znowunic

Forumowicze
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral
 1. Czy to praktycznie koniec AdSense?

  Jak to nie. Określa przecież jaki odsetek użytkowników kliknął w reklamę. Niższy jak pół procenta wybitnie wskazuje, że coś jest bardzo nie tak jak powinno być, tylko że próbowałem już wszystkich rozmiarów i rodzajów reklam i miejsc i nic. W takim stanie rzeczy zadaję sobie pytanie, czy Google nas nie oszukuje. Ja rozumiem, że cofanie kliknięć z tego samego IP (nie jest to uczciwe wobec nas ale mniejsza o to) ale te spadki postępują cały czas już w tej erze cofania kliknięć. Może powinniśmy na jakiś czas zmienić firmę, to CTR po powrocie znowu będzie OK?
 2. Księgowość online - Co polecacie?

  Pisałem, że nie kupił lecz na podstawie cesji powierniczej przejął - do windykacji, o czym "księgowa" doskonale wiedziała.
 3. Księgowość online - Co polecacie?

  Ja stąpam po ziemi ale Ty chyba nie. Było jak napisałem. Biuro rachunkowe może otworzyć każdy, nie trzeba obecnie żadnych uprawień. Źle mu powiedziała, bo to nic innego jak usługa windykacji taka cesja powiernicza i do tego nie trzeba żadnego orzecznictwa - w katalogu czy jak to się nazywa, jest określona najwyższa stawka VAT przy usługach windykacji. Gościu po kontroli musiał ten VAT zapłacić, VAT którego sam nie pobierał od klientów. Tyle o biurach rachunkowych, ode mnie.
 4. Księgowość online - Co polecacie?

  Z interpretacjami (w niektórych kwestiach) to jest tak, że każdy US może mieć własną. Dlatego niekiedy warto zapłacić żeby miejscowy US takową wydal i później księgować z jej uwzględnieniem. Coś mi się jeszcze przypomniało... Kiedyś na kacu poszedłem około 9 godziny do baru zaklinować się piwkiem. Siedziała tam jakaś pani dość starsza i w automaty grała i piwko piła. Z jej rozmowy z właścicielem baru jednoznacznie wynikało, że prowadzi biuro rachunkowe (wkrótce zebrała się i poszła do pracy). I ten właściciel baru radził jej, jak ma coś tam zaksięgować, hahaha, akurat wszedłem do baru na ten moment. Hazardzistka, alkoholiczka i dyletantka. Może coś źle wklepać, przeoczyć fakturę i takie tam ale OK, tak samo mogę przeoczyć ja, robiąc księgowość dla siebie (sprawdzę jednak ze dwa razy, bo to moje). Problem jednak też w tym, że przedsiębiorca który ma umowę z biurem rachunkowym liczy na to, że księgowa zna przepisy i powie mu na przykład jaka ma być stawka VAT na daną usługę. I oto przykład z życia. Kolega który prowadzi firmę windykacyjną, zapytał księgową w biurze rachunkowym, jaka ma być stawka VAT przy windykacji na podstawie cesji powierniczej. Powiedziała mu, że zw. no i pisał zw. na fakturach dla swych klientów po czym gdy była kontrola, to się okazało, że ma być 22% a reszty sami się chyba domyślacie. Owszem, jest zw. jak ktoś faktycznie kupuje dług ale nie gdy powierniczo robi windykację dla klienta.
 5. Księgowość online - Co polecacie?

  @SzlafRock Lekarz też może być lewy ale cóż, nie studiowałem medycyny więc idę do lekarza zamiast leczyć się samodzielnie. Jednak prostą księgowość (sprzedaż, usługi w jednoosobowej DG) mogę sobie robić sam i być spokojnym. Straty dokonane przez jakąś partaczkę mogą być większe niż źle pomalowane mieszkanie. Nie oglądałem filmu tylko wiem to z pierwszej ręki i powtarzam: wiele księgowych jest informatorkami policji i znam przypadek w którym dane zostały wywleczone "na miasto" (złośliwie, nie za kasę w tym wypadku) po tym, jak policjanci bezprawnie przeglądali sobie faktury u pani księgowej. @Finan Kontrola przy zwrot VAT jest zawsze nawet jak masz księgową co to ma "układy" w skarbówce. Czasy się zmieniły i będzie coraz ostrzej. Poza tym: niech sobie kontrolują skoro wiem, ze wszystko mam przepisowo - bo sam robiłem.
 6. Księgowość online - Co polecacie?

