Jump to content

LiderBudowlany

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. To w takim razie w jaki sposób mogę zrobić jakieś przekierowanie aby nie przenosiło żadnej mocy (ani tej dobrej, ani złej), nie mam na celu żadnego oszukania google'a, chcę tylko aby ludzie trafiający na starą domenę mogli dostać się na nową, czy najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zwykły link nofollow do kliknięcia? Czy to też może zaszkodzić? Jak rozumiem nie ma też znaczenia czy w przekierowaniu meta wartość refresh będzie ustawiona np. na 5? Czy dodatkowo mogę np. wyłączyć indeksację w pliku robots.txt na starej domenie?
 2. czytałem, że pierwsze efekty po zdjęciu 301 pojawiają się po okołu tygodnia, dalej tak jest? I czy tego typu przekierowanie nie zaszkodzi w jakiś sposób nowej stronie: <meta http-equiv="refresh" content="0; URL=http://nowyadres.pl"> Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę już edytować tamtego. Czy te linki które kierowały do starej domeny znikną teraz z google webmaster tools, czy w jaki inny sposób zobaczę efekty zdjęcia 301 (oprócz zmian pozycji w wyszukiwarce - o ile te w ogóle nastąpią)
 3. Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, że w google na różne hasła pospadała strona, którą się zajmuje od jakiegoś czasu. Sama strona jest świeża, tekst pisane od podstaw, cała strona robiona od zera, domena natomiast była kupiona z premium.pl, w archive.org wynika tylko tyle, że w 2010 roku jest jedna kopia i była na tym jakaś prosta stronka, natomiast kolejna kopia jest z 2013 roku i była to informacja, że domena jest utrzymywana na serwerach premium.pl. Początkowo na różne w miarę proste hasła strona pojawiała się np. na 2,3,4 stronie google, bez linkowania, sama optymalizacja. Problem zaczął się gdy zrobiłem przekierowanie 301 ze starej domeny, szczerze mówiąc nie wiem jak była wypozycjonowana tamta domena - zrobiłem przekierowanie tylko z racji tego, żeby klienci przechodzili na nową stronę. Po tym przekierowaniu dodatkowo zacząłem bardzo delikatne linkowanie ze zróżnicowanym profilem linków - komentarze na blogach, posty na forach, nie zwracając uwagi czy link będzie dofollow, nofollow czy jako zwykły tekst, anchory też różne, czasem jako słowo kluczowe, adres strony, innym razem imię nazwisko - po prostu chaos. No i strona zaczęła spadać, na początku delikatnie o kilka pozycji, a teraz już przypuszczam, że jest filtr algorytmiczny bo nawet wpisując "słowo kluczowe www.adresdomeny.pl" nie znajduje mojej strony. Nie wiem co mam robić, usunąłem przekierowanie 301 i zrobiłem zwykłe przekierowanie automatyczne w html. nie wiem czy mam zgłaszać linki przychodzące do disavow, bo ogólnie linków przychodzących pokazuje mi 1505, z czego 1311 to linki z pkt.pl, po tym są też pakiety po np. 50 linków z podobnych płatnych katalogów dla firm. Na samym końcu są moje pojedyncze linki ze stron, które uznałem za wartościowe, łącznie tych linków jest może z 20. Dodam że te wszystkie linki z pkt.pl i podobnych katalogów to linki które kierują właśnie na starą domenę, tylko tych moich z 20 to linki które kierują prosto do aktualnej domeny. Czy usunięte przekierowanie 301 uratuje teraz sytuacje czy mam zrzekać się tych wszystkich linków, które kierowały na starą domenę?
 4. Witam, pozycjonuję portal budowlany i na portalu publikujemy systematycznie nowe artykuły z branży budowlanej, na różne tematy, zastanawiam się w związku z tym czy wykorzystanie tych tekstów do publikacji w preclach jest dobrym posunięciem? Artykuły mają średnio około 5000 znaków. Czy takie powielanie treści jest korzystne w pozycjonowaniu? Może lepsze byłoby publikowanie tylko kilku akapitów z tych artykułów czy lekka modyfikacja (synonimy).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy