Jump to content

Marcinus

Forumowicze
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa
 1. Dzieki za info, a z narzędzi Google, które konkretnie polecacie? Czytałem, że trzeba się specjalizować w 1 narzędziu.
 2. Pytanie, które narzędzia wybrać - może to filozoficzne pytanie, ale będę wdzięczny za podanie jakie są za i przeciw dla przyjęcie bardziej konkretnego kierunku działania.
 3. Cześć, mam stronę w niszowej tematyce, prowadzona amatorsko od 2010, ale słabo zarabia, tzn. z Adsense wyciągnąłem przez te lata kilkaset złotych, z afiliacji (od niecałego roku) mam kilkadziesiąt. Proszę o poradę, czy powinienem się skupić na któryś narzędziach Google (Analitycs, Adsense, GSC)- jeśli tak to na czym? Czy lepiej spróbować sprzedać domenę? Chociaż na jednym portalu nie poszła za wystawioną kwotę Dodam, że IT zajmuje się w innych obszarach niż SEO (kiedyś robiłem strony, teraz zajmuję się dokumentacją dla bezpieczeństwa). Będę wdzięczny za konkretne porady
 4. Witam szukam jakiejś wtyczki do Wordpressa, aby pokazać na stronie wyniki z istniejącego już konta Google Analytics. Czytałem trochę o API, ale wydaje mi się, że jest prostsze rozwiązanie, niestety wszystkie wtyczki pokazują stan licznika w Google Analytics w adminie, a ja chcę na stronach zewnętrznych.
 5. Jestem początkujący w facebooku - czy radzicie mi podłączyć fanpage do imiennego konta czy lepiej (w kontekście np.późniejszej odsprzedaży) stworzyć zupełnie oddzielny profil "firmowy" (chociaż de facto bez zarejestrowanej firmy)?
 6. Widzę, że dyskusja ruszyła na ciekawy temat, ale trochę uboczny z mojego punktu widzenia, bo robię w temacie bardziej krajowym (pewien segment rynku spożywczego, nie chcę zdradzać więcej szczegółów). Dzięki za wszystkie ciekawe wypowiedzi, jednak postaram się zwiększyć oglądalność strony przez poprawę treści i poszukanie linków zewnętrznych (wymiana, wpisy na forach itp), a przez to mam nadzieję zwiększyć wskaźniki, w tym powracających czytelników:)
 7. Dzięki za konkretną odpowiedź, już teraz przynajmniej wiem, że bez zwiększenia odwiedzin do 5.000/miesiąc i poprawy CTR nie mam szans na wyjście na swoje. Też porada o działalności zamorskiej jest ciekawa, a jako odbiorców Twoich stron masz na myśli Polonię z USA/WB czy 'rdzennych' mieszkańców? Co do 500 stron- to chyba nie aktualizujesz ich wszystkich co tydzień?
 8. Nikt nie odpisuje, to zły dział forum PIO na takie pytania?
 9. Witam prowadzę stronę o niszowej tematyce, która: - istnieje w sieci od roku, - regularnie jest uzupełniana o unikalne treści, - zajmuje 1 miejsce lub miejsce w pierwszej 10 na ciekawe frazy, - w raportach google analytics posiada statystyki (przykładowo listopad): odwiedziny 776, unikalni użytkownicy 770, odsłon 2.391, nowe odwiedziny 90%, - w raportach google adsense (przykładowo listopad) ma tylko 574 wyświetlenia, - w raportach google webmaster (przykładowo listopad) ma 770 kliknięć i 5.500 wyświetleń. Jestem początkujący w sprawach marketingowych, więc mam podstawowe pytania: 1.Z czego wynikają te dziwne różnice w statystykach, bądź co bądź tego samego Googla? 2. Jak wycenić taką stronę i jakie aukcje ew.polecacie w wariancie sprzedaż domeny? 3. Jakie polecacie domy reklamowe do uzupełnienia reklamy obok google adsense? Mając nadzieję, że trafiłem do właściwego działu, z góry dzięki za pomoc.
 10. Znalazłem rozwiązanie, więc publikuję dla innych: //ładuję do zmiennej $news, id dla 3 pierwszy postów z kategorii nowosci $news = get_posts( array( 'posts_per_page' => 3, 'category_name' => 'nowosci' ) ); // przekazuję id 3 pierwszych nowości $news_ids = wp_list_pluck( $news, 'ID' ); //do zmiennej $vege przekazuję, których postów nie należy wyświetlać $vege= get_posts( array( 'posts_per_page' => 3, 'category_name' => 'warzywa', 'post__not_in' => $news_ids ) ); //publikacja postów ze zmiennej $vege foreach ( $vege as $post ) { setup_postdata( $post ); //wyświetlam posty tak, jak chcę: the_content, the_title itp. //koniec pętli foreach } TEMAT MOŻNA ZAMKNĄĆ
 11. Witam mam problem, który nie potrafię rozwiązać pomimo przejrzenia wyjaśnień i wypróbowania ich na stronie. Mam kategorię 'nowosci' (do nie należą wszystkie posty) i poszczególne kategorie np.warzywa, owoce itp (pojedynczy post należy przynajmniej do jednej kategorii). Chciałbym tak ustawić kod, aby w pokazie slajdów wyświetlały się 3 ostatnie wpisy z kategorii 'nowosci' a w innym 3 ostatnie wpisy z poszczególnych kategorii, ale nie wyświetlające się jako ostatnie w kategorii 'nowosci'. Próbowałem już wynalazków typu kod: query_posts( 'posts_per_page=3&category_name=warzywa' ) && query_posts( 'posts_per_page=3&category_name=nowosci&offset=3' ); ale to nie chce działać. Zna ktoś jakiś sposób?
 12. A ktoś się orientuje, jak szybko zadbany blog może zdobyć dobry PR (przynajmniej rzędu 2-3)? Bo jest zasada, że lepszy link ze strony o porządnym PR niż nawet więcej z darmówek rzędu 0-1.
 13. Jakie polecacie zaplecze pod stronę tematyczną? Założenia wyjściowe to: - brak kasy, - trochę czasu na tworzenie zaplecza, - łatwość w wymyślaniu i pisaniu tekstów, - oczywiście motywacja= atak na top1 i ciężkie miliony z reklam:) Na serio to rozważam 2 możliwości: A. kilka (czyli maks.5) solidnie zadbanych blogów z aktualizacją parę razy w tygodniu, darmowe domeny. B. dużo (50-200) blogów uzupełnianych raz na tydzień (ew.2-3 razy w miesiącu), dość monotematycznych (1 kategoria wpisów). Strona tematyczna jest ogólnopolska, nie mogę zdradzać tematyki. Co da lepsze rezultaty w perspektywnie paru miesięcy?
 14. Carnagge: zwłaszcza ten PR9 mnie rozbroił W niszowych tematach typu: "karty kredytowe + nazwa miasta powiatowego" to może wyjść, wszedłem tak w pewnych miejscowościach (ale np. nie w obecnych /16/ ani w b.województwach /49/- bardziej typowe miasta do 20-30tys.mieszkańców ) Carnagge: zwłaszcza ten PR9 mnie rozbroił W niszowych tematach typu: "karty kredytowe + nazwa miasta powiatowego" to może wyjść, wszedłem tak w pewnych miejscowościach (ale np. nie w obecnych /16/ ani w b.województwach /49/- bardziej typowe miasta do 20-30tys.mieszkańców )
 15. Wg mnie lepiej napisać kilka wartościowych tekstów niż powtarzać pierdoły bez ładu i składu x120 sztuk pseudo blogów, precli, regionalnych statyków itp, przejrzyj sobie dowolny temat np. rosyjskie czołgi (temat wzięty z księżyca)- ile jest porządnych artykułów? Ile ogarnia całość i odpowiada na potrzeby hobbystów i różnych zapytań w google w tym temacie? Lepiej skup się na wartości dodanej, jaką możesz dać internautom niż baw się różnymi auto-zapodajkami, zwłaszcza w niszowych tematach. Drugi argument za wartościowymi tekstami to pytanie ile stron z top10 w danym temacie (frazie) ładuje w automaty i tysiące linków, pewnie opłaca się to z kilku graczom, a reszta niebałdzo kmni bluse'a. Te doładowania w super-automat to też akcja na jeden sezon, jak dana firma zaczyna oszczędzać na promocji, to wszytko spada, czyli kończy się viagra i wszystko opada, przysłowiowa lipa:) Jakoś mam przeczucie, że dla Googli w najbliższym czasie to będzie testem, czy dany tekst jest wartościowy czy to seo-lipa, ale to biznesowa intuicja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy