oktus

Nowi Forumowicze
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. Cześć! Ok. roku temu stworzylem stronę opartą na WP połączoną z forum na PHPBB3. Aktualnie doszedłem do momentu, w którym zyskałem odpowiednią widoczność w Google i chcę przetestować pomysł pod kątem jego dochodowości. Nawiasem mówiąc tego PHPBB3 dosyć obecnie żałuję. Witryna oferuje usługę, która aktualnie dostępna jest za darmo. Po rejestracji użytkownik ma pełny dostęp. Chciałbym wdrożyć procesor płatności, płatność miałaby odbywać się przelewem lub SMS (Możliwe, że staniemy przy samym SMS, w zależności od opłacalności/warunków)- czyt. użytkownik zyskuje dostęp rejestrując się, ale najpierw musi zapłacić. Poszukuję specjalisty / firmy, która: - dokona migracji forum z PHPBB3 na skrypt... no właśnie... taki, który będzie współpracował z procesorem płatności, uniemożliwiając do niego dostęp przed zapłaceniem. Na prv mogę podać przykładową stronę konkurencji, która prowadzi zbliżony model, - (mile widziane, znacznie przyspieszy działania) miała do czynienia z procesorami płatności i jest w tym temacie w stanie doradzić odpowiednią firmę, która zapewni obsługę płatności. Nie wymagam dostosowania pod kątem SEO. Dokonam niezbędnych edycji. Ważne, żeby sam skrypt forum był w miarę możliwości SEO-friendly. Współpraca miałaby odbyć się w taki sposób, że zostanie postawiona developerska wersja nowego forum. Po jej ukończeniu chciałbym dokonać edycji pod kątem SEO, przenieść forum pod poprzedni URL, dać 301 na kategorie. W zasadzie tyle. Cenowo nie będę bardzo wybredny. Priorytet stanowi profesjonalne wykonanie stabilnie działającego forum sprzężonego z procesorem. Czy jest tu ktoś kto byłby pewien profesjonalnego podjęcia się tematu lub możecie kogoś/jakąś firmę w tej kategorii polecić? Kontakt: piotrowskimichal221@gmail.com Dzięki z góry! Pozdrawiam!
 2. robots.txt - Majestic zwraca 403

  Niestety nie. Wręcz robots.txt nie jest jeszcze poprawnie zoptymalizowany. Blokuje jedynie indeksację regulaminu, polityki prywatności i powiadomienie o cookies. Poza tym User Agent: * Allow: /
 3. robots.txt - Majestic zwraca 403

  Dzięki za odpowiedź. Właśnie niestety od kiedy Majestic przestał crawlować moją stronę, statystyki linków nie aktualizują się, chociaż poszły od tamtej pory 2 miesiące linkbuildingu. Ręcznie dodanych zostało ok. 70 linków.
 4. Cześć! Mam problem, z którym prosiłbym Was o pomoc. Majestic zwraca błąd 403 Forbidden próbując uzyskać dostęp do robots.txt. Nawiasem, wklepując z przeglądarki, robots.txt normalnie mogę odczytać. Data ostatniego crawlowania przez MJ12BOT to 12 sierpnia. Z tym terminem kojarzę zainstalowanie w Wordpressie wtyczki iThemes Security (Dawny Better WP Security). Nie mogę natomiast absolutnie doszukać się żadnej opcji w ustawieniach, która pozwala na nadanie uprawnień dla pająków. Poza tym zainstalowane wtyczki typu W3 Total Cache, Autooptimize itp. W .HTACCESS nie widzę żadnej wzmianki o odmowie dostępów dla botów. Gdzie powinienem szukać przyczny? Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam!
 5. Cześć! Zajmuję się aktualnie szlifowaniem optymalizacji prędkości wczytywania strony. Po licznych próbach i błędach doszedłem do konfiguracji, która pozwoliła na podbicie wyniku z 39 w PageSpeed Insights do 74 dla urządzeń mobilnych i 90 dla komputerów. O ile wynik 90 dla komputerów już mnie satysfakcjonuje i znajduje to poparcie w czasie, tak poprawiłbym jeszcze wynik dla urządzeń mobilnych. Google PageSpeed Insights sugeruje mi wciąż: 1. Włączyć kompresję - w W3 Total Cache włączyłem kompresję GZIP, jednak tak jakby Google tego nie wychwytywało. Czy to świadczy o tym, że coś nie działa, czy po prostu zignorować komunikat? Na końcu posta dołączam również screen z Compatibility Check w W3 TC. 2. Zmniejszyć JavaScript - PI sugeruje okrojenie jednego pliku JS o 13 kb. Wgrałem poprawiony plik, pojawia się ten sam komunikat więc tę kwestię odpuszczam. 3. Wykorzystać pamięć podręczną przeglądarki - zarówno Google PI, jak i seocentro pokazuje ten sam komunikat, mimo, że włączyłem cachowanie prawie wszystkiego na stronie. Zignorować i żyć dalej czy faktycznie może to być jakaś awaria wtyczki albo Google sugeruje, że jakaś ważna dla szybkości wczytywania część strony nie cachuje się? 4. Optymalizacja obrazów - analogicznie jak przy JS, jeden plik, ciągle ten sam do zmniejszenia - zmniejszony jest po uploadzie. 5. Optymalizacja CSS - 90% została zoptymalizowana, został jeden plik wtyczki W3 TC(Tam raczej nie będę grzebał) + 2 pliki Google Fonts. Moje główne pytanie dotyczy kwestii kompresji i page cachingu. Czy macie jakieś sugestie odnośnie tych wyników? Czy potraktować ten wynik jako czyste liczby i jakąś "niedoskonałość" testu, czy może być to jakąś przesłanką, że coś jeszcze mogę zdziałać? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!
 6. Przycisk "Przejdź niżej..."

  Trochę po czasie, ale odpiszę w temacie. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Tak, chodziło o kotwicę. Przeczytałem post wrzucony przez Ciebie. To podsunęło mi myśl, żeby sprawdzić z poziomu panelu WP zawartość plików CSS jak nazywają się poszczególne sekcje. Doszedłem, że interesująca mnie sekcja ma nazwę "focus". Nie trzeba było więc w przypadku WP dodawać kodu, a po prostu wrzucić odnośnik http://twojastrona.pl#focus Pozdrawiam!
 7. Cześć! Niestety nie odszukałem tu bezpośredniego wątku dotyczącego tematu, a także bezpośredniej odpowiedzi na pytanie w sieci. Posiadam stronę opartą o Wordpress. Po wejściu na stronę główną ukazuje się okno ze zdjęciem w tle strony oraz dwoma przyciskami - "Przejdź do forum", do którego podlinkowałem forum dyskusyjne, a także przycisk "Przejdź niżej...", który ma na celu przeniesienie użytkownika do bloku niżej gdzie pojawiają się informacje o stronie, aktualności i odnośniki do podstron. W związku z tym chciałbym zadać pytanie - w jaki sposób mogę przypisać przyciskowi funkcję slidera, który przeniesie użytkownika do kolejnego bloku niżej? Dzięki za odpowiedź, Pozdrawiam!
 8. forum PHPBB3 i Wordpress na jednym serwerze

  W porządku, dzięki serdeczne za odpowiedzi. Co do instalacji WP - on automatycznie instaluje się z prefixem tabel czy powinienem zmodyfikować to gdzieś ręcznie dodając taki prefix? Jeśli nie będzie konfliktu to doskonale. Tak czy inaczej przy przenoszeniu hostingu zadbam o osobne bazy.
 9. forum PHPBB3 i Wordpress na jednym serwerze

  Jak na razie obowiązuje mnie jeszcze umowa przez 8 miesięcy, ale planuję taką zmianę. Czyli, jak dobrze rozumiem, najbezpieczniej będzie po prostu utworzyć osobną bazę?
 10. forum PHPBB3 i Wordpress na jednym serwerze

  Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź! Druga sprawa jaka się pojawiła do baza MySQL. Przy moim aktualnym hostingu w 1&1 mam opcję starter z 1 bazą danych. Z tej bazy korzysta już forum. Jako, że generalnie nie jestem obyty z MySQL... Czy Wordpressa mogę bez przeszkód podpiąć pod tę samą bazę czy w takim razie powinienem rozszerzyć pakiet w 1&1 i utworzyć drugą?
 11. Cześć! Borykam się z pewnym problemem, który chciałbym wyjaśnić. Posiadam forum położone na PHPBB3. Chcę dorzucić jeszcze prostą stronę opartą na Wordpressie, by dodać wartościowy content. Forma tego planu jest taka: użytkownik wchodzi w link "http://strona.pl", przenosi go to na stronę na Wordpressie, a tam ma przycisk forum, który przenosi go pod adres: "http://strona.pl/forum". Problem pojawia się taki, że to moja pierwsza strona gdzie robię taką kombinację. Co za tym idzie zastanawiam się jak umieścić poprawnie obie instalacje. Aktualnie na serwerze w folderze głównym znajduje się folder "PHPBB3", do którego domyślnie przekierowuje domena "strona.pl". To automatycznie odpala forum. Efekt finalny jakiego potrzebuję to: 1. po wpisaniu adresu: "http://strona.pl" chcę, żeby otwierała się strona na Wordpressie 2. na stronie głównej znajduje się przejście do "Forum" co przenosi pod adres: "http://strona.pl/forum" Powiedzcie proszę czy myślę dobrze o rozwiązaniu... 1. instaluję WP. 2. Umieszczam PHPBB3 w folderze z WP 3. Ustalam adres docelowy dla domeny na folder z WP. Pozdrawiam
 12. Cześć! Na moim forum o tematyce erotycznej wstawiłem intro, proszące o potwierdzenie wieku. Zrobiłem to w takiej formie, że pojawia się na całej długości i szerokości ekranu, zasłaniając całą zawartość strony. Po potwierdzeniu wieku użytkownik może zobaczyć przesłoniętą stronę główną forum. Forum leży na PHP BB więc to rozwiązanie wydało mi się najłatwiejsze. Moje pytanie brzmi: Co na to Google? Czy nie odbierze tego jako niedozwolonego działania, mającego na celu zamaskowanie zawartości strony? Pozdrawiam!
 13. PHP BB

  Cześć Jestem w trakcie moich początków związanych z optymalizacją forum położonym na PHP BB (Mogę się mylić, ale wydaje się do tego celu dość oporne). Chciałbym dodać mapę witryny. Forum jest powiązane z tematyką erotyczną, niektóre działy wymagają zalogowania się by mieć do nich dostęp. I tutaj nasuwają się pytania: 1. Przepuścić witrynę przez generator map, a otrzymany plik wrzucić na serwer i przesłać do search console? 2. Czy może ręcznie stworzyć mapę zawierającą: podstawowe zakładki jak: kontakt, regulamin, użytkownicy, zaloguj się + oczywiście fora/subfora? 3. Co z tematami? Zarówno tymi, które dostępne są w forach umożliwiających dostęp bez rejestracji, jak i tymi, które jej wymagają? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!