Jump to content

smx

Forumowicze
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Szukam kuponu Adwords na 600zł, czy wiecie może od której firmy (Partnera Google) mogę otrzymać taki kupon?
 2. Pojawienie się grafik w serpach jest prawdopodobnie spowodowane tym, że nowe pokolenia komunikują się głównie za pomocą obrazków. Polecam przejrzeć raport http://www.kpcb.com/internet-trends szczególnie segmentację użytkowników ze względu na generację: Millenials vs Gen Z: czyli komunikacja za pomocą tekstu (messengery tekstowe) vs komunikacja za pomocą obrazów (np. Snapchat). Poniżej lista generacji (w raporcie są opisane różnice w jaki sposób osoby z tych generacji korzystają z internetu czy jak najczęściej komunikują się): Gen Z to urodzeni po 2000. W 2015, to osoby w wieku 0-15 lat. Millennials to urodzeni pomiędzy 1980 a 2000.W 2015, to osoby w wieku 15-35 lat. Gen X to urodzeni pomiędzy 1965 a 1979. W 2015, to osoby w wieku 36-50 lat. Boomers to urodzeni w latach 1946-1964. W 2015, to osoby w wieku 51-70 lat. Silents to urodzeni w latach 1925 – 1945. W 2015, to osoby w wieku 71 – 90 lat. GI Generation to urodzeni w latach 1900 – 1924. W 2015, to osoby w wieku 91 – 115 lat.
 3. chodzi Ci pewnie o wizyty na stronie z tego adresu IP, mianowicie jest to klasa IP należąca do serwerów aws.amazon.com, więc jakiś skrypt leżący na jakimś z tych serwerów wchodzi na Twoją stronę. Według mnie blokada nie ma sensu (chyba, że wykorzystują zasoby np. transfer), ponieważ obecnie ruch nieoglądany jest większy niż ruch prawdziwych użytkowników.
 4. VAT zależy od kraju, w którym znajduje się kupujący. Aktualnie w USA nie ma podatku VAT. Z tego co wiem, wcale nie musisz być VATowcem zaczynając prowadzić działalność gospodarczą (dopiero od jakiegoś progu). Ale sam jestem ciekawy jak to będzie ze sprzedażą podmiotom zagranicznym.
 5. @tomasznonprofit, zobacz: http://www.lexy.com.pl/blog/pomysly-na-linki
 6. Tak chodzi o pobieranie z kilku kont Google, bo są limity pobierań na jedno konto.
 7. Szukam skryptu/narzędzia do automatycznego pobierania danych z Google Keyword Planner (najlepiej obsługującego logowanie przez proxy z wielu kont). Niestety oprócz rozwiązań onlinenowych niczego nie znalazłem.
 8. Jakie są statystyki wejść z TOP10 Google? Chodzi mi o uśrednione wartości ile procent użytkowników klika w pierwszą pozycję, ile w drugą itp.
 9. @janekszeryf, a jak prawidłwo indeksuje się tagi?
 10. @Beerbant, czyli najciekawsze jest to, czego autor nie powiedział. Ty i wielu pozycjonerów na tym forum macie duże doświaczenie w SEO, więc na pewno wiecie o jakich technikach autor "zapomniał" wspomnieć. Może napiszecie coś więcej o tym, co chciał ukryć?
 11. M_a_T, a jakie niepolskie systemy płatności polecasz?
 12. Mam zamiar zrobić aplikację dostępną online, gdzie płatności byłyby pobierane w formie abonamentu jak i opłaty jednorazowe. Jaki system płatności online najlepiej wybrać? Aplikacja będzie w wersji angielskiej i polskiej, więc potrzeba będzie obsługa płatności w tych językach oraz obejmująca wiele walut np. EUR, USD, PLN. Jakie macie doświadczenia w tej dziedzienie? czy lepiej przyjmować płatność z góry za rok, czy może pobieraną np. z karty co miesiąc?
 13. A tak z ciekawości, jakie są stawki adminów jak w tej historii np. freelancera/firmy zewnętrznej?
 14. Mam kilka stron typu Q&A (pytania i odpowiedzi), jedne są ogólnotematyczne inne branżowe (ale bardzo ogólne branże np. finanse/biznes). Jak najlepiej pozycjonować takie strony? Dodam, że strony są dobrze zoptymalizowane. Nie chcę pozycjonować strony głównej ale bardziej same strony z pytaniami i odpowiedziami.
 15. Statystyki udziału Binga w Polsce to ok 3% (wg. ranking.pl), zaś w USA to już ponad 20%. Mam jedną anglojęzyczną stronę (jeszcze nie pozycjonowaną), w której nie mam wejśc z Binga tylko z Google (ok. 2k wizyt/m-c).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy