Jump to content

Dagobert

Forumowicze
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://mogimi.pl/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hmm, dzięki za odpowiedz, chociaż to dość trudne na moje możliwości. Ale mam programistę pod ręką i podpytam czy da się coś takiego zrobić w sensowym czasie. Strony są statyczne, więc metoda może się sprawdzić. EDIT: Ok, ogarnąłem, że Screaming Frog sprawdza też word count, więc kilka filtrów w Excelu i mam od najmniejszej liczby słów posortowane strony. To mi wystarczy.
 2. Pytanie początkującego: otóż chciałbym sprawdzić, czy strony kategorii zawierają treści (bloki tekstowe). Problem jest taki, że tych stron jest baaardzo dużo. A zatem: jakiś dobry pomysł na zautomatyzowanie tego zadania? Nie chce mi się wchodzić na każdą stronę po kolei. Z góry dzięki za tipy.
 3. Z ciekawości: osoba, która zabroniła używania <h1> na stronie głównej użyła jakichś argumentów, dlaczego nie należy tego robić?
 4. Raczej CTRy (może), pogo-sticking i współczynnik odrzuceń. Zgoogluj: behavior as ranking factor.
 5. Testy z poprzedniego roku utwierdziły mnie w przekonaniu, że teksty z synonimizerów dalej robią robotę i mogą być z powodzeniem używane na zapleczu. Ale to w Polsce. Nie mam projektów anglojęzycznych, ale sądzę, że Bot jest lepszy w odróżnianiu bełkotu od dobrej treści w języku angielskim.
 6. Też porzuciłem niestety.
 7. Ale ładnie zostawiłeś te linki w pierwszym poście, szacuneczek No niestety wtyczki do cache i pozycjonowania nie załatwią sprawy. Żeby nie było, że tylko pleplam: masz duplikaty tagów title, meta description i wiele takich samych hajedynek. Przeskanuj darmowym Screaming Frogiem, będziesz miał kilka dodatkowych informacji.
 8. Jimi, tak też polecił mi starszy kolega. Pytanie na ile będzie chciała współpracować obsługa sklepu. Bo to sklep. Ale ok, jeszcze raz dzięki za wypowiedzi. Sklep sklep* xD Próbuję wpisać nazwę, ale zastępuje są słowem sklep xD Jakiś filtr antyspamowy? Sky - shop*
 9. Dzięki wielkie Lexy! Myślę, że to dziwna sytuacja, jeśli opisy są (i w kodzie też), ale są ukrywane na mobile... Postaram się ogarnąć tak, żeby się wyświetlały (chociaż obawiam się, że mam mały wpływ na to). W każdym razie dzięki za wypowiedź!
 10. Cześć SEOwcy! Teksty na stronach kategorii są podobnoż ważne dla wyszukiwarek. W moim dośwaidczeniu: zawsze dobry tekst zoptymalizowany pod słowa kluczowe z sensownymi nagłówkami robił robotę. I teraz mam taką sytuację: mój klient ma kilka opisów kategorii na sklepie, które normalnie wyświetlają się w desktopowej wersji strony, ale w wersji responsywnej - już nie. Czy to może być problem dla Google'a? Jeśli dobrze rozumiem, niebawem (hehe) wersja mobilna będzie traktowana jako punkt odniesienia i główna wersja do indeksacji. Czy to znaczy, że Google wyindeksuje mi te opisy? Czy to w ogóle źle, że nie ma tych opisów (skoro i tak są zaindeksowane?)? Co sądzicie na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 11. Wiem, że jest mało doprecyzowane, bo mniej więcej przepisałem z informacji, które udostępniają twórcy skryptu. Dlatego również biorę w cudzysłów i dlatego pytam tutaj o Wasze doświadczenia Przyjazne adresy URL jak sądzę wiążą się z brakiem różnych dziwnych znaczków w adresie, ale co to znaczy "automatycznym generowanie metatagów" nie wiem, być może niebawem się dowiem w najbliższym czasie. Przepytałem jeszcze dwie osoby i w sumie potwierdzają co mówisz, że wszystko ponad defaultowe funkcjonalności sporo kosztuje, ale to też rzecz względna. Dla jednego 2 tysiące za jakieś tam zmiany to będzie dużo, dla innego nie.
 12. Hej forumowicze, Jestem właśnie w trakcie zbierania informacji na temat IAI-Shopu w kontekście SEO. W Internetach nie ma za wiele informacji, oficjalnie skrypt wpiera wiele przydatnych rzeczy takich jak: Dostosowanie do urządzeń moblinych (RWD), Automatyczne generowanie metatagów, Automatyczne generowanie linków kanonicznych, Implementacja znaczników rozszerzonych (rich-snippets), Domyślny moduł SEO, Łatwe tworzenie mapy witryny, Przyjazne adresy URL, Możliwość dowolnej edycji kodu HTML na stronie głównej, Łatwa możliwość dodania bloga. Tyle z oficjalnych informacji. Z drugiej strony o wadach skryptu nikt nie pisze, Paweł Gontarek mocno hejtuje, ale nie wiem czy informacje z jego artykułu na ten temat nie są już zdezaktualizowane (2014). Wiele osób narzeka też na support i trudności z wprowadzaniem zmian. Coś się zmieniło od 2014 roku? Macie jakieś doświadczenia, którymi warto się podzielić? Nie ukrywam, że interesują mnie głównie wady/problemy, ponieważ nie chcę rekomendować klientowi zmian, których i tak nie będzie mógł wdrożyć (szkoda mojego i jego czasu).
 13. Przecież jest w indeksie: https://www.google.pl/search?q=site%3Ahttps%3A%2F%2Frezerwujsport.pl%2Fcms%2Fartykul%2Fniesamowite-postacie-sportowego-wroclawia-oliwia-jablonska%2F&oq=site%3Ahttps%3A%2F%2Frezerwujsport.pl%2Fcms%2Fartykul%2Fniesamowite-postacie-sportowego-wroclawia-oliwia-jablonska%2F&aqs=chrome..69i57j69i58.2169j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8 A ten katalog /artykul/ to kategoria? Jak tak to noindex na kategorie i powinno wystarczyć https://kb.yoast.com/kb/how-do-i-noindex-urls/ Tutaj o różnych możliwościach Yoasta w tej materii
 14. Nie chcę zmieniać nic istotnego, jako nowy user po prostu poczułem się niedoinformowany. Zawsze warto zmieniać się na lepsze Panie Weteranie. Dzięki @jimmi, pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy