Koala-Panda

Nowi Forumowicze
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Na świecie są 3 rodzaje ludzi ci co robią backupy

  Taka anegdotka na użytkownika końcowego. Niby wszystko jest pomyślane żeby było ok. A jeden znajdzie sposób i samozaparcie żeby spieprzyć. A sam nie pomyślałbym że ktoś może taki numer wywinąć.
 2. ...ci o je będą robić oraz ci którzy ich specjalnie nie robią. Trzeci rodzaj wyszedł kiedy zapytałem gdzie system zapisuje u nich backupy, bo nie było domyślnego folderu na dysku. I oczywiście po tym jak system się wywalił. Okazało się że gość od 4 miesięcy (od instalacji systemu) codziennie anulował wykonywanie backupu. Nie przepuścił żadnemu wyświetlanemu okienku; systematycznie codziennie przez 4 miesiące przy zamykaniu programu ubijał wykonanie backupu. Niestety dopiero po tej wpadce okazało się że programiści wiedzieli o istnieniu tej trzeciej grupy ludzi. W ustawieniach zaawansowanych można zablokować anulowanie backupy przez użytkownika.
 3. Zbyt duży ZUS

  Wszyscy macie rację. Z jednej strony firma przy takich obrotach to bardziej hobby niż źródło utrzymania Ten ZUS to niby też jest jakieś zabezpieczenie emerytury... choć wolałbym przeznaczyć roczne wpłaty na inwestycje w firmie żeby lepiej zarabiać. I też są ludzie którym wystarczy robota za parę groszy w miesiącu żeby się utrzymać a ZUS ich kompletnie rozwala. Najlepiej to chyba byłaby dla małych firm składka emerytalna rentowa na % od dochodu. I nie łudźmy się ten system jest pod kreską od początku lat 90. Od tego czasu jedzie na dotacjach od państwa.
 4. Znaczniki do zapisu pliku.

  http://www.wiedzanaplus.pl/programowanie/29-html-css/52-html-automatyczne-pobieranie-pliku.html
 5. Jak nazywać obrazki? Użycie -/_

  Ok to wydaje się być teraz jaśniejsze -/_ wcześniej czytałem o tym artykuł. Jednak było powiedziane tylko żeby stosować - zamiast _ bez wyjaśnienia. I żeby w nazwie używać max 4 słów kluczowych. To prawda? Jeśli mam sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg to zrezygnować z na, z, wykonany, materiał etc. ? Wystarczyłoby sloik-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg
 6. Znaczniki do zapisu pliku.

  Witam. Mam na stronie umieszczony plik pdf + link bezpośredni do niego. Po kliknięciu linku z dziwnych powodów FF nie zaczyna go zapisywać tylko następuje próba otwarcia go jako podstrony przez serwer. Są znaczniki które nakażą przeglądarce pobranie pliku? Po kliknięciu na link przez użytkownika?
 7. Witam. Zastanawia mnie ten temat bo zauważyłem że google niektóre rzeczy głupio indeksuje według nazwy obrazka nadanej przez serwer. Teraz pytanie jak robić nazwy na swoich stronach. Mam u siebie kilka rodzajów przedmiotów mają one u nas specjalną nazwę katalogową. Więc myślę nad użyciem formuły nazwa przedmiotu- nasza nazwa katalogowa- nazwa producenta. Przykładowo nazwa potoczna słoik na drzem u nas ten produkt nazywa się jagódka 220ml a produkuje go glassware nazwa utworzona >> sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware.jpg Zdjęć danego produktu jest tak z 5 max. Więc wychodzi sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(2).jpg ..... sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(5).jpg Czy to jest poprawnie czy pewnie lepiej każdy plik trochę inaczej nazywać. Mogę modyfikować początek końcówka musiała by zostać dla celów porządkowych > jagodka-220ml-glassware.jpg Wiec początki to byłyby sloiki-na-drzemy sloik-na-przetwory sloik-na-powidla ... I co z użyciem - lub _ wiem już że używanie spacji w nazwie jest dość marnym pomysłem bo zamienia się ona w %20(nie pamiętam) Więc nazwa dla użytkownika to krzaczki. Jest jakaś różnica w ogóle dla -/_ ?