Jump to content

plaxton

Forumowicze
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by plaxton

 1. To ja sie wypowiem, A czy przypadkiem nie indeksowałeś strony przez jakiś indekser ? Bo miałem to samo . Mówili mi że po pewnym czasie powinny zniknąć, ewentualnie można zrzec sie tych linków w search console.
 2. Chciałbym zmienić domenę i przekierować ruch i moc google na nową. Struktura stron , plików i obrazków jest taka sama. Przenosiny 1:1 a strona old w formie raw html . Chodzi aby nie utracić pozycji w google zarówno do wyszukiwań tekstowych jak i obrazków. Czy zatem w htacces, powinienem zrobić przekierowanie tylko samej domeny : Redirect 301 old-domain.pl https://new-domain.pl czy też podstron i zdjęć też : Redirect 301 /podstrona-1.html https://new-domain.pl/podstrona-1.html Redirect 301 /podstrona-2.html https://new-domain.pl/podstrona-2.html Redirect 301 /img/zdjecie-1.jpg https://new-domain.pl/img/zdjecie-1.jpg Ogólnie wydaje mi się, że jeśli zrobię przekierowanie samej domeny . To wejście w zaindeksowany link podstrony w google - przeniesie mnie do nowej domeny ale będzie błąd 404
 3. Czy to normalne, że strona zostaje zindeksowana w google , ale zdjęcia na niej w "google zdjęcie" już nie ? W googlach poprzez site:STRONA , wyświetlają się wszystkie moje strony i podstrony , czyli zostały zindeksowane , ale w Google zdjęciach jest łyso, mimo, że strona ma bardzo dużo zdjęć. Wszystkie zdjęcia sa podpisane , mają alty, tytuły i dodatkowo pliki .jpg tych obrazów mają nazwy związane z frazą główną strony. Czy to normalne, że jeśli już jakieś zdjęcie sie zindeksuje, to jest to zwykle zdjęcie z jakiegoś postu ? Mimo żę strona główna ma więcej treści i więcej zdjęć? WP: 4.9 + yoast
 4. Pytanie trochę z piaskownicy ale ważne dla mnie. Jak linkować z zaplecza w zależności od jakości domen ? [domena A] - historyczna , brak backlinków - przygotowywane pod podlinkowanie [domena B] - historyczna , wysokie wskaźniki DA, PA, CF, TF No i teraz jaki schemat linkowania ? Czy z domenę A linkować z artykułów tematycznych które będą pisane ? Czy zrobić linka tylko w home ? Czy zrobić linka w footer / slidebar - na każdej stronie / podstronie Analogiczne pytanie do domeny B z wysokimi wskaźnikami . Ogólnie czy jak domena ma wysokie wskaźniki to bardziej opłaca się linkować z jej artykułów tematycznych, czy dać sobie spokój i zrobić linka z Home? Bo już mam trochę mętlik w głowie.
 5. Tak jak w temacie, czy wygląd anchoru-linku, który umieszczony jest w artykule; podkreślenie , kolor, hoover , ma znaczenie dla google ? Chce aby link był w miarę niewidoczny dla usera ale widoczny dla google. Dlatego czy zastosowanie braku podkreślenia , specjalnego koloru do linka , efektów hoover, będzie wpływało na widoczność dla google ? Tak aby był to normalny tekst, dopiero po najechaniu na anchor , kursor zimni się na klikalny. text text anchor text text text text text text anchor text text text text (ale w anchor jest link )
 6. Kupie domeny z historią oraz z parametrami DA i TF DA - co najmniej 20 TF - co najmniej 15 Najlepiej choć nie koniecznie ;tematyka Edukacja : studenci, absolwenci, nauka, kariera, szkolenia, kursy, szkoły , doradztwo itd.
 7. Wiadomość wysyłana do klienta przez serwer pocztowy na którym się znajduje domena dociera na gmail bez problemu. Ale ten sam tekst wysłany przez serwer MailerLite ale do wielu klientów to już trafia w gmailu do spamu
 8. Witam, Nie znalazłem odpowiedniego działu wiec pisze tutaj. Czy ktoś korzysta z tego serwisu ? Jak wygląda dostarczalność wiadomości w ostatnim czasie zwłaszcza na gmail ? Bo zaobserwowałem że teraz wszystkie wiadomości idą do spam, bez względu na treść zawartość, domenę i konto na mailerlite.
 9. Semi-dedicated proxy Z tymi ustawieniami jest wszystko OK ?
 10. Ilość sprawdzanych wyników: 50 Sposób sprawdzania: po 10 Sprawdź frazę ponownie: jeżeli na 0 Dostosuj prędkość automatycznie: Nie Liczba zapytań na wywołanie: 2 Protokół: HTTPS Sposób wymuszania lokalizacji: KOD i parametr Near Metoda sprawdzania pozycji (?): V2 Losowa przerwa między zapytaniami (w ): 8-15 sec Liczba błędów proxy do tymczasowej blokady : 1 Długość tymczasowej blokady (w [min]) : 2 Liczba błędów proxy do całkowitej blokady : 4 FRAZY: 170 PROXY: 10 w buyproxies + 5 serwerowe , które już bardzo rzadko działają. Ogólnie pozycje są zwykle sprawdzane. Natomiast wywala mi często okienko o blokadach proxy
 11. Podasz swoje ustawienia? Bardzo możliwe że coś u mnie jest źle ustawione na co nie zwróciłem uwagi.
 12. Ja mam ustawione na V2 i proxy z buyproxies - 7/10 ban w ciągu 24h , pozostałe w ciągu kolejnych kilku dni :-(
 13. 1. Chce sprawdzić wskaźniki DA, PA , CF , TF swojej strony . Ale wszystkie zaplecza tej strony są ukryte przed moz i majestic. Linki istnieją ale te serwisy ich nie znajdą. Zatem, jak rozumiem, te wskaźniki będą się opierały tylko na tych widocznych linkach, parametry w rzeczywistości mogą być inne bo nie zliczana jest moc zapleczówek 2. Odrobinę ... :P 3. Badałem kilka domen przy użyciu Moz i zdarzało się często że wskaźniki DA i PA były wysokie dla domen które miały bardzo kiepski jakościowo profil backlinków . Chwasty totalne, spam made in russia . Mimo to wskaźniki były dość wysoki typu 35-50. Czy te wskaźniki zatem są miarodajne ?
 14. 1. Czy parametry od MOZ i Majestic jak DA, PA , CF , TF danej domeny, mogą być zafałszowane przy sprawdzaniu, jeśli ukrywa się zaplecza własne linkujące do strony ? 2. Przy przechwytywaniu wygasających i ich rejestracji , dane w dotyczące wieku w whois zerują się . Wiek domeny zatem liczony jest od początku ? Jeśli domena po raz pierwszy była zarejestrowana w 2010r. ale między czasie trzy razy była już przechwytywana. Gdzie można znaleźć dane historyczne ?
 15. A czy ktoś zna jakiś skrypt który zbiera dane o wejściach i sesjach użytkowników ? Coś jak serwerowe logi ?
 16. Ok, ale bardziej zmyślni, logują sie z internetu mobilnego , zmieniając też swoje UA. GA w tej z takim czymś nie daje sobie rady. PS. czy to normalne że ruch na stronie to ok 60 % ruch mobilny ?
 17. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy ktoś nie wyklikiwuje reklam w adwordsie ? Zainstalowałem timer na kodzie analystic , aby liczył wspł. odrzuceń na 10 sec. Dodatkowo zauważyłem, że bardzo dużo jest wejść których sesje trwają 1 - 3 sekundy a zdarzają się i 0 sekundowe. Algorytm Google Adwords jest raczej beznadziejny do takich rzeczy, nie sprawdza sie. Jeśli ktoś używa mobilnego internetu, czyści ciastka, zmienia user agent string. Z analystic też za dużo się aż tak wyciągnąć nie da. Natomiast logi systemowe są bardzo chaotyczne i trzeba je składać dzień po dniu w całość a potem czyścić i obrabiać dane. Jak podjeść do tematu ? Jak Wy sobie z tym radzicie ? Czy ktoś zna jakiś skrypt który zbiera dane o wejścich i sesjach użytkowników ? Coś jak serwerowe logi ?
 18. Jak prawidłowo mierzyć współczynnik odrzuceń ? Jeśli użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ją i potem z niej wychodzi nie dokonując kliknięcia - wtedy będzie w statystykach jako wejście odrzucone. Czyli jeśli ktoś ma stronę one page / landing page , to współczynnik odrzuceń będzie w zasadzie 100% , zatem jest to nie miarodajne. Jakie zatem interakcje wpływają na uznanie przez analystic jako wejście bez odrzucenia ? OK - na pewno przeładowanie strony i na pewno przejście na podstronę w domenie ? - kliknięcie na zdjęcie i otworzenie go w lightbox ? ? - scrolowanie ? ? - kliknięcie w odnośnik do kotwicy # na tej samej stronie ? ? - kliknięcie w zamknij popup Cookies ? Czy google Analystic i Adwords mierzą ten współczynnik tak samo ? Czy Adwords używa tego współczynnika do określania jakości strony bo jeśli mam onepage ze współczynnikiem 95%, to kiepsko :-( Czy jest sposób aby zmusić do innego obliczania tego współczynnika ? Czy jest jakiś trick który pozwoli na jego miarodajne mierzenie ? W rej chwili to jedyne co mi przychodzi do głowy do duży popup z info o cookies na środku strony i kliknięcie powodujące przeładowanie strony.
 19. Jak oddzielić w analystic ruch organiczny z google grafika. W tej chwili wszystko jest w jednym worku nie wiadomo czy użytkownik przeszedł przez zwykła wyszukiwarkę czy przez wyszukiwarkę zdjęć ?
 20. Dzięki za szybką odpowiedź. Zawsze działa tylko jedna kampania testowa To taki przykład: Grupa reklam 1 : fraza główna to naklejki , słowa kluczowe : naklejki ściennee, naklejki dekoracyjne, naklejki do kuchni itd - reklama 1: naklejki ścienne - reklama 2: naklejki dekoracyjne - reklama 3: naklejki do kuchni itd Grupa reklam 2 : fraza główna to nalepki, słowa kluczowe : nalepki na ścianę, nalepki dekoracyjne, nalepki do kuchni - reklama 1: nalepki na ścianę - reklama 2: nalepki dekoracyjne - reklama 3: nalepki do kuchni itd Jak wpisze w google "nalepki na ścianę" , wyświetla się reklama nr 2 z tytułem "nalepki dekoracyjne" zamiast reklamy 1 bardziej dopasowanej do wyszukiwanego słowa. Może źle wpisuje dopasowanie: Czy powinno być tak +naklejki na ścianę czy tak: +naklejki +na +ścianę Czy jest sens przygotowywać dwie strony kanoniczne zoptymalizowane pod dwie frazy główne Canonical - 1 - naklejki Canonical - 2 - nalepki Wtedy lepiej dopasowałby się tekst na stronie do reklam. Czy Adwordsowi robi różnicę jak wysoko nasycony jest tekst frazami kluczowymi na stronie docelowej, czy można przedobrzyć ?
 21. Zacząłem przygodę z adwordsem i według mnie system aukcji i kierowania reklam jest bardzo głupi - reklamy się nie chcą wyświetlać. Pierwsza kampania - dopasowanie przybliżone. Stawka 4 zł za klik. Słowa kluczowe wzięte z planera - raczej ogólne : naklejki ścienne , naklejki na ścianę, naklejki do kuchni, naklejki dekoracyjne itd Jedna reklama z tekstem naklejki na ścianę do wszystkich fraz. Reklama się wyświetla , ze względu na pojedynczą reklamę i dopasowanie, jakość jest niska i dużo kosztuje mnie klik. Druga kampania - dopasowanie z modyfikatorem. Stawka 4 zł za klik. Zrobiłem krótka listę najważniejszych i najczęściej wyszukiwanych fraz. naklejki = synonim nalepki Zrobiłem grupy reklam osobno dla fraz z nalepki i osobno dla naklejki. Każda z grup ma kilka reklam z konkretną frazą np: naklejki dekoracyjne kolejna reklama naklejki na ścianę itd... , aby zwiększyć dopasowanie fraz do reklamy. Zoptymalizowałem stronę docelową pod te najczęściej wyszukiwane frazy aby zwiększyć dopasowanie reklamy do strony. Efekt ? Gdy wpisuje frazę w google np naklejki do kuchni, wyświetlana jest reklama ze słowem w reklamie naklejki dekoracyjne, mimo że wiem że zrobiłem reklamę specjalnie z tekstem naklejki do kuchni. Paranoja ! Słupki nieznacznie się podniosły na początek, ale cena za klik nie spadła. Po pewnym czasie reklamy w ogóle przestały się wyświetlać ! Coś robie nie tak ?
 22. Dzięki za szybką odpowiedź. 1. Jeśli chodzi o GA analystic to jestem po prostu przyzwyczajony , ale istotnie jest to pomysł. Czy są inne takie serwisy do analiz ruchu - bezpłatne :-P Natomiast czy jest to prawdziwe co napisałem w poprzednim poście? Słyszałem też, że do tłumaczenia artykułów do zaplecz z obcojęzycznych stron , nie powinno się używać google translate, bo może również wychwycić właśnie duplikat. Słowem BIG DATA :-( 2. Parametry utm dodaje zwykle aby śledzić ruch przez odnośniki , czyli formalnie mamy kontrole nad linkiem, jak link jest kontrolowany to nie jest naturalny... Jak rozumiem z odpowiedzi - można , ale lepiej nie 3. OK 4. OK
 23. Jestem trochę świeży w temacie SEO i gryzą mnie pewne pytania z tej dziedziny, ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem. Od razu wale hurtem : 1. Budując zaplecze chciałbym mieć podgląd w jego analizę ruchu, najlepiej oczywiście Google analystic. Ale budując zaplecze chodzi o to aby wujek google nie kapnął się że zaplecza należą do tego samego właściciela oraz do tego samego użytkownika co strona do której linkujemy. Jeśli podłącze zaplecza do tego samego konta analystic to na pewno się dowie... Jeśli stworze nowe konto google i podczepię analizę nowej strony zapleczowej ale z tego samego komputera , to i tak się dowie (google koliguje adresy email z których następują logowanie po UA String maszyn i IP). Jak zatem mam to zrobić bezpiecznie ? Chyba że za bardzo kombinuje ? 2. Czy linkowanie z zapleczówek z parametrami UTM w linku jest źle widziane przez Google ? Będzie wyglądało jak nienaturalne ? 3. Czy są narzędzia do badania wygasłych domen pod kontem ich mocy, potencjalnego użycia i ewentualnych filtrów , ale tak aby zbadać czy np jest ban jeszcze przed zakupem takiej domeny ? 4. Czy jest sens przejmowania mocnych wygasłych domen ale niezwiązanych tematycznie (pod względem adresu domeny) z głównymi frazami linkowania stron. Czy postawić na niej zaplecze z zawartością podobną tematycznie do poprzedniej i tworzyć linki do strony głównej np w stopce . Spotkałem się z takim rozwiązaniem kilka razy. Przykład: stara domena z treścią o pisarzach polskich ale miała link w stopce do sklepu z odzieżą sportową. Czy to coś daje w ogóle ?
 24. plaxton

  Hejo

  Hejo wszystkim, Jestem nowy SEO choć trochę w temacie gdzieniegdzie liznąłem :-) Postanowiłem się tym zając, ponieważ jak gołosi stara zasada, chcesz aby było dobrze, zrób to samemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy