Jump to content

szusty124

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. No właśnie szuka i chyba za bardzo doktoryzuje sie przy tym temacie (przejrzałem dużo różnych blogów w tym właśnie temacie), Wiem co to jest canonical, 301 (czytałem, fakt dużej wiedzy akurat na tym polu nie mam - inna branża IT). Szukam uniwersalnego/optymalnego rozwiązania który będzie działać, bez stosowania dodatkowych elementów konfiguracyjnych (wtyczki, samodzielnych przekierowań). Rozwiązanie ma być optymalne i ma działać, (wiem że w trakcie procesu tworzenia/działania trzeba wprowadzać ewentualne poprawki/optymalizacje a tym bardziej jeżeli chodzi o SEO ) i to teraz próbuje zrobić. Wiem że moje pytania są banalne, ale szczerze nie znalazłem w necie informacji jednoznacznej które rozwiązanie jest lepsze ( wiem już że jedno jest prostsze w wdrożeniu i bardziej odporne na wprowadzane zmiany np. kategorii nie komplikuje), a zmotywowało mnie do rozgrzebania tematu informacja na jednym z wielu blogów iż category nie powinno sie stosować w URL jeżeli dany post będzie występował w kilku kategoriach. (wiem są wtyczki które to prostują, ale również zbyt dużo wtyczek też nie jest dobrze jeżeli chodzi o wordpressa) Dzięki za sugestie Pozdrawiam Szusty124.
 2. U mnie są jak pisałem wcześniej duplikaty i wydaje mi się że jest to wynikiem linku z %category% i z dodawaniem przepisów do kilku kategorii (mimo że jedna jest ustawiona na główna). Poza tym zmiana nazwy kategorii będzie wiązać się z zmianą linku (wiem można 301). Oczywiście nie zamierzam usuwać kategorii, która jest elementem menu/filtrowania.(tylko z linku bezpośredniego)
 3. Dlaczego?. Zostawienie będzie miało większy wpływ na SEO pozytywnie
 4. Strona już jakiś czas działa, ma kilkanaście wpisów. Po Waszych sugestiach chyba zmienię linki bezpośrednie na bez %category%, będzie prościej i w razie zmiany kategorii (co może kiedyś nastąpić) nie będzie się komplikować a co za tym nie będzie ewentualnych dubli..
 5. Dziękuje za odpowiedzi. Reasumując widzę że są dwie szkoły, odnośniki zawierające category i bez. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z %category%, (przepisy uporządkowane, ewentualne zamiany nazwy category to wykorzystanie 301, możliwość dublowania stron) natomiast bez category ( problem duplikacji nie występuje, krótszy link, niema problemu z zmianą kategorii, wszystko w jednym worku)
 6. W trakcie przydzielania kategorii zawsze jest jedna wybrana główna kategoria. Nad tym się zastanawiam. Widzę jeszcze jeden problem (minus category w odnośniku), jeżeli np. zmienię kategorie główna (jakiś tam powód) to zmieni mi się url wpisu, i jeżeli on już był wy pozycjonowany to robi się problem. ( można potem robic 301 ale przy dużych ilościach kiedyś tam to może być problem)
 7. Wielkie Dzięki za odpowiedź. Tak.korzystam z Yoast, strona jest/bedzie aktualizowana stale 2-3 wpisy tygodniowo. Zostawiając kategorie nie będzie to widziane jako duplikacja strony ? Czyli bezpośrednie linki w takiej formie jak ja mam http:\\mojadomena.pl\%category%\%postname%\ przy założeniu iż dana potrawa będzie w kilku kategoriach będzie prawidłowo jeżeli chodzi o SEO. Przeszukiwałem neta i znalazłem porady iż stosując bezpośrednie linki z wpisem %category% i dodanie danego wpisu do kilku kategorii stwarza problemy min. w duplikowaniu i dlatego zacząłem się zastanawiać nad tym, jak również znalazłem iż stosując %category% przy dużej ilości wpisów strona na wordpress działa szybciej. ( i bądź tu mądry )
 8. Witam Wszystkich Strona z przepisami kulinarnymi jest postawiona na Wordpress-ie Wybrałem odnośniki bezpośrednie w formie http:\\mojadomena.pl\%category%\%postname%\ (co może być błędem) Kategorie wykorzystuję na stronie jako menu przepisów (np obiad,śniadanie, szybkie) i co najważniejsze dany wpis-przepis czasami występuje w kilku kategoriach ale oczywiście jeden jest główny. W serpach dany przepis pojawia się w kilku miejscach oczywiście w właściwej ścieżce, ale są i ARCHIWUM: tag jak i w różnych ARCHIWUM:kategoria, wskazuje to na duplikaty. Co w takiej sytuacji mogę zrobić, zmienić odnosniki bezpośrednie na bez category Szusty
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy