Jump to content

abakan

Forumowicze
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Polecam OpenSiteExplorer i/lub MajesticSEO (połączenie obu daje dość dobry obraz).
 2. Od pewnego czasu chodziły słuchy, że Grupa Allegro pozwie Google ws. tablicy i chyba klamka zapadła. Ciekawe, czy dojdzie do sporu w sądzie, czy jakoś się dogadają i tablica wróci (na razie płacą za AdWords). Poniżej link: http://wyborcza.pl/1,75248,12714194,Allegro_wypowiada_wojne_Google.html
 3. Popieram, wątek robi się niestrawny przez niepotrzebne licytacje i wycieczki personalne. U mnie brak wspólnego mianownika zarówno jeśli chodzi o EMD, jak i sposób linkowania - wszystko linkowane mniej więcej tak samo, poleciało 10%. Ani EMD, ani nagłowki, ani nasycenie, ani SEOkatalogi - u mnie random totalny (na szczęście trafiło na wyrozymiałych klientów, którym wcześniej mocno pomagałem; jak widać, warto od początku "robić dobrze", bo potem klient patrzy inaczej na wtopy). Mam pytanie/prośbę - co zrobić ze stroną, która z pozycji 2-15 (na 25 fraz) wyleciała w kosmos (w nocy 5-6 kwietnia, na wszystkie) - próbować poprawiać profil linków, 301, czy może zacząć totalne BH?
 4. Strona zoptymalizowana, ale nie przeoptymalizowana, stąd kosmetyczne zmiany po pierwszych spadkach. Linkowana ostrożnie, tj. bez ryzykownych zabiegów i prób przyspieszania. Po akcji konkurencji (nie xR, tylko zwykłe SWL-e, tyle że nie do końca bezmyślne, więc mogą wyglądać jak działanie właściciela) stronka, która po kilku miesiącach PRACY weszła do top3 poleciała na 50. pozycję (nie muszę chyba mówić, jaki kompletny syf jest teraz przed nią). Reanimowanie tej domeny nie ma większego sensu - teraz muszę działać tak jak konkurencja, czyli sztucznie wbijać do topów syf i patrzeć, który się utrzyma. A wystarczyło, żeby Google ignorował kiepskie linki... Edyta: Bez odbioru, spać!
 5. Ja nie napisałem pier... pierwszy A to jest chyba Forum, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji? Nie mam w zwyczaju pozwalać jeździć po sobie komuś, kto nie potrafi się zachować i zamiast przedstawić własne zdanie, przeklina. Takie numery nie ze mną - na Forum Google nie z takimi sobie radziłem OK, on napisał "pier...", Ty coś o matce i podszkalaniu - to w sumie bez znaczenia. Prawda jest taka, że do wprowadzenia narzędzia, o którym piszesz, zostało pewnie parę miesięcy, a sporo stronek poszło w **** z powodu depozycjonowania (np. jeden mój klient). Te parę miesięcy wbrew pozorom jest ważne dla firmy, która gros klientów czerpie z wyszukiwarki. Skoro G zdecydował się uwzględniać negatywną wartość linków (czyli de facto dopuszczać do depozycjonowania), dlaczego nie zaczął do wprowadzenia narzędzi do oznaczania linków jako niepożądane i akcji informacyjnej na ten temat?
 6. Napisałeś, żeby się ktoś podszkolił z SEO, bo nie masz u siebie jakiejś strony w wynikach (którą nota bene ma kilka innych osó, więc chyba jednak mogłeś obrazić. Co z tego, czy strona będzie za rok - teraz są "najlepsze wyniki w historii", czyż nie? Czy jak teraz użytkownik wpisze frazę i dostanie w wynikach ****, to ma się uzbroić w cierpliwość i sprawdzić za rok?
 7. U mnie też jest (9. pozycja) dla frazy małe dziecko bez historii. Sugeruję podszkolić się z SEO, zanim zacznie się wyzywać na Forum. Wskazówka - poczytaj o najlepszych wynikach w historii.
 8. można ;] http://www.rankpanel...rch-parameters/ Dzięki, a który to parametr? po paru próbach żaden "pasujący" nie zmienia wyników w oczekiwany sposób Sprawdzałem dla "psycholog".
 9. OK, ale czy można to zrobić na poziomie żądania GET, tak aby wyciągać wyniki dla "POLSKI" np. za pomocą cUrl?
 10. Tak to właśnie bywa, że jak jeden ma zielono to drugi musi mieć czerwono... Sorry za mega merytoryczną odpowiedź, ale piątek wieczór jest Duże ruchy to jedno, a trudność wbicia strony na najprostsze frazy to drugie. Kiedyś wystarczyło dać 3 linki ze statlinka i stronka wjeżdżała do top3, teraz żadnych postępów przez miesiąc - wydaje mi się, że Google wymaga większego "stażowego" od linków zanim zalicza ich moc.
 11. No i po co te nerwy. Weekend jest, klienci nie dzwonią. Byle do poniedziałku...
 12. Mam to samo, tyle że wraca (na część fraz) stronka, która dostała dopiero dzisiaj.
 13. I to będzie koniec Google jako wyszukiwarki (np. wiedzy, informacji, materiałów). Przyjdzie jakiś Rusek albo inny Zukerbaum i zrobi coś nowego.
 14. sugerujesz że chodzi o zbyt duży przyrost linków? Pytanie nie do mnie, ale odpowiem - przeczytałem gdzieś, że sam przyrost linków nie może powodować kary, o ile te linki są z różnych rodzajów źródeł (i oczywiście z różnymi/naturalnymi anchorami). Podano przykład - co by się stało z nową stroną Obamy, gdyby gwałtowny przyrost linków miał szkodzić.
 15. Adwords sporo kosztuje jakby firma miała większość trafficu z adw generować to raczje większość małych firm nie może sobie na to pozwolić. Co z portalami eksperckimi i stronami niekomercyjnycmi, które lecą tak samo jak firmowe i komercyjne? Przecież nie będą adwordsa kupowali. Zastanawia mnie czemu oni myślą, że takie traktowanie webmasterów przyciągnie więcej klientów do adwordsa, raczej ludzie się będą bardzije wkurzali, że ich tak traktują i raczje nie będą mieli ochoty nabijania im kasy, a potem się Googlowcy zastanawiają, czemu spadają wpływy z Adw jak cały czas coś robią, żeby wzrastały Zgadzam się. Też uważam, że na dłuższą metę to "dbanie o jakość wyników" odbije się Googlowi czkawką. Żaden fryzjer, który kasuje klienta na 25 zł, nie wyda 3 zł na kliknięcie, nawet jeśli będzie miał konwersję 10%.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy