Foksering

Forumowicze
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.tomaszpluta.aq.pl/

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Śmieszne zdjęcia FB

  @jeż -Język na tyle podobny, ze można się domyśleć bez korzystania z translatora.
 2. Śmieszne zdjęcia FB

  Dość szeroko zakrojona akcja, na niebezpieczniku o tym pisali. Ode mnie:
 3. Część

  Witamy;:) Co do literówek to ja często robię blad w "dzieki", zamiast "e" trafia sie "w", ze względu na bliskość liter na klawiaturze;)
 4. Rozumiem, że odpowiedź Splatt28 jest wyczerpująca? Czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć?
 5. Dzięki za odpowiedź. Wygląda mi to trochę na to, że warto ograniczyć ilość pozycjonowanych słów, żeby wybić się jak najmocniej z konkretną frazą, a ona już pociągnie resztę. A jakie znaczenie ma wielkość ruchu na stronie? Załóżmy, że w ogóle nie pozycjonuję strony w internecie tylko robię to zewnętrznie - ulotki, plakaty, reklama rtv. Czy samo to wystarczy, żeby roboty G znalazły i przeszukały? Czy jednak trzeba liczyć na efekt popularności, która będzie skutkowała podlinkowaniem strony przez innych (nie przeze mnie)?
 6. Search Console swoje, Serpy swoje

  Dziwna sprawa, u mnie zaindeksowało wszystkie linki w kilka dni (no... max 2 tyg) po dodaniu do mapy.
 7. Od zawsze zastanawiało mnie na jakiej podstawie Google pokazuje wyniki, które nie są nigdzie pozycjonowane? Powiedzmy, ze mam stronę "Przepisy kulinarne" i na niej dwa działy: "kuchnia polska" i "kuchnia śródziemnomorska". Załóżmy, że mocno pozycjonuje "kuchnia polska". Oczywiste jest, ze na zapytanie "kuchnia polska" moja strona znajdzie się wysoko w wynikach (jeśli naprawdę mocno pozycjonuję). Ale na jakiej podstawie Google zwróci w wynikach moja stronę dla zapytań: "kuchnia śródziemnomorska"? Page Rank ma tu znaczenie? Druga sprawa - na jakiej podstawie Google pokazuje w wynikach wyszukiwania kontent z mojej strony? Załóżmy, ze nie wpisałem żadnego słowa kluczowego na które pozycjonuję stronę, a mój kontent został znaleziony.
 8. Znaczna różnica wejść goo.gl a Analytics

  Też zauważyłem że w Google Analytics pokazuje znacznie mniej wejść z tego adresu niż obliczyłem. Tu poruszono podobny temat (problemem wejścia z aplikacji mobilnej): https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Raporty/Google-Analytics-nie-zlicza-pojednyczych-odslon-z-urzadzen/td-p/33820
 9. Uwaga na Dotpay

  Ja czytając same opinie w internecie (wątki na forum gazety, tematy na wykopie, etc) dostatecznie się do nich zniechęciłem. Ok, może to były pojedyncze wpadki, ale dlaczego konkurencja ich nie zalicza? Niesmak pozostaje.
 10. Aktualne promocje na domeny

  Ktoś już kupował u Godaddy? Jakieś doświadczenia?
 11. Z tego co zauwazylem Topolski serwis blogowy photoblog jest dobrym miejscem do umieszczania linków. Wystarczy dodac kilka zdjęć, co jest latwiejesze niż pisanie kontentu i można w podpisach wrzucać linki. Do tego jesli "polubimy" fotoblogi innych osób możemy liczyć na calkiem niezły ruch u siebie. Dodatkowo nowe treści nie są tu umieszczane przez użytkowników w jakimś ekspresowym tempie, wiec nowy wpis chwile powisi na głównej. w przypadku mojej strony dali sie zauważyć w Google analitycs, ze wejścia z tego serwisu sa.
 12. GoldenLine.pl

  Wydaje mi się ze jednak Golden Line jest mocno za Linkedinem jesli idzie o popularność. Ciekawym pomysłem jest tez stworzenie konta by dawać oferty pracy, nawet jezeli niekoniecznie sie szuka kogoś na ten moment:) Wiele firm ma takie "ogólne" ogłoszenia.
 13. Budowanie zaplecza

  Chyba nie zdawałem sobie sprawy wcześniej jak ważny jest wiek domeny. Wychodzi na to, że wypada już teraz budować jakieś ogólne zaplecze, bo nie wiadomo czy kiedyś nie przyda się w przyszłości - a za parę lat byłoby jak znalazł;) Zastanawia mnie jeszcze taka sytuacja: Na forach dyskusyjnych które maja w stopce "dofolow" mam link jednej strony, a za jakis czas (powiedzmy pol roku) zmieniam link na inny. Czy to znaczy, ze po pewnym czasie 1 strona spadnie w rankingu, a druga zyska? Moze mimo to jest to oplacalne, bo w tym czasie jesli teoretycznie wybije swoja pierwsza stronę, to może będzie szła na fali popularnosci, a zmiana linku pozwoli wybić drugą witrynę.
 14. Budowanie zaplecza

  Tzn wystarczy do osiągnięcia 1 strony wyników wyszukiwań w G (top-10)?
 15. Budowanie zaplecza

  Jeśli to pytanie się już pojawiło to przepraszam. Czytam o zapleczach i widzę, że pojawiają się różne liczby - niektórzy piszą o 10 stronach blogach, a ktoś inny wspomina o 1000 linków z zaplecza. Jaka jest przeciętna skal zaplecza? Nie chodzi mi tu o konkretne liczby tylko raczej o rząd wielkości.