Jump to content

sauce007

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jeśli mam być szczery to się nad tym zastanawiam, bo od 2 dni mam wprawdzie jakiś tam ruch na stronie (jakieś 30-40% z tego co przed zmianą) ale nie trafią na swoją grupę docelową i nikt się nie zgłasza po moją ofertę.
 2. 301 mam zrobione tak: RewriteEngine On RewriteCond %{HTTPS} !=on RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC] RewriteRule ^ https://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] RewriteRule ^index\.html$ / [NC,R,L] jest poprawne, bo każda podstrona jak wpisuję http przerzuca na https na tą samą podstronę
 3. Nawet sobie nie żartujcie, że trzeba będzie czekać aż 2 miesiące. Co oznacza że wyjdzie kupa? Ta domena to 90% moich klientów. Ogółem więcej danych do domeny: Domena i serwis jako taki z 2009 roku 35 podstron 2500 linków: 1800 z jednej strony (bardzo rozbudowana PR4 ale nie aktualizowana od lipca 2014, linki są na niej od 2010 roku) 250 z własnego bloga (linki od stycznia do grudnia 2014) 120 z martwego skepu internetowego (PR2) 50 z innej strony o PR3 (linki od 2012 roku) 20 ze strony firmowej 20 z drugiej strony firmowej angielsko języcznej 10 ze strony firmowej niemiecko języcznej 10 ze strony o PR4 10+ ze strony o PR2 5+ z forum tematycznego reszta po 1-2 linki z różnych stron bez PR żadnego (linki starsze niż lipiec 2014) Razem jakieś 49-55 domen z linkami do niej. Ogółem to jestem przerażony gdyż nie mam 2 miesięcy na powrót na "swoje" pozycje. Zapewne już nie można tego bez konsekwencji cofnąć bo wszystkie strony https się zaindeksowały a http się wyindeksowały w sitemapie? Na pewno nie będzie to szybciej?
 4. Otóż, ze względu na coraz większy nacisk na ssl na różnych blogach seo i google, oraz na chęć reklamowania się w Adwords pod pewnymi hasłami zdecydowaliśmy się przejść z http na https. Do tej pory byliśmy w top 10 na ważne dla nas hasła. 4 dni temu zmieniliśmy adres z http na https, przekierowania są ustawione, po wpisaniu tylko adresu strony od razu przerzuca na protokół ssl, protokół jest aktywny i potwierdzony przez avast (host 1and1). Dziś z rana zauważyliśmy skoki na wszystkich hasłach a popołudniem główna strona zniknęła ze wszystkich haseł, pozostały podstrony (te które google dalej uważa że są http) ale nie na tych pozycjach co była strona główna. Linków nie ruszaliśmy, wszystko jest tak jak było na http. Czytając różne blogi mówiono o "pewnym czasie" na przemielenie i powrót na stare pozycje. Jako, że strona jest ważna dla mojego biznesu mam teraz pytanie do osób które już to wszystko przeszły. Jak długo trwa powrót na stare pozycje po zmianie http na https, nie chodzi nawet o żaden awans ale kiedy ten robot zrozumie że to ta sama strona z tymi samymi linkami? Trwa to kilka dni czy kilka tygodni (co byłoby dla mnie tragiczne oczywiście )?
 5. Nie ja takiego problemu nie mam. Linkuje tylko swoimi stronami do swoich stron (największa ilość), zero katalogów, precli czyt SWL. Co najwyżej komentarze, fora i strony "sprawdzające wartość seo" strony. Moje strony mają mało linków (od 200 do 10 tyś) i dlatego chcę się zabezpieczyć przed możliwymi spadkami. Strony na których mi zależy mają po 200-1500 linków i są podatne na takie ruchy.
 6. Problem w tym, że to oni są właścicielem tego "SWL" lub może źle to nazwałem: platfromy do kupowania linków na określony czas na różnych stronach z PR itd, a linkują ze stron które zostały już zbanowane, wyfiltrowane lub są spamem po arabsku czy chińsku. Podlinkowane są tylko strony związane z tą jedną stroną którą chcą wywalić z indeksu. disavow działa? uploadować go przez GWT czy FTP? Co jeszcze mogę zrobić oraz jak znajdywać te linki szybko? Co ze stroną z filtrem? Można ją odratować? Zaznaczam, że nie dostałem żadnej wiadomości o złych linkach, nic a nic.
 7. Witam, mam kilka stron internetowych których stworzenie zajęło mi sporo czasu, w kwietniu jakoś trafiły na "pozycje" i załapałem prawie wszystkie hasła na jakich mi zależy na top 10 tymi stronami. Od jakiegoś czasu konkurencja jednej ze stron radzi sobie coraz gorzej (dużo banów i filtrów z top 10) ale mają 2-3 strony na pozycjach 10-30 więc postanowili chyba inaczej walczyć o pozycje. Od jakiegoś miesiąca atakują moje strony, które linkują między sobą słabymi linkami z SWLi i innych stron spamowych. Jedna strona poleciała w sobotę z indesku (tzn strona ma filtr algorytmiczny: jest zaindeksowana ale odwiedzających jest 90% mniej oraz straciłem wszystkie keywordy - nawet te nielinkowane) Teraz zacząłem martwić się o pozostałe strony, widać, że konkurencja zrobiła się aktywna i próbuje pozbawić jedną ze stron "zaplecza" (jako że strony linkują między sobą). Wiem jaką stroną chcą wywalić z indeksu i muszę z tym walczyć, teraz najważniejsze pytanie: JAK? Nie mam pojęcia co robić i jak wykrywać linki szybciej niż ukażą się one w Webmastertools. Mam SeoSpyGlass ale on wykrywa tylko te starsze linki, często pokazując także te nieaktualne. Moglibyście wytłumaczyć mi jakie kroki doraźne (na teraz aby ratować inne strony i tą z filtrem algorytmicznym) mogę podjąć i jakie kroki zapobiegawcze mogę podejmować w przyszłości? Z góry dziękuję. Oczywiście tu jest błąd, powinno być: Od jakiegoś miesiąca atakują moje strony, które linkują między sobą. Atakują je słabymi linkami z SWLi i innych stron spamowych
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy