Jump to content

matizzz5

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Mam szybkie pytanko, można w jakiś sposób zdobyć darmowy kupon na pierwszą kampanię AdWords? Dopiero się uczę i chciałbym zdobyć trochę wiedzy praktycznej, a szkoda na pierwszą kampanię wydać już pieniądze skoro może być zupełnie nietrafiona.
 2. Podłącze się pod temat. Zaczynam swoją przygodę z SEO i staram się pozycjonować stworzoną przeze mnie niedawno stronę domków letniskowych nad naszym polskim morzem. Właśnie też mam dylemat jeśli chodzi o linkowanie. Szukałem różnych forów/blogów turystycznych itp. aby tam umieścić odnośnik do mojej strony. Tylko obawiam się, że może to zostać uznane za zwykłą reklamęi będzie usuwane. Może być ciężko będzie napisać jakiś merytoryczny post/komentarz na dany temat (np. podróże w polsce) zamieszczając tam link do swojej strony. I tak właśnie miałem prosić o jakieś drobne podpowiedzi, w którą stronę powinienem zmierzać.
 3. A czy warto w ogóle zwracać na uwagę na darmowe katalogi typu (np.http://katalog.turystyka.pl/)? Czy jednak tylko katalogi typu wp itp?
 4. Z tego co teraz zauważyłem na FTP w ogóle nie ma sitemapy. Tak jakby się nie wygenerowała, więc po wejściu na domena.pl/sitemap_index.xml wyświetla się po prostu strona główna mojej strony. Z kolei na innej mojej stronie wyświetla się błąd 404 więc też tej sitemapy tam nie ma.
 5. Witam. Mam stronę postawioną na wordpressie. Korzystam z seo yoast. Chciałem dodać mapę witryny do GSC. Skopiowałem z yoast'a adres sitemapy (domena.pl/sitemap_index.xml/), jednak po wklejeniu go do GSC pojawia się błąd: "Mapa witryny wydaje się być stroną HTML. Zamiast tego należy użyć obsługiwanego formatu mapy witryny." Oczywiście sam komunikat jest dla mnie zrozumiały, ale z tego co wyczytałem to yoast sam tworzy sitemape i nie trzeba nic konfigurować ręcznie. No ale niestety wygląda na to, że chyba jednak nie. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podpowiedział co należy zrobić aby mapa witryny była skonfigurowana poprawnie? Gdzie ewentualnie robię błąd? Z góry dzięki!
 6. Szczerze niebardzo. Coś tam próbowałem dodać ale nie wygląda to zbyt estetycznie po prostu. Mapka odpada, bo i domki i pokoje znajdują się w różnej lokalizacji. Mógłbym nałożyć jakiś krótki tekst na grafike ale musiałbym to zrobić w gimpie czy photoshopie więc i tak dalej całość występowałaby jako jpeg.
 7. Przepraszam za post pod postem ale nie mam już możliwości edycji. Jeśli wszystko będzie na jednej domenie np. domena.pl - strona główna, domena.pl/pokoje - pokoje i domena.pl/domki - domki, to wciąż na glównej stronie nie będzie treści. Czy w takim przypadku należy skupić się na pozycjonowaniu konkretnych adresów jak np. domena.pl/domki? Bo dopiero na stronie domków i pokoi jest treść, zdjęcia itp.
 8. Faktycznie o tym nie pomyślałem. W najbliższych dniach to zmienię. Rozumiem, tylko na takiej stronie nie ma za bardzo jakich treści zamieścić. Strona główna służy wyłącznie do wyboru strony, którą użytkownik chce obejrzeć. Ale tak jak wyżej wspomniałem spróbuje to wszystko przenieść na jedną domenę.
 9. Dzięki za odpowiedź. Jest to strona domków letniskowych oraz pokoi gościnnych znajdujących się w jednej z miejscowości nadmorskich. Żeby nie otwierać kolejnego wątku mam jeszcze jedno pytanie. Powiedzmy, że strona główna widnieje pod adresem domena.pl. na stronie głównej jest tylko tło w postaci grafiki I dwa buttony: "domki" oraz "pokoje". Użytkownik może sobie wybrać czy chce wejść na stronę domków czy pokoi. Obie te strony widnieją pod subdomenami np. domki.domena.pl I pokoje.domena.pl. W tym wypadku moje pytanie brzmi czy da radę dobrze wypozycjonować stronę główną? Nie ma tam żadnych treści więc chyba jedyną metodą będzie linkowanie? Czy w ogóle warto sie na niej skupiać czy może lepiej zająć się subdomenami?
 10. Witam. Od niedawna zagłębiam się w tematykę SEO. Niedawno tworzyłem stronę WWW na Wordpressie. Zoptymalizowałem ją zgodnie z wytycznymi (meta tagi, alt, title w zdjęciach, przyjazne linki itd). Chciałbym przejść do "kolejnego etapu" pozycjonowania. W sieci krążą różne opinie na temat dodawania stron do katalogów. Ostatnio na jednej grupie SEO/SEM przeczytałem, że nie warto dodawać strony do takich katalogów. Moje pytanie brzmi, jak jest naprawdę? Warto czy nie? Jeśli warto to do jakich? Domyślam się, że dużo jest pewnie "śmieciowych" katalogów. Czy może po optymalizacji strony powinienem teraz skupić się na czymś innym? Proszę o pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy