

 • Urodziny 18.02.1986

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Zza rogu
 1. Dzwoniłem przed chwilą do nazwa.pl. Zapytałem konsultantkę co się stanie po wejście w życie RODO z umowami hostingowymi. Odpowiedziała, że sklepy blokują i usuwają, ale hostingi zostają tak jak są. Oznacza to, że nazwa.pl jednak nie będzie wypowiadać umowy o świadczenie usługi hostingu, a rozwiązaniu ulega tylko umowa powierzenia danych osobowych. Dopiero podpisanie nowej umowy dot. powierzenia danych osobowych sprowadzi na nas obowiązek dodatkowej opłaty. Wobec tego szybkich migracji nie trzeba robić, ale żeby żyć w zgodzie z prawem mamy wybór, albo płacić Nazwie, albo migrować hostingi do innych firm.
 2. Informacja o zmianach na faktury elektroniczne była kilka lat temu. Wystarczy zalogować się do panelu klienta i zgodzić się na faktury elektroniczne. Koszt specjalnie jest wysoki, żeby klienci szybko z papierowych proform zrezygnowali. Kto w XXI wieku chce otrzymywać proformy listem? nawet zwykłe faktury można już przesyłać e-mailem i nie ma z tym żadnego kłopotu. Prowizja za opłatę online jest od co najmnniej pół roku. zmienili operatora płatności, który akurat pobiera taką opłatę. Wciąż można płacić za usługi bez prowizji wybierając inne metody płatności. Skoro jesteś ich klientem, to po prostu nieco bardziej zainteresuj się tym, jakie masz opcje w panelu klienta.
 3. Ale spokojnie pozaimportowaniu kont klientów można wysłać maling z informacją, że nalezy zresetować hasło.
 4. Jestem wieloletnim klientem nazwa.pl (od 2007 roku), nie posiadam i nigdy nie posiadał sklepu w nazwa.pl. Posiadam dwa hostingi, mam podpisaną z nazwa.pl umowę powierzenia danych osobowych i taki e-mail otrzymałem. U mnie drugi akapit brzmi nieco inaczej niż u osób, które mają sklepy w nazwa.pl. Poniżej cytat z emaila. Ponadto ktoś wcześniej wspominał lub na innym forum, że w sklepach nazwa.pl nie ma możliwości eksportu produktów, nie mówiąc już o liście zamówień. Przenosiny z takiego sklepu są niemal niemożliwe, albo będą wymagać wiele pracy przez programistów.
 5. Email otrzymali nie tylkowłaściciele sklepów internetowych. Ja mam podpisaną umowę powierzenia danych z nazwa.pl na zwykły hosting i też otrzymałem wspomniane emaile. Co ciekawe przysłali mi dwie faktury, nie wiem czemu.
 6. Poszukuję osoby do administracji serwerem dedykowanym dla lokalnego portalu internetowego składającego się z kilku podserwisów. Chodzi o uruchomienie nowej dzierżwionej maszyny i przeniesienie serwisu z obecnego serwera dedykowanego na nowy oraz dalsza współpraca w zakresie czuwania nad serwerem, przeprowadzania aktualizacji, konfiguracji itp. Krótka charakterystyka: - na serwerze nie konfigurujemy skrzynek pocztowych (używamy darmowego Google Apps), a e-maile ze skryptów wysyłamy poprzez SMTP w chmurze (Emaillabs), - potrzebujemy instalację w zasadzie standardowych i znanych usług: PHP (dwie wersje), MariaDB, FTP, SSH, phpMyAdmin, git, node - używamy płatnego pakietu Cloudflare, - potrzebujemy panelu do zarządzania serwerem (obecny administrator dostarczał nam DirectAdmin, ale nie ma kłootu z innymi), - potrzebujemy skonfigurować na serwerze VPN (najlepiej OpenVPN), - regularne kopie zapasowe (do dyskusji jak to rozwiążemy), - zgłaszanie awarii, nowych funkcjonalności lub zmian w konfiguracji możemy oprzeć o prosty system ticketów, lub zaproponowane przez administratora rozwiązanie, - ważny jest czas reakcji na awarię - do omówienia, - mamy także obszerną galerię zdjęć, która obecnie znajduje się na innej maszynie, szukam dla niej też nowego miejsca (serwera), być może nowy administrator coś podpowie lub zaoferuje, Jako właściciel serwisu znam PHP, tworzę samodzielnie strony www, znam podstawowe komendy unix i proste sprawy robię sam. Nie znam się jednak na zarządzaniu, instalacji nowego oprogramowania i tym bardziej napraw, gdy coś nie działa i potrzebuję do tego odpowiedzialną osobę. Szukam długiej współpracy na lata. Obecny administrator jest z nami 5 lat, ale nie ma już dla nas czasu. Preferuję współpracę opartą o stałą miesięczną kwotę na fakturę VAT + ewentualne dodatkowe rozliczenia w razie potrzeby. Pisemna umowa o współpracy oraz powierzeniu przetwarzania danych osobowych (GIODO). Jestem otwarty na różne propozycje. Proszę o wiadomość prywatną, lub wiadomość e-mail: krzysiek@chojnowski.us.
 7. Intertext po SSL lub alternatywa

  Hej, świetna wiadomość. Czy możesz podać źródło tej informacji? W internecie niestety nic nie ma na ten temat. W jaki sposób otrzymałeś ten komunikat?
 8. Intertext po SSL lub alternatywa

  Oby jak najszybciej. Trzymam kciuki.
 9. Intertext po SSL lub alternatywa

  Odpisano mi, że działanie na stronach dostępnych po HTTPS planują wprowadzić w przyszłym roku. Termin jest bardzo odległy (nie wiadomo czy styczeń, czerwiec, czy może grudzień 2017) i wygląda na to, że to raczej dobra wola, niż konkretny plan. Też jestem zdziwiony, mam nadzieję, że znajdę jakąś alternatywę.
 10. Dzień dobry, właściciel AdKontekst poinformował mnie, że niestety Intertext nie działa i nie ma możliwości (obecnie), by działał na stronach z protokołem HTTPS. Obecnie wyświetlanie Intertext powoduje błąd "mixed content". W związku z tym chciałbym zapytać o alternatywę dla Intertext, czy ktoś miał do czynienia z innymi firmami i podobną ofertą reklam na odnośnikach w treści artykułów/postów. Ewentualnie czy ktoś borykał się z podobnym problemem Intertextu na stronach z HTTPS i udało mu się wypracować jakieś rozwiązanie.
 11. Złe indeksowanie linków

  Dzięki za odpowiedź. Wprowadziłem porównywanie adresu URL, który jest w pasku adresu z tym, jakiego się spodziewam i w razie gdy jest różny, przekierowuję z 301 na ten właściwy.
 12. Witam, zauważyłem ostatnio, że Google niewłaściwie indeksuje odnośniki z mojego serwisu. Prawidłowy link to np. http://www.subdomena.jakasstrona.pl/jakis_dowolny_tekst,ID.html Tymczasem google wyrzuca w wyszukiwarce tego typu linki: http://www.subdomena.jakasstrona.pl/NgbSV/jakis_dowolny_tekst,ID.html Ciąg znaków "NgbSV", to losowe znaki, które sobie dopisuje Google. Są różne za każdym razem. Wygląda, że generują się losowo. Nie wiem na jakiej zasadzie i dlaczego. Sprawa wygląda tak, że w Google nie ma obecnie prawie żadnych linków z tej witryny. Jeśli są to niliczne i bardzo nisko. Trudno coś wyszukać. Podejrzewam, że problemem są m.in. te linki. Nie wiem dlaczego Google indeksuje w ten sposób. Proszę o poradę. Poniżej wpisy z .htaccess. RewriteEngine On RewriteBase / RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomena.jakasdomena.pl RewriteRule (.*) http://www.subdomena.jakasdomena.pl/$1 [R=301,L] RewriteRule ^index.html$ index.php [L] RewriteRule ^index2.php$ index.php [L] RewriteRule ^(.*),([0-9]+),([0-9]+).html$ wyswietl.php?akcja=reakcja&id=$2&podstrona=$3 [L] RewriteRule ^(.*),([0-9]+).html$ listuj.php?akcja=reakcja&id=$2 [L]
 13. Działalność gospodarcza a ADS?

  Na fakturze dot. usługi nie musi być jednostki. O tym co wpisujemy w w nazwie, napisałem dwa posty wyżej.
 14. Działalność gospodarcza a ADS?

  Dodam tylko, że identyczna zasada dotyczy TradeDoubler. Zmieniają się tylko dane kontrahenta.
 15. Działalność gospodarcza a ADS?

  Wpisujesz normalnie "Dzierżawa powierzchni reklamowej". Jest to usługa, więc jednostek nie ma, ale jeśli twój program do faktur nie odróżnia, to wstaw sztuk: 1 i po sprawie. Ja wpisuję na fakturze kwotę, którą przelało mi Google, dokładnie tyle ile wpłynęło na konto w banku. Stawka VAT oczywiście "np" z adnotacją na dole faktury: "np - nie podlega podatkowi VAT w Polsce. Podatek VAT rozlicza nabywca usługi". Przykład faktury jakie ja wystawiam: http://img692.imageshack.us/img692/223/fakturagoogle.jpg Nie sugeruj się, że została wystawiona w 2010 roku. Do tej pory robię identyczne, zmienia się tylko kwota.