Jump to content

HardPlayer

Forumowicze
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral
 1. Czyli po prostu ubezpieczają się i prewencyjnie monitorują usługi podejrzane. Mało biznesowe podejście, ale w sumie się nie dziwię po tym co się w ostatnim czasie działo z SMS. Najważniejsze, że należności są uregulowane.
 2. @MaxPan oczywiście, że istnieją lepsze formy płatności i tutaj sie w pełni zgadzam - z resztą SMS ma swoje za uszami i nie dziwię się, że odchodzi do lamusa. Odnosiłem się do tego, że autor tematu jest zdziwiony tego typu zapytaniem, mimo, ze od 10 lat czynnie siedzi w branży SMS i oferuje usługi oparte na tych płatnościach. W czasie gdy ja oferowałem usługi na SMS - sam tępiłem ludzi wysyłających masowo SMS na moje usługi, gdyż takie zapytania (a nawet nie zapytania, a po prostu odliczenia wysyłane bez jakiejkolwiek informacji) były pospolite, no ale może temu, że miałem witryny o trochę innej tematyce.
 3. @MaxPan, ale co to interesuje operatora, który nie wie skąd jest kilkadziesiąt SMS o podwyższonej oplacie na danej karcie SIM o tej samej treści? Takie akcje są z góry uznawane za sztuczny ruch i potencjalne nieściągalne należności, o których pisałem wyżej. Później operator sobie zbiera takie salda i cofa środki z raportów. Nikt nie słyszał nigdy o odliczeniach, nawet siedząc 10 lat w branży? Niebywałe! Wyciąg z regulaminu DP załączyłem po to, żeby uświadomić wam, że to nie jest kwestia dziwnych zapisów w regulaminie jakiegoś konkretnego serwisu tylko standard w tej branży. Niestety, operatorzy mają monopol na usługi dodane i z niego korzystają. Dodatkowo doskonale wiedzą, że na umowach B2B mają niemal nieograniczone pole do popisu. Najboleśniej można się o tym przekonać dostając odliczenie za jakiegoś cwaniaka, który wyczyścił sobie saldo twoim kosztem (a takie odliczenia przychodzą nawet do roku od wygenerowania obrotu). Schemat jest prosty: ktoś wysyła dziesiątki SMS w celu zmonetyzowania swojego salda, a później nie płaci abonamentu. Operator próbuje windykować takiego delikwenta, ale po kilku miesiącach odpuszcza, gdyż dłużnik jest np. niewypłacalny czy w inny sposób trudny do windykacji. Operator cofa naliczone prowizje z bieżącego raportu (ucina sobie kwotę odliczeń) lub wystawia notę obciążeniową, jeśli nie ma z czego cofnąć. I na prawdę operator nie wnika w to czy ktoś kupował produkt A czy B oraz czy użytkownik wysłał SMS na katalog stron z PageRank na poziomie 1 czy 6. Zasada jest prosta - widać ruch potencjalnie będący nadużyciem telekomunikacyjnym - są problemy i pytania, a w następstwie szereg tłumaczeń, a nawet odliczenia. Tak to niestety działa. @logremonte, masz jakieś dodatkowe info? Udało się skontaktować z serwisem? Cofnęli Ci coś czy zablokowali jakąś płatność z tytułu tych prefiksów?
 4. @Mion, kolego, skąd założenie, że wypowiadając się w temacie nie mam danych, na których opierałbym swoją wypowiedź? Jak rozumiem nie masz merytorycznej odpowiedzi na moje pytanie, które to pytanie zostało zadane bez złej woli? W takim wypadku wystarczyło nie odpisywać :). Świat jest zbyt ponury, aby wszędzie wstawiać złośliwości. Pozdrawiam cieplutko i serdecznie, pomimo, że jesteś pierwszą złośliwą osobą w moim otoczeniu w tym miesiącu :).
 5. Nie rozumiem, przez kogo miałyby być banowane? Wg mnie nadpis nie ma znaczenia w kwestii dostarczalności, choćby dlatego, że większość firm nie używa jednej karty SIM do wysyłki bez nadpisu :). Co do zgód - rzecz jasna to podstawa przy masowej komunikacji i bez tego sugerowałbym wstrzymać się od działań - ew. dostępnymi formami komunikacji rozpocząć zbieranie tych zgód.
 6. Dotyczy to tzw. nieściągalnych należności, czy sztucznego ruchu i występuje w każdej firmie świadczącej usługi SMS. Na przykład DotPay: http://www.dotpay.pl/wp-content/uploads/2016/04/dotpay_regulamin_uslug_premium_pl.pdf (paragraf 11, punkt 9): Często sami operatorzy robią o to problem, gdyż mają wolną rękę w klasyfikacji ruchu jako fraud lub nie. Jestem zdziwiony, że od 10 lat działasz na SMS i nigdy nie miałeś z tym do czynienia (choćby w teorii). Myślę, że to właśnie dobrze, że dana firma dba o jakość ruchu i usług, które ma pod sobą. HomePay tego nie robił i skończyli jak skończyli.
 7. No nie do końca od jakichkolwiek opłat bo pod sklep przydałby się choć podstawowy SSL no i w powietrzu czy na CBA go nie umieści raczej (hosting i domena), dlatego rozważenie platformy pokroju Shopera nie jest pozbawione sensu zwłaszcza na początku.
 8. A który wg Was skuteczniejszy? ScrapeBox, czy DonLinkage? Bo rozumiem, że to dwa najlepsze skoro są najczęściej wymieniane.
 9. Po prostu przestałem się interesować pozycjonowaniem, na kilka miesięcy, a wiadomo, że niektóre narzędzia/programy przestają być skuteczne i na ich miejsce wchodzą nowe. Stąd moje pytanie. Wyczuwam ironię, a chciałbym dobrze zainwestować i chciałbym by ta inwestycia przyniosła rezultat. Akurat tego narzędzia staram się używać najczęściej, jednak dzięki za podlinkowanie. Zawsze warto sobie o nim przypomnieć . Mógłbyś powiedzieć, które to śmieci według Ciebie? Only 245 dolarów? Proszę o coś na kieszeń przeciętnego polaka . Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
 10. Witam, jakie jest obecnie najlepsze narzędzie do pozycjonowania? Jakiś automat, półautomat? Będę wszystkim bardzo wdzięczny za pomoc i poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 11. Proszę: <HTML> <HEAD> <META HTTP-EQUIV="refresh" CONTENT="3; URL=domena.com"> </HEAD> <BODY> <H2>Za 3 sekundy zostanie wczytana nowa witryna...<H2> </BODY> </HTML>
 12. Witam. Z góry przepraszam za dosć enigmatyczny tytuł i przepraszam, jeśli mój temat zamieściłem w złym dziale. Otóż mam pytanie. Mianowicie dysponuję dość leciwą bo 7-letnią domeną. Chciałbym ją podzielić na kilka subdomen tematycznych. Czy jeżeli to uczynię to Google uzna wiek domeny najwyższej czy będzie traktowało domeny jako nowe? I drugie pytanie, czy jeśli zrobię przekierowanie 301 z: domena.com/seo na seo.domena.com to Google uzna mi wiek domeny? Z góry dziękuję za pomoc.
 13. Witam. Mam pytanie, a mianowicie, czy można podpiąć dwie domeny pod jeden projekt nie korzystając z przekierowania? Już tłumaczę o co dokładnie mi chodzi. Mam domeny: 'moja-domena.pl' i 'moja-domena2.pl'. Chciałbym tak je obie połączyć, aby jeśli ktoś wpisze w wyszukiwarkę dostał się na moją stronę i wpisanie drugiego adresu skutkowałoby tym samym. Jednym słowem, chcę by moje domeny działały równolegle. Można to jakoś ustawić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy