Koala-Panda

Forumowicze
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Sprawa nieco dziwna ale muszę wytłumaczyć w rodzinie że należy dodawać podpisy pod obrazki. Potrzebuję linków do stron gdzie jest kilka zdjęć produktu i każde ma nieco inny podpis np Słoik 0,5l Zd1 Słoik na przetwory 0,5l Zd2 Słoik na powidła Zd3 Słoik na drzemy Zd4 Mały słoik z przykrywką
 2. Koala-Panda

  Wyświetlanie obrazków obok siebie

  Działa teraz tylko poprawić z 250 wpisów. A da się jakoś zmienić wyświetlanie krzyżyka do zamykania galerii. Ledwo go zauważyłem.
 3. Koala-Panda

  Wyświetlanie obrazków obok siebie

  Działa ale trzeba kombinować. Jak są tylko 2 to nie ma problemu. Jak 3 lub więcej to mam coś takiego w układzie 2x2 Obrazek 1 Obrazek 2 Tagi !? Obrazek 3 Z jakiegoś powodu rozwala się wygląd strony. Jak dam w edycji po obrazku 2 <table></table> To wszystko sie wyświetla prawidłowo. Dziwne że nie działa znacznik <br> automatycznie jest kasowany przez silnik WP po zapisie nowego wpisu.
 4. Witam. Nie znalazłem takiej opcji przy edycji wpisu na WP. Mogę tylko ustawić żeby tekst był z prawej lub lewej strony obrazka. Pozycje obrazka do lewej, środka, prawej. Ale nie ma opcji żeby przyklejało kolejny obrazek obok jeśli jest wolne miejsce. Mam np 4 obrazki i wyświetlane są jeden pod drugim. To miniaturki więc lepiej żeby były obok siebie 2x2. Jest jakiś specjalny znacznik opcja do tego? Najprościej to zrobić tabelkę bez ramek ale to jest już chyba bardzo archaiczne rozwiązanie. Ok głupia sprawa. Pobawiłem się opcjami wyrównywania tekstu przy podglądzie Wizualnym. No i zaczęły mi się obrazki do siebie przyklejać czyli tak jak być powinno. Tylko dziwna sprawa jak mam 3 obrazki to dziwnie się wyświetla pasek Tagów. Dam wszystkim wyrównanie do lewej i poprzyklejają się do siebie. A na stronie mam przyklejone do siebie 1i 2 potem zamiast 3 jest pasek tagów (normalnie jest na samym dole strony) A w następnej linijce mam obrazek 3. Wystarczy dać 3 brak wyrównania i wszystko wygląda ok.
 5. Koala-Panda

  Zawansowany tłumacz strony wraz z nazwami plików.

  Potrzebuję zrobić na szybkości.. Głównie chodzi o to żebym miał fizyczny adres do strony np. po angielsku. I żeby się to indeksowało w tym języku. Strona to prezentacje produktów z podstawowymi ich cechami. Więc najważniejsze są na niej zdjęcia a nie opisy. W opisie mam "funkcjonalność" produktu np materiał wykonania rozmiar i opcje dodatkowe. Nawet jak będzie pokaleczone tłumaczenie to od razu załapie się o co chodzi.
 6. Witam. Szukam jakiejś bardziej zaawansowanej wtyczki do automatycznego przetłumaczenia strony. Chodzi o to żeby powstała druga i trzecia wersja strony w obcym języku en i de. Żeby "fizycznie" istniała a nie była tłumaczona w locie podczas wczytywania. Kolejna sprawa to nazwy plików. Testowałem wtyczkę która tłumaczy stronę ale nazwa pliku jest dalej polska. Mamy ujednolicone nazewnictwo obrazków np. sloik-malina.jpg i teraz przydałoby się żeby te nazwy były tłumaczone na wersjach en i de jar-raspberry.jpg glas-himbeere.jpg Co będzie się najlepiej sprawdzało w SEO. Nie mam zasobów czasowych żeby wszystko ręcznie tłumaczyć więc musi wystarczyć automat. Wiem że tłumaczenia z niego są raczej kulawe. Chodzi o to żeby obrazki były indeksowane też pod nazwami w innych językach.
 7. Witam. Jak odwrócić kolejność sortowania wpisów pod WP? Domyślnie jest najnowsze pierwsze najstarsze ostatnie. A ja potrzebuję na odwrót. Można się bawić edycją daty ale to pomaga kiedy chcemy zamienić miejscami 2-3 wpisy. Ale kiedy tych wpisów jest 200-300 to lepiej żeby były odpowiednio z automatu sortowane. Później w niektórych można się bawić edycją daty.
 8. Koala-Panda

  Na świecie są 3 rodzaje ludzi ci co robią backupy

  Taka anegdotka na użytkownika końcowego. Niby wszystko jest pomyślane żeby było ok. A jeden znajdzie sposób i samozaparcie żeby spieprzyć. A sam nie pomyślałbym że ktoś może taki numer wywinąć.
 9. ...ci o je będą robić oraz ci którzy ich specjalnie nie robią. Trzeci rodzaj wyszedł kiedy zapytałem gdzie system zapisuje u nich backupy, bo nie było domyślnego folderu na dysku. I oczywiście po tym jak system się wywalił. Okazało się że gość od 4 miesięcy (od instalacji systemu) codziennie anulował wykonywanie backupu. Nie przepuścił żadnemu wyświetlanemu okienku; systematycznie codziennie przez 4 miesiące przy zamykaniu programu ubijał wykonanie backupu. Niestety dopiero po tej wpadce okazało się że programiści wiedzieli o istnieniu tej trzeciej grupy ludzi. W ustawieniach zaawansowanych można zablokować anulowanie backupy przez użytkownika.
 10. Koala-Panda

  Zbyt duży ZUS

  Wszyscy macie rację. Z jednej strony firma przy takich obrotach to bardziej hobby niż źródło utrzymania Ten ZUS to niby też jest jakieś zabezpieczenie emerytury... choć wolałbym przeznaczyć roczne wpłaty na inwestycje w firmie żeby lepiej zarabiać. I też są ludzie którym wystarczy robota za parę groszy w miesiącu żeby się utrzymać a ZUS ich kompletnie rozwala. Najlepiej to chyba byłaby dla małych firm składka emerytalna rentowa na % od dochodu. I nie łudźmy się ten system jest pod kreską od początku lat 90. Od tego czasu jedzie na dotacjach od państwa.
 11. Koala-Panda

  Znaczniki do zapisu pliku.

  http://www.wiedzanaplus.pl/programowanie/29-html-css/52-html-automatyczne-pobieranie-pliku.html
 12. Koala-Panda

  Jak nazywać obrazki? Użycie -/_

  Ok to wydaje się być teraz jaśniejsze -/_ wcześniej czytałem o tym artykuł. Jednak było powiedziane tylko żeby stosować - zamiast _ bez wyjaśnienia. I żeby w nazwie używać max 4 słów kluczowych. To prawda? Jeśli mam sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg to zrezygnować z na, z, wykonany, materiał etc. ? Wystarczyłoby sloik-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg
 13. Koala-Panda

  Znaczniki do zapisu pliku.

  Witam. Mam na stronie umieszczony plik pdf + link bezpośredni do niego. Po kliknięciu linku z dziwnych powodów FF nie zaczyna go zapisywać tylko następuje próba otwarcia go jako podstrony przez serwer. Są znaczniki które nakażą przeglądarce pobranie pliku? Po kliknięciu na link przez użytkownika?
 14. Witam. Zastanawia mnie ten temat bo zauważyłem że google niektóre rzeczy głupio indeksuje według nazwy obrazka nadanej przez serwer. Teraz pytanie jak robić nazwy na swoich stronach. Mam u siebie kilka rodzajów przedmiotów mają one u nas specjalną nazwę katalogową. Więc myślę nad użyciem formuły nazwa przedmiotu- nasza nazwa katalogowa- nazwa producenta. Przykładowo nazwa potoczna słoik na drzem u nas ten produkt nazywa się jagódka 220ml a produkuje go glassware nazwa utworzona >> sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware.jpg Zdjęć danego produktu jest tak z 5 max. Więc wychodzi sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(2).jpg ..... sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(5).jpg Czy to jest poprawnie czy pewnie lepiej każdy plik trochę inaczej nazywać. Mogę modyfikować początek końcówka musiała by zostać dla celów porządkowych > jagodka-220ml-glassware.jpg Wiec początki to byłyby sloiki-na-drzemy sloik-na-przetwory sloik-na-powidla ... I co z użyciem - lub _ wiem już że używanie spacji w nazwie jest dość marnym pomysłem bo zamienia się ona w %20(nie pamiętam) Więc nazwa dla użytkownika to krzaczki. Jest jakaś różnica w ogóle dla -/_ ?