  Chodzi właśnie o to, że często się nie znają na przepisach tzn. luki mają. Zaznaczam, że piszę o księgowych - biurach rachunkowych a nie o doradcach podatkowych, bo to inna liga. Wcześniej napisałem, że w razie błędów, uszczupleń podatku, to Ty odpowiadasz przed fiskusem a nie biuro rachunkowe. OK, można wystąpić z regresem wobec takiej księgowej i odzyskać pieniądze z jej ubezpieczenia jeśli takowe posiada natomiast chyba nie sądzisz, że obędzie się bez walki w sądzie a nie wiadomo jaki będzie skutek. Może się bronić na przykład tak, że ona nie jest doradcą podatkowym i nie podpisaliście umowy na doradztwo tylko na prowadzenie ksiąg. I co? Sam nie wiem co, może sąd stanie po Twojej stronie a może nie. Do tych "zalet" biur rachunkowych można dodać w w wielu przypadkach jeszcze jedną: takie panie księgowe bywają płatnymi informatorkami policji - wydziału PG. Ktoś może powiedzieć, no i co z tego, ja wałków nie robię. Teoretycznie tak, ale czy chciałbyś, żeby jakiś bandyta policyjny bezprawnie grzebał w Twoich fakturach oraz zeznaniach podatkowych by następnie sprzedać te dane konkurencji albo bandytom spoza policji? Myślisz, że tak się nie dzieje?
 7. Księgowość online - Co polecacie?

  No co Ty? Zsumować nie potrafisz? Nie warto płacić nie wiem, 300 - 400 - więcej?
 8. Księgowość online - Co polecacie?

  Po co się tak unosić, bez podstawy? Ja tylko sugeruję, żeby każdy jednoosobowiec sam sobie prowadził księgowość. Bo to proste. Czegoś nie przekażesz i Cię złapią, powiesz zgodnie z prawdą, że księgowa nie żądała, a ona zaprzeczy... A ponieważ od lat działa i ma znajome w US a Ty nie, więc... Jak EOT to EOT.
 9. Księgowość online - Co polecacie?

  No to wykazuj, jak ja pod koniec DG - pokwitowanie od pracownicy i wysyłka skanów mailem. Mam nadzieję, że nie uznają, że działałeś w zmowie z biurem rachunkowym. Polskie sądy mogą bowiem wszystko. W obu instancjach.
 10. Księgowość online - Co polecacie?

  Niekoniecznie. Premedytacji chyba nie ocenia się gdy chodzi o uszczuplenie podatku. I skąd wiesz, czy paniusia nie działa na czyjeś nieformalne zlecenie. Bywają takie informatorkami PG* jeżeli naczelnik ma szwagra który ma konkurencyjną do Twojej firmę... Na zakończenie DG księgowa upomniała się o zwrot VAT dla mnie. Oczywiście kontrola z US. Po jakimś czasie pytanie, dlaczego kasy fiskalnej nie było... To już ponoć nie jest wykroczeniem tylko przestępstwem. 20 minut tłumaczyłem" księgowej a ona później w US, że nie jest wymagana dla tego rodzaju działalności. A gdyby tak nie wiedziała o czymś, co POWINNO BYĆ STOSOWANE? *za kasę albo za przymknięcie oczu policjanta na jej przekręty co jest przestępstwem urzędniczym!
 11. Księgowość online - Co polecacie?

  Nie zmienia to OC faktu, że nawet możesz iść do więzienia a dopiero później sądzić się z nią o odszkodowanie. Na ile wyceniasz pójście do paki z kks gdy w tym czasie rozpadnie Ci się rodzina? Na czym polega księgowość online? Na braku czynnika ludzkiego?
 12. W widgetach System Partnerski bankier.pl nie ma problemu. Tworzysz nowy widget, wstawiasz nofollow i wrzucasz na www. Zakładam że w innych pp też jest to możliwe. Mam nadzieję że reklamy takie jak na tym forum nie są widgetami i nie wymagają wstawienia nofollow?
 13. Księgowość online - Co polecacie?

  Zlecenie prowadzenia księgowości firmowej, to duże ryzyko. Dotyczy to w szczególności różnych biur rachunkowych z paniusiami (zwykle to panie są a nie panowie) które na dzień dzisiejszy nie muszą mieć żadnych formalnie potwierdzonych uprawień. Bywają niedouczone, leniwe. A kto odpowiada za ich błędy - one? Nie, klient odpowiada - urzędu skarbowego nie interesuje to, że on zlecił prowadzenie księgowości biurowi rachunkowemu. Klient może później od paniusi żądać odszkodowania ale czy je wyegzekwuje, tego nie wiadomo.
 14. Mandat Uchylenie

  Tematy seo na razie tylko czytam, odpowiedzi na pytania znajduję.
 15. Mandat Uchylenie

  A co Ci do tego? Zarejestrowałem się 11 września więc chyba jednak nie było mi pilno nabijać posty.