Daniel Pawelec

Nowi Forumowicze
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  @whiner Słuszna uwaga. W GTM musisz jednak konfigurować tagi i triggery, czasami dla każdej strony osobno - dużo klikania. Dodatkowo musisz mieć jakieś pojęcie o języku JavaScript, żeby np. zmodyfikować meta title. W Webthrust jest to szybsze i nie musisz programować. Jeśli ktoś woli GTM to rzeczywiście można tam dużo zrobić.
 2. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  @whiner. Dobre pytanie, dzięki. Omniconvert, Optimizely, Google Optimize i inne podobne narzędzia są przeznaczone do optymalizacji konwersji. Webthrust jest dedykowany dla SEO, czyli modyfikujesz meta title, description, linki kanoniczne, edytujesz tekst na stronie, itp. i dzięki temu zwiększasz ruch organiczny. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie, szczególnie jeśli np. zajmujesz się optymalizacją wielu sklepów, gdzie każdy używa innej platformy sklepowej lub systemu CMS.
 3. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  Jak wiemy, Google teraz "renderuje" strony, więc zaindeksowana zostanie strona wyrenderowana, czyli po wykonaniu js. Oczywiście są pewne sytuacje kiedy Google nie zaindeksuje zmian js, np. jeśli strona jest bardzo wolna i takie zmiany pojawią się dopiero po kilku sekundach. Z naszych testów wynika, że wszelkie zmiany js wykonane po ok. 3s nie będą zaindeksowane, ale to zależy od witryny. W nawiązaniu do szybkości działania, nie zauważyliśmy problemów w związku z tym aspektem. Skrypt ładuje się szybko, a także asynchronicznie, więc nie ma obaw, że np. zablokuje ładowanie strony. Nikt się nie zastanawia nad wpływem instalacji kodu trakującego Google Analytics, a tu czasy ładowania są podobne.
 4. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  @Presta - na serwerach w chmurze.
 5. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  Cześć odys, dzięki za wypowiedź. Rozumiem, że Twoja obawa jest związana z tym, że ktoś niepowołany zacznie edytować witrynę ? Może się to stać jedynie wtedy, kiedy ktoś uzyska dostęp do Twojego konta w aplikacji - ale taki problem jest z każdym kontem, nie ważne w jakiej aplikacji. W ostateczności można zawsze wybudować snippet JS ze stron i możliwość edycji jest wyłączona. Zamiany na stronach możesz zawsze wyłączyć, więc jeśli np. robisz SEO dla jakiegoś klienta, który nie chce zapłacić za Twoją ciężką pracę, zawsze możesz wyłączyć zmiany i włączyć je ponownie w każdej chwili. W pewnym sensie masz zatem większą kontrolę nad zmianami.
 6. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  Mion, dzięki za komentarz. Chyba nie do końca zrozumiałeś jak działa aplikacja lub ja źle wyjaśniłem. Dodajesz do stron snippet JavaScript, w podobny sposób jak dodajesz np. kod Google Analytics lub Google Tag Manager. Jak już taki snippet masz zainstalowany to możesz edytować strony w aplikacji. Zmiany są nanoszone za pomocą wspomnianego snippetu i indeksowane przez boty wyszukiwarek. W nawiązaniu do eksperymentów SEO, to odniosłeś się tylko do fragmentu zdania, a całe zdanie brzmi: "można przeprowadzać eksperymenty SEO, np. testując różne kombinacje meta title na grupach stron". Oznacza to, że możesz sobie np. na 1000 stronach dodać do wszystkich meta title np. słowo "sklep Kraków", na innych 1000 stron np. "coś innego" i dzięki temu badać jaka kombinacja słów przynosi lepszy ruch organiczny oraz CTR. Polecam przetestowanie narzędzie, będzie nam się łatwiej dyskutowało.
 7. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  Oczywiście, dzięki za komentarz. Webthrust jest aplikacją webową, która pozwala w szybki i skuteczny sposób edytować strony, niezależnie od obecnie używanej platformy CMS lub sklepu. Wystarczy umieścić w witrynie lub sklepie, mały fragment kodu JavaScript, który pozwala na edycję stron bezpośrednio z aplikacji. Dzięki temu: - nie trzeba edytować kodu źródłowego w celu wprowadzenia zmian - nie ma obaw, że wprowadzone przez nas zmiany coś popsują - nie trzeba czekać na developerów aż wprowadzą nasze zmiany - można przeprowadzać eksperymenty SEO, np. testując różne kombinacje meta title na grupach stron - automatycznie optymalizować tysiące stron za pomocą wcześniej ustalonych reguł Zachęcam do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?v=xjP5FIdhCIo Narzędzie wprowadza zmiany na stronie za pomocą JavaScript, co samo w sobie jest ciekawym tematem do dyskusji w świecie SEO, więc zachęcam do dyskusji. Dla osób zastanawiających się czy to działa, odpowiadam linkiem do Case Study https://webthrust.com/pl/case-study. Mamy wiele podobnych wdrożeń, więc nie bójmy się języka JavaScript, ponieważ jest dobry dla SEO Zachęcam do dyskusji i testowania. Dla chętnych osób mam do rozdania 3 płatne plany Website 500 o wartości 99zł na rok czasu. Wystarczy wysłać email na support@webthrust.com, decyduje kolejność zgłoszeń.
 8. Daniel Pawelec

  Narzędzie SEO dla ecommerce

  Cześć, budujemy narzędzie do optymalizacji sklepów internetowych. Gdyby ktoś był zainteresowany przetestowaniem i podzieleniem się opinią - zapraszam. https://webthrust.com/pl/lp1