Koala-Panda

Forumowicze
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koala-Panda

  Strona zeskanowana, ale jeszcze nie zaindeksowana

  Witam. Dołączam się do pytania, da się jakoś z automatu sprawić aby google ponownie sprawdziło wszystkie linki. Mam podstrony zaindeksowane 11 kwietnia, problem jest taki że albo już ich nie ma albo adres się do nich zmienił. I w wynikach siedzą stare nazwy i linki.
 2. Koala-Panda

  Mapa witryny a obrazy

  Witam. Przeglądam mapę swojej witryny i zauważyłem że jest na niej podana liczba obrazów na każdej podstronie. Tylko że przy niektórych linkach jest nieprawidłowo ta liczba podana. Mam 0 na stronach gdzie występuje 12 i więcej obrazów. Czy to stanowi jakiś problem ?
 3. Witam. Przy tworzeniu mapy strony jest opcja dodawania linków do Media/Załączniki. Chodzi o informacji o obrazku we wpisie i miniaturka link do powiększenia obrazka. Czy tu chodzi o odnośnik do strony załącznika? Czuli sub-strony tylko z załącznikiem przykład www.strona/kategoria/wpis1/obrazek_z_wpisu Na mapie strony mam dodane /?attachment_id=XXXX i nie wiem jak to teraz wyłączyć.
 4. Koala-Panda

  Formuła prziekierowania

  Witam. W Wordpress ustawiam warunek przekierowania z usuniętego załącznika na nowy. W zasadzie robię obsługę usuniętych załączników. /?attachment_id=.* ta formuła wyłapuje wszystkie błędne załączniki ale przekierowanie na www.strona/bledy jest robione na www.strona/?www.strona/bledy . Zawsze mi dodaje ? do adresu nie ważne co wpiszę. Czy problem jest z pierwszą formułą /?attachment_id=.* Używam wtyczki redirect do przekierowań.
 5. Koala-Panda

  Aktualizacja opisu pod zdjęciem we wszystkich wpisach.

  W kodzie mam taki układ. Jeszcze sprawdzę na obrazkach bez opisów(etykiet) [caption id="attachment_1" align="alignnone" width="300"]<a href="http://wp-content/uploads/2018/04/ser-1.jpg"><img class="wp-image-1 size-medium" title="Ser-1" src="https://wp-content/uploads/2018/04/Ser-1-300x222.jpg" width="300" height="222" /></a>Etykieta obrazka[/caption]
 6. Koala-Panda

  Archiwalne adresy URL z błędem 404

  Witam. Nie mogę z Google Search Console pobrać pliku z błędnymi url 404 do strony. W aktualnym raporcie mam o 110 mniej adresów niż w starym. Chciałem zrobić poprawne przekierowania do podstron na nowym serwisie według tego raportu. Nie zauważyłem że plik który pobrałem kilka dni wcześniej ma błąd formatowania i dostaje chińskie krzaczki przy otwarciu. A na szybkiego zrobiłem przekierowania ze stary/kategoria/podstrona1 (poprzez formułę stary/kategoria/.*) na nowy/kategoria. Czyli wszystkie podstrony na daną kategorię ze starej strony przekierowują się na daną kategorię na nowej stronie. Czyli to mi zjadło część 404 w nowym raporcie.
 7. Koala-Panda

  Aktualizacja opisu pod zdjęciem we wszystkich wpisach.

  Nie ma wtyczki do aktualizacji? W mediach to po prostu klikam sobie w prawo i mam kolejne zdjęcie do edycji. A tak to ręcznie trzeba będzie każdy wpis przeglądać.
 8. Witam. Poprawiam nazwy opisy i resztę elementów obrazków przez bibliotekę mediów. Jest to dla mnie łatwiejsze i szybsze niż sprawdzanie każdego wpisu. Problem jest taki że po zatwierdzeniu zmian nie aktualizują się one we wpisach. Np. poprawiłem zdjęcie zachód nad Bałtykiem; które jest wykorzystywane w kilkunastu wpisach. Jak je teraz zaktualizować, jak masowo przeprowadzić aktualizację zdjęć, we wszystkich wpisach.
 9. Koala-Panda

  Podstrona obrazu i link do wpisu z tym obrazkiem.

  W pluginie All in one SEO trzeba zaznaczyć przekierowuj stronę załącznika na stronę macierzystą.
 10. Witam. Google czasem kieruje linki do obrazków z wpisów zamiast do samego wpisu. Nie wiem jak to poprawnie nazwać ale wp tworzy mini strony tylko z dodanym obrazkiem(Czyli jest wyświetlani mini wpis z samym zdjęciem.), są na niej wyświetlane wszystkie dane które podaliśmy dodając zdjęcie do wpisu. Teraz jak na tym mini wpisie ze zdjęciem zrobić link automatycznie do wpisu/wpisów w których to zdjęcie zostało użyte? Żeby np pod zdjęciem pojawił się napis Odwiedź stronę wpisu : <Tytuł wpisu link>
 11. Koala-Panda

  SeoMatik.pl

  Jaki jest format wypisywania Tekst przed i Tekst po? {Zdanie pierwsze| Zdanie alternatywne 1 | Zdanie alternatywne 2}
 12. Witam. Sprawa nieco dziwna ale muszę wytłumaczyć w rodzinie że należy dodawać podpisy pod obrazki. Potrzebuję linków do stron gdzie jest kilka zdjęć produktu i każde ma nieco inny podpis np Słoik 0,5l Zd1 Słoik na przetwory 0,5l Zd2 Słoik na powidła Zd3 Słoik na drzemy Zd4 Mały słoik z przykrywką
 13. Koala-Panda

  Wyświetlanie obrazków obok siebie

  Działa teraz tylko poprawić z 250 wpisów. A da się jakoś zmienić wyświetlanie krzyżyka do zamykania galerii. Ledwo go zauważyłem.
 14. Koala-Panda

  Wyświetlanie obrazków obok siebie

  Działa ale trzeba kombinować. Jak są tylko 2 to nie ma problemu. Jak 3 lub więcej to mam coś takiego w układzie 2x2 Obrazek 1 Obrazek 2 Tagi !? Obrazek 3 Z jakiegoś powodu rozwala się wygląd strony. Jak dam w edycji po obrazku 2 <table></table> To wszystko sie wyświetla prawidłowo. Dziwne że nie działa znacznik <br> automatycznie jest kasowany przez silnik WP po zapisie nowego wpisu.
 15. Koala-Panda

  Wyświetlanie obrazków obok siebie

  Witam. Nie znalazłem takiej opcji przy edycji wpisu na WP. Mogę tylko ustawić żeby tekst był z prawej lub lewej strony obrazka. Pozycje obrazka do lewej, środka, prawej. Ale nie ma opcji żeby przyklejało kolejny obrazek obok jeśli jest wolne miejsce. Mam np 4 obrazki i wyświetlane są jeden pod drugim. To miniaturki więc lepiej żeby były obok siebie 2x2. Jest jakiś specjalny znacznik opcja do tego? Najprościej to zrobić tabelkę bez ramek ale to jest już chyba bardzo archaiczne rozwiązanie. Ok głupia sprawa. Pobawiłem się opcjami wyrównywania tekstu przy podglądzie Wizualnym. No i zaczęły mi się obrazki do siebie przyklejać czyli tak jak być powinno. Tylko dziwna sprawa jak mam 3 obrazki to dziwnie się wyświetla pasek Tagów. Dam wszystkim wyrównanie do lewej i poprzyklejają się do siebie. A na stronie mam przyklejone do siebie 1i 2 potem zamiast 3 jest pasek tagów (normalnie jest na samym dole strony) A w następnej linijce mam obrazek 3. Wystarczy dać 3 brak wyrównania i wszystko wygląda ok.