Jump to content

DarioAngelo

Forumowicze
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Mam pytanie praktyczne dot. korzystania z wtyczki Yoast. Jak wiadomo dobra konfiguracja wpisu zabiera więcej niż kilka minut i w zagonieniu dni powszednich trudno o "dopieszczenie" wszystkiego. Nierzadko brakuje mi czasu na edycję SEO poszczególnych zdjęć bloga na przykład; niekiedy zapomnę o samym wpisie. Moje pytanie: czy zrobienie tego POTEM jest skuteczne ?. Zakładając, że tak, włączyłem w ustawieniach opcję przeglądania przez boty archiwum i generalnie częstsze "zaglądanie" do stron mojego bloga. Czy powinienem pamiętać jeszcze o czymś ?
 2. Mam jeszcze inne wyjście: przeczytać, poznać i nauczyć się, lub zignorować i działać na jednej domenie i subdomenach. W końcu stosując inne strategie SEO też będzie nieźle (mam od pewnego czasu bloga i różne wyrobione w tej kwestii nawyki). Przekierowanie 301 wydaje się jednak rozwiązaniem bardzo korzystnym z różnych względów toteż zainteresuję się tą opcją. Ja na szczęście przewiduję jeden
 3. To się nazywa efektywna intuicja A boty są przyzwyczajone do ciężkiej pracy ! Jednak zauważ, że powielam domenę raczej niż subdomenę bowiem np. photography.dariusz-sobiecki.com , portfolio.dariusz-sobiecki.com , whatever.dariusz-sobiecki.com Oświecony wklejonym filmikiem rozstrzygam kompromis estetyki i efektywności na rzecz myślnika. Zrobiłbyś to samo ?
 4. OK - ale ja na bazie tej głównej będę głównie działał na subdomenach - kwestia kalkulacji hostingu. Pisałem o tym w pierwszym wpisie wątku !
 5. Dzięki za cenne uwagi. Niestety w tym fragmencie nie zrozumiałem Twych intencji
 6. To, że blog Wordpresa, który prowadzę ma integrację z FB to niemal cud - doświadczenie, intuicja, inteligencja wreszcie pozwoliły mi jakoś przez to przebrnąć, ale przy każdej aktualizacji wtyczek i innych podobnych sytuacjach coś tam szwankuje mniej lub bardziej i mój humanistyczny umysł znów staje do walki tracąc bezcenny czas i nerwy. Nie rozumiem dlaczego od kilku lat istnienia Open Graph nie ma przyjaznych instruktaży dla NIE-nerdów, freaks i innych hermetycznych nisz informatycznych. Tak robimy na fejsie, tak na Tumblr a tak na Blogger. I błagam - tylko nie zmuszajcie mnie do grzebania w php czy html !!! Po to są wtyczki, dobre wtyczki, żeby zrobiły to za mnie. Jestem przekonany, że ktoś z was może znać "receptę" bądź odkrywcze linki. Czekam na praktyczne oświecenie
 7. Witajcie ! Rozważam otwarcie nowej strony fotograficznej, a ściślej swojej strony głównej wraz z subdomenami tematycznymi. Na hostingu to rozwiązanie tańsze a jednocześnie pojemne jeśli chodzi o potencjalne opcje rozbudowy o subdomeny w ramach tego samego jednego projektu. Przykładowo strona główna mogłaby wyglądać tak: dariuszsobiecki.com lub tak: dariusz-sobiecki.com Niegdyś czytałem, że SEO "nie lubi" myślnika. Z drugiej strony sądzę, że dziś nie ma to już większego znaczenia. A jakie są fakty ? Preferuję myślnik, ponieważ dzięki niemu adres jest bardziej czytelny dla odwiedzających - zbitka spółgłosek szs nie wygląda najlepiej. Oczywiście subdomeny to już żaden problem: photography.dariusz-sobiecki.com itp. Czekam na mądre rady i wasze doświadczenie w temacie !
 8. Rejestrację na Google Webmaster Tools zrobiłem via ustawienia Yeost SEO. Wtyczka tego autora G Anlytics for Wordpress nie była potem w stanie uzyskać dostępu do Google Analytics gdzie w międzyczasie utworzyłem profil domeny. Nie chciałem wklejać kodu ręcznie, bo jestem zbyt początkujący, więc znalazłem wtyczkę Google Analyticator, która to za mnie zrobiła. Prawidłowo - potwierdził facet z hostingu. Nimniej wchodząc na bloga z Direct Admin lub z bezpośredniego logowania, mam wrażenie, że Analytics odnotowuje te wejścia, pomimo ustawienia na wtyczce, że Redaktor, Autor i Współpracownik nie mają być wliczani. Wiem, że Analytics ma filtry, fajne ustawienia, również kokpitu, ale dojście do tego przez wybitnie nieprzyjazne poradniki Google to szaleństwo dla laika. Czy ktoś prosto poradzi jak sobie z tym poradzić, względnie poda 'przyjazny' link ?
 9. Jestem w trakcie optymalizacji hostowanego bloga Wordpress. Jedną z kwestii jest ustawienie integracji FB z Wordpressem poprzez oficjalną wtyczkę FB. Korzystałem dotąd z prostego rozwiązania z WP.com dzięki któremu ustawiałem publikacje na FB, ale teraz ustawiając tę integrację natknąłem się się Open Graph i... Co to i czy to jest potrzebne? Dziwnie jest to ustawiać, bo trzeba wpisywać specyficzne URL. Na dodatek nie mogę zweryfikować połączeni FB>WP przy czym niektóre moje komentarze integracyjne na obcej stronie bez problemu 'lądowały' na mojej ścianie, co pewnie świadczy o ustawieniach TAMTEJ osoby.... Jeśli ktoś mógłby przystępnie wyjaśnić jak podejść do sprawy, byłbym wdzięczny. Dodam, że chcę integracji zarówno konta głównego FB jak i mojej FB strony bloga.
 10. Niestety znana wtyczka Dagon Design Sitemap Generator nie jest już dostępna, a zależy mi, by mój nowy blog miał widoczną i aktualizowaną mapę strony na utworzonej stronie bloga. OK - XML Sitemaps jest fajna, działa, ale widzi ją tylko maszyneria Google, a ja chcę strukturę bloga jako swoisty spis treści - na pewno coś jest dostępne. Proszę o sugestie.
 11. Robię aktualnie ustawienia bloga i nigdy nie sądziłem, że Google Analytics może być wyzwaniem. do tej pory miałem blogi na WP.com a tam były Stats, niejako domyślnie ustawione i aktywne, nawet z ustawieniem niepokazywania zalogowanego admina lub inną wskazaną osobę z ekipy. Myślałem, że czeka mnie lekka przeprawa - pamiętałem, że trzeba połączyć się z Google Webmasters Tool (mam konto Google, więc szybka akcja - tam błyskawiczna weryfikacja na podstawie kodu, a potem połączenie z Analytics i... Google jest fajne, ale poziom nieprzyjazności ich zakładek to historia. W końcu znalazłem drogę, by usunąć stary, nieaktywny blog z WP.com ze śledzenia, założyłem profil nowej strony - sukces i kod do wklejenia, który najlepiej wkleić przed znacznikiem 'head'. W moim nagłówku nie mam widgetów z tekstem / html, więc pewnie trzeba to zrobić via php, a tego staram się nie ruszać jeśli nie muszę. Zatem chciałem skorzystać ze znanej wtyczki Analytics for Wordpress, ale ta nie chciała zweryfikować konta i nie zrobiła tego z automatu. Potem próbowałem przez Google Analyticator i uzyskałem połączenie z kontem, ale musiałem wymusić aktywację z pozycji wtyczki, więc coś tu jest nie tak. Jest jakiś ludzki sposób na to ? Osobną historią jest optymalizacja kokpitu na stronie Analytics, na której zapewne może wiele ustawić....
 12. Obie wtyczki mają swą renomę, niemniej używanie obu jest chyba nonsensem, chyba, że wymiennie dla eksperymentu. Na pierwszy rzut oka widać, że Yeost ma więcej funkcji, ale wielu twierdzi, że All... całkowicie wystarcza. Jak sądzicie?
 13. Mam pytanie: czy w strukturze blogger można korzystać z narzędzi SEo, wtyczek Yeost lub All in One SEO np. ?
 14. Słyszałem coś o tym - to co TERAZ ma znaczenie ? Może niedługo się okazać, że moje przeniesienie z wordpress.com na wordpress.org czyli blog pod hostingiem jest tylko obciążeniem finansowym.... No bez przesady - myślę, żę wciąż jest multum zalet i korzystanie z Yeost SEO lub All in One SEO tudzież innych wtyczek ma sens...,
 15. Dobrze radzicie Niemniej jeszcze jedna kwestia: domena bloga z trudnością może spełniać idealne kryteria SEO - w przypadku promowania produktów itp., mądre poszukiwania w narzędziu Google mogą wydatnie pomóc w doborze preferowanej co do celów nazwy domeny. W przypadku bloga o moim mieście o charakterze eksploracyjno-fotograficznym, nazwa musi ładnie i atrakcyjnie przybliżyć jego cel. W tym przypadku chodzi, powiedzmy o cudownynazwamiasta.pl Oczywiście mogę wiele, np. rozszerzyć tytuł we wtyczce SEO, opis itp. i inne strategie, niemniej cały czas męczy mnie ta nazwa domeny w kontekście kwestii optymalizacji. Macie jakieś sugestie ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy