Jump to content

frogilla

Forumowicze
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Pip to jest "Oczekująca płatność automatyczna: Polecenie zapłaty" czy już wykonany przelew z Numerem G......... ?
 2. Jak tam, ktoś coś dostał lub ma informacje że poszło?
 3. Potwierdzam, cisza, nic się nie zmienia, wpłaty brak. Może to przez indyki, do tego długi weekend sobie zrobili.
 4. Witam, Jak w temacie, kto testował bilans reklam? Jakie jest najlepsze ustawianie procentowe? Czy ktoś testował 50, 60, 70, 80% ???
 5. Witam wszystkich serdecznie, Dawno nie korzystałem z AdSense. Od niedawna mam stronę która ma ok 5 tyś unikalnych wejść dziennie. Na stronie kilka reklam i linków responsywnych z AdSense. I co to się stało że dzienne podsumowanie wygląda tak jak na załączniku: 3 zł za 17 tyś wyświetleń? Czy to możliwe? Czemu tak jest?
 6. Linkować dalej czy wycofać wszystkie linki? Może zrobić jakiś301 ze starej domeny?
 7. Tutaj : http://www.forum.optymalizacja.com/topic/183478-co-wynika-z-tych-statystyk-bl/ zamieściłem skan z ahrefs. Czy to czasem nie za duży przyrost linków na raz jest ? Jak powinno to wyglądać?
 8. OK. POIG wspiera milionerów. Odpowiedź z pewnych dotacji innowacyjnych projektów z waraszawy brzmiała : po co budować inną niż google wyszukiwarkę. Jeżeli ktoś się zna na PIOG i umie przechodzić te ich wnioski to zapraszam do współpracy. Co do clawlera to wiem, w następnej wersji będzie się przedstawiał. Co do seo. Jak pobrać SEO statystyki na temat 100 milionów domen (np pagerank, alexa, site w google, itp)? Oczywiście że podany przykład o wp.pl to tylko przykład. W sytuacji pobrania jakichkolwiek danych SEO będzie on rozwiązany ale jak rozwiązać taki problem bez danych zewnętrznych? strona a.pl strona b.pl Strona b.pl to kopia kodu strony a.pl - jak rozpoznać która jest własciwa. Jest na to bardzo wiele mołżiwości, ale jak to zrobić bez korzystania z innych danych jak kod i adres.
 9. Panowie co z tego wynika? (bo strona z top 5 wpadła na ostatnie możliwe miejsce (14 stronę) a na inne frazy wypadła z top 5 całkowicie w jednej chwili na wiele fraz) Dodam nowa domena, mocne linkowanie. Co zmienić można? Mniej linków czy więcej i większa ich różnorodność? Czy linkować tylko na główną czy na podstrony również?
 10. 14 milionów, to bym kilka razy google zbudował od nowa razem z kilkoma podległymi usługami :| Ja chcę z wami właśnie taki algorytm otwarcie ułożyć i testować No to jest fakt, muszę (musimy) popracować nad algorytmem, ale obawiam się, iż bez pewnych danych typu Page Rank, Alexa, Popularność strony... itp algorytm nie będzie aż tak trafny od samego początku. Tutaj są inne wytyczne użytkowe, że jeżeli z wyszukiwarki zaczynają korzystać użytkownicy w dość sporym natężeniu, to zaczyna ona mieć własne statystyki które strony są chętniej wybierane w wynikach. Po drugie, jeżeli wyszukiwarka nie ma zaindeskowanych wystarczająco wielu stron, nie może tworzyć własnych statystyk dla tych stron które ma w indeksie (np: obliczanie ilości linków przychodzących mogło by być wybiórcze i przekłamane). [Albo się mylę, gdyż moja druga teoria głosi, iż wybiórczość statyczna w pewnym stopniu od samego początku zaczyna odzwierciedlać całość ogółu.] Mam tutaj na myśli iż jeżeli dana strona A ma więcej BL niż dana strona B dla pewnej frazy to pierwszymi linkami BL na jakie powinien się naciąć bot pająk będą właśnie BL linki strony A. W tym przypadku mieli byśmy do czynienia z dość sprzyjającą sytuacją typowej próby statystycznej odzwierciedlającej cały internet bez indeksowania całego internetu. Weźmy np. wybory w Polsce. Zadzwonią do kilkuset lub kilku tysięcy osób i już wiedzą jak będzie wyglądać całość głosowania, a bazują na mikro próbie statystycznej. Czy jakieś rozwiązania się komuś nasuwają? I jest również dziwny problem : podajmy przykład. Mamy stronę wp.pl i stronę wp.pl.domena.pl I załóżmy iż strona wp.pl.domena.pl posiada lustrzany kod strony wp.pl to jak ma wyszukiwarka od samego początku zbanować wp.pl.domena.pl a na pierwszym miejscu ustawić dla szukanych fraz np. wirtualna polska akurat wp.pl - (podkreślam bez integracji i pobierania innych obcych danych w/w). Co z tym fantem?
 11. Miliard z automatu to oczywiste ale dla wersji dla dzieci z 2 - 5 tyś stron ręcznie. Pierwsze google Były (http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml) serwery po 11,99 ale już ni ma WIęcej prąd na miesiąc wynosi. Kilkanaście takich i coś można zdziałać.
 12. Wyszukiwarka jeszcze nie działa tak naprawdę. To po pierwsze. Wyszukiwarka aby szukała dobrze i aby były dobre wyniki musi mieć z czego sortować. Jak nie ma to wyjdą śmieci z tego co jest. To po drugie. Nie chcemy być jak google ale przynajmniej dla tych którzy : chcą być anonimowi, którzy chcą sprawdzić inne możłiwości znajdowania informacji, którzy nie potrzebują piętnastu zer z liczbą wyników dla zaytania, którzy nie chcą się nadziać na strony erotyczne i niebezpieczne. Przede wszystkim najpierw ma ruszyć wersja wyszukiwarki dla małych dzieci. Kolorowa, bajkowa, skupiająca same zaufane serwisy. Tutaj ma być niestety ręczne sprawdzanie każdej indeksowanej strony i akceptacja moderatora. To bardzo dużo przeglądania stron Ta wersja wyszukiwarki ma mieć wsparcie DNS dla zabezpieczenia przed (całym światem erointernetu). Na inne niż ręcznie moderowane strony nikt nie wejdzie, chyba że jest informatykiem. Instalował ktoś komuś filtr internetu typu beniamin itp? Przecież to wcale nie działa. Czasami stronę zablokuje ale internet już jest tak przesiąknięty, iż wystarczy w google images wpisać cokolwiek i już mamy goło i porno. Google więc jest przesiąknięte tym syfem, nawet w wersji safe, więc będzie w wersji dla dzieci ...... zablokowane. PS. Algorytm mam w głowie, ale aby go osiągnąć i aby dział poprawnie trzeba mieć zaindeksowane z miliard stron
 13. Współpraca? No raczej miała by polegać na działaności stricte programistycznej i testowej jak również serwerowej. Obecnie szukam z jednej strony pomocy przy zmianie schematu bazy danych i układu systemu oraz rozdzieleniu bota na dwie części. Poszukiwania trwają co do zaplecza serwerowego, wymagane z jednej strony duże ilości miejsca (np 12- 24 dyskowy serwer (dyski 2 lub 3 TB) typu storage oraz serwer na dyskach SSD i mocy obliczeniowej 2 x Xeon 6 Core lub 2 x 8 Core. Co do fotki camela to fakt, nie dojrzałem licencji. Zrobię update tylko moich prywatnych fotografii i rozpiszę zlecenie fotograficzne na nowe plansze pulpitów. Co do własnego cache to ma to być nic innego docelowo jak włąsne seo informacje na temat domen. Ani forum pozycjonowanie ani włąsnych stron system nie indeksuje, stąd marne wyniki małypopisie A na serio to jak mogą być dobre wyniki dla stron których nie ma jeszcze? Ten projekt na razie ma w sobie jedynie ok 6 milionł stron indexu więc nic takiego jeszcze. Najważniejsze że jest know how w głowie i że wiadomo już co i jak robić aby mieć podobne wyniki bazując na włąsnej bazie. Tak więc mile widziany programista php z dość bogatymi doświadczeniami lub/i programista java.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy