Jump to content

Koala-Panda

Forumowicze
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Kolejne pytanie czy google analizuje podstrony na raty? Dodałem wpis dwa dni temu ok 32 zdjęcia w środku, 12 zdjęć jest wykorzystywanych z innej podstrony... Więc mam 20 oryginalnych zdjęć na stronie oczywiście opisy, alt, tytuły zróżnicowane. Są to opisy i wymiary komponentów w 2 produktach. Spróbowałem wczoraj sprawdzić co się zindeksowało w grafice wpisując URL strony. Wynik to ok 8 fotek z pierwszego produktu i kilka ozdobników graficznych wykorzystywanych we wpisach + kilka obrazków z mojej strony ale nie konkretnie ze strony tego produktu. Dziś wpisując ten sam URL jest 0 zdjęć ze strony tego produktu ale wyświetlają się zdjęcia z tematycznie powiązanego wpisu z produktem ale tylko 1 dniowego. Czekać jeszcze tydzień i sprawdzać? Przy innym temacie ktoś mi podpowiedział że może to być problem z prędkością wczytywania się strony. Sprawdziłem to i przed chwilą poprawiłem. Używam grafik ok 800 na 1000 px, ale to są duże grafiki które się wyświetlają dopiero po kliknięciu na miniaturkę zdjęcia która ma ok 300x200 px
 2. Ok sprawdziłem mam wynik 38. Zainstalowałem zalecaną wtyczkę Autoptimize i mam 51. Komórki punktów 71 , komputery 92... Nie wiem jak było wcześniej na komputery bo nie zauważyłem że jest przełączanie punktów komórka/pc
 3. Witam. Mam taki komunikat dla świeżo dodanego wpisu dwudniowy obecnie. Strona jest na WP, jak przeglądam czego brakuje to : wszystkich grafik dodanych do wpisu oraz grafik stylu strony. Co dziwne to w przeglądarce wszystko działa, pliki są. To jakiś błąd w konsoli?
 4. Tak można mieć wirtualny adres i korespondencję mieć przekazywaną z niego. Ale nie zostało to stworzone pod SEO.
 5. Witam. Wcześniej próbowałem wtyczek do image map. Ale niektóre nie chciały działać a ta która zadziałała daje w wyniku tylko to <loc>https://domena.pl/</loc><image:image><image:loc>http://adres-obrazka.jpg</image:loc></image:image> Według pomocy googla powinno być jeszcze parę znaczników opisujących obraz.
 6. Witam. Mam stronę na WP, przepisana stara strona istniejąca gdzieś od 2007 na własnej domenie. Przeniesienie było w marcu a pod koniec kwietnia wprowadzono https. Przy tworzeniu strony używałem zaleceń co do umieszczanych grafik. Nazwy plików to słowo_kluczowe_opis_przedmiotu_nazwa_strony.jpg. Tytuł, alt oraz podpis są unikatowe przy zdjęciu; wykorzystane są w nich słowa kluczowe. Na wpis przypada wyróżnik specjalnie robiony 250x250px z odpowiednio wpisanymi tytuł, alt, opis/podpis. 1-3 zdjęć które zostały przerobione przez WP na średniej wielkości miniaturkę i są odnośnikami do dużego zdjęcia. Podsumowując na jeden wpis przepada zdjęcie wyróżnik, 3 średniej wielkości zdjęcia z tytuł,alt podpis + 3 oryginalne zdjęcia w dużym rozmiarze. 7 zdjęć na wpis 70 wpisów co daje ok 490 zdjęć. Licząc tylko te z opisami 4x70= 280 dobrze opisanych zdjęć. W wynikach google mam jakieś 10 zdjęć widocznych na słowo kluczowe. A nawet wpisując w wyszukiwarkę oryginalną nazwę domeny wyszukuje tylko 10 zdjęć z mojej strony. Te 10 fotek jest gdzieś w pierwszych 30 wynikach wyszukiwania dla grafiki. Spodziewałem się że będzie tego więcej i różnorodnie porozrzucane po wynikach wyszukiwania; nie koniecznie na jakiś wysokich pozycjach. Z dziwnych rzeczy które robię to zdjęcia umieszczam w 2 kolumnowej tabelce. Oryginalna opcja do ustawiana zdjęć w WP nie za dobrze działa.
 7. Witam. Zrobiłem wpis, sprawdziłem czy działa na podglądzie. Działał; zapisałem szkic i przełączyłem się na edytor wizualny... Po ponownym sprawdzeniu wpisu okazało się że odnośniki do kotwic nie działają. Po sprawdzeniu w edytorze tekstowym okazało się że znaczniki kotwic zostały usunięte. Zamiast znaczników kotwicy jest wstawiony &nbsp; Pobawiłem się tym trochę: wprowadzam znacznik zapisuję wpis. Przełączam się na wizualny i z powrotem na tekstowy. Znacznika już nie ma. Teraz zamykam okno i powinien pojawić się komunikat czy chcę opuścić stronę (zmienił się wpis ale go nie zapisałem). Nie pojawia się ten komunikat, WP usuwa znaczniki ale nie orientuje się że jakieś zmiany zostały wprowadzone w kodzie. W wizualnym też nie działa kopij wklej.
 8. Pod tymi ustawieniami jest dział Opcjonalne tam można wpisać co ma się pojawiać zamiast domyślnego..... Jakiś czas temu widziałem że tam pisało żeby wstawić - lub . jeśli nic nie ma się pojawić.
 9. Sprawdzam Senuto ale na moje główne słowa kluczowe nic nie znajduje. Mam komunikat Brak wyników... Spróbuj ponownie zmieniając parametry zapytania.
 10. Ok. Pytanie jak analizować słowa kluczowe, czyli co najczęściej jest wyszukiwane. Próbowałem korzystać z google console i ads ale wyniki są niezwiązane ze stroną i słowami kluczowymi. Próbowałem też skorzystać z polecanego w jednym filmie longtailpro.com ale nie wiem jak to uruchomić bez karty kredytowej.
 11. Problem na niektórych zdjęciach jest już znak wodny. Więc trzeba edytować ręcznie. Najlepiej byłoby właśnie ściągnąć oryginały zdjęć całe drzewko folderów... Tylko że WP zrobił z każdego przesłanego zdjęcia kilka i to jest problem.
 12. Witam. Potrzebuję dodać znaki wodne do zdjęć. Pomyślałem że najlepiej będzie ściągnąć folder ze zdjęciami WP i poprawić u siebie. A potem wrzucić z powrotem na serwer. Problem jest taki że WP z jednego wrzuconego zdjęcia robi kilka w rozmiarach dla miniaturek. Czyli miałbym 3 razy więcej zdjęć do poprawienia, można to jakość obejść?
 13. Sprawa jest taka że jest 300 różniących się od siebie produktów. Wymiarami kształtem i jakimiś drobniejszymi elementami oraz nazwą; nie ma dwóch takich samych. Ale wszystkie są wykonane w tej samej technologi, co trzeba opisać i dodać słowa kluczowe. Oraz mają podobne przeznaczenie co też wiąże się ze słowami kluczowymi. Ile słów na jeden produkt nie będzie za dużo? Czy może zrobić zestaw składający się z kilku najważniejszych + kilka ogólnych. I wymieszać je tak żeby przy każdym produkcie było to trochę inaczej opisane; po 10-20 słów. Czy można do wszystkich produktów włożyć wszystkie słowa 50-60?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy