Jump to content

TomyJoe

Forumowicze
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

302 profile views
 1. "Zaglądnięcie", które skończyło się przepisaniem części zawartości "mieszkania" na siebie, bez możliwości wyniesienia tego przez drzwi, bo był brak znajomości hasła drugiego poziomu plus zmiana "zamka" w drzwiach tak by prawowity właściciel nie mógł wejść już do mieszkania to dla mnie oczywista kradzież, ale widzę że niektórzy wcześniej komentujący widzą w tym tylko ciekawość.
 2. 1. To że ktoś zarejestrował wygasłą domenę MOJADOMENA.pl to miał oczywiście do tego prawo 2. To że ktoś przy pomocy tej domeny zauważywszy że na nią przychodzą wiadomości z Aftermarket uzyskał dostęp do nie swojego konta z danymi osobowymi i całą historią z X lat w Aftermarket poprzez opcję przypomnij hasło, zalogował się na nie, edytował zawartość i zmienił własność widocznych tam domen to druga sprawa. Jak nazwać ten czyn?
 3. . Spokojnie, czytam. Z rozmowy z supportem wynikało, że sprawa zamknięta cyt. ostatniej wiadomości "Te domeny są zarejestrowane na inną osobę w związku z czym nie możemy przenieść ich na Państwa konto." Teraz po 10 dniach jak wszyscy przeczytali wyżej info, że będzie opinia prawna.
 4. W końcu jakaś konkretna informacja. Tak, support zamilkł i 10 dni nie było żadnej informacji. Tak jedna domena miała już dawno opcję. Chodziło mi o pozostałe.
 5. Nie było/nie ma emaila we whois Na tych domenach widoczne są "ostatnie modyfikacje" we whois w marcu, w okresie kiedy nie logowałem się już do konta Przy próbie kontaktu przez formularz af nikt nie odpowiedział Też nie rozumiem, ale jeżeli na danym koncie są przykładowo dwa "Profile danych" to domenę przełączam między jednym profilem a drugim i nic nie muszę podawać, tak to działa?
 6. Nie bardzo rozumiem? Co z tego że 6 postów? Nie zajmuję się pozycjonowaniem ani optymalizacją i nie dyskutuję na te tematy. Z hostingiem i domenami przez kilkanaście lat nie miałem żadnych problemów aż do teraz. Znalazłem miejsce na forum wydaje mi się odpowiednie na takie tematy więc opisałem sprawę. Nie mam żadnego drugiego konta jak ktoś wcześniej sugerował, jak trzeba to proszę administratora żeby to jakoś zweryfikował. Konto miałem założone dawno temu już nie pamiętam w jakim celu. Miałem teraz założyć drugie? Prosiłbym o skupienie się na samym temacie posta.
 7. Dziś ktoś z Aftermarket na innym forum gdzie wkleiłem to samo, napisał, - widzę, że support wszystko wyjaśnił oraz że przyjrzy się sprawie ale po weekendzie jak będzie miał czas. Trudno mi to jakoś skomentować...
 8. Wydaje mi się że jasno opisałem na samym początku, ale może nie, więc jeszcze raz w skrócie, plus może coś dodam: 1. Na koncie do którego logowałem się adresem nazwa@MOJADOMENA.pl były też inne zarejestrowane domeny na mnie. 2. Nie opłaciłem, domeny MOJADOMENA.pl. Nie spodziewałem się, że całkowicie utracę możliwość dysponowania innymi domenami które rejestrowałem logując się poprzez nazwa@MOJADOMENA.pl 3. Gdy jedna z domen zarejestrowanych na tym koncie weszła w okres wygasania, chciałem się jakoś zalogować żeby ją opłacić, ale okazało się że nie ma takiej możliwości 4. Po kontakcie z supportem, zaproponowali że utworzą nowe konto i przeniosą domeny które były na starym koncie i których jestem właścicielem (Zrobią to po przesłaniu dowodu osobistego) 5. Przenieśli, ale tylko część domen. Poinformowali że pozostałe (nie wygasłe, do dziś aktywne, oprócz jednej która weszła w okres wygasania) nie są już moje, zmieniły właściciela w trakcie okresu za który ja zapłaciłem. 6. W bazie WHOiS sprawdziłem że faktycznie w marcu na tych domenach zostały zrobione modyfikacje. Ktoś musiał przepisać je na inną osobę (dane są ukryte) , ale w dalszym ciągu kierują one na moje serwisy, 7. Dodatkowo po kontakcie z supportem na tych domenach zostały założone opcje.
 9. Domeny które były na tym koncie, a które ktoś przepisał na siebie nie wygasły. Sytuacja w której ktoś rejestruje wygasłą domenę, loguje się na nią i widzi że "wygrał dodatkowo w totka" X domen za które ktoś inny płaci i kto inny jest właścicielem nie jest dla mnie zrozumiała.
 10. Serio? A ja tu widzę błąd, który powstał przy okazji zmiany systemu Aftermarket. Ja to widzę tak - MOJADOMENA.pl wygasła. Ktoś ją kupił w Aftermarket, zalogował się i co zobaczył, że ma na koncie dopisane też inne domeny, przepisał wybrane na siebie i czekał co będzie. (Zmiany na domenach widoczne we whois w okresie w którym się nie logowałem) Skoro domena wygasła i ktoś ją powtórnie wykupił i zalogował na nią w Aftermarket jako nowy użytkownik to chyba powinien widzieć „czyste konto”, a nie dopięte moje domeny których właścicielem byłem cały czas i być może dostęp do całej historii konta?
 11. Gdyby się tylko dało... Moje najcenniejsze domeny nie są raptem moje bo zmiana systemu na nowy pozwoliła komuś na ich przejęcie, a Aftermarket umywa ręce od sprawy, albo ktoś z supportu sam w niej macza palce?!
 12. Z uwagi na to, że firma Aftermarket od 10 dni nie odpowiada już na żadne wiadomości w tej sprawie zdecydowałem się opublikować ten post. Napiszę w jak największym skrócie, tak by każdy dobrnął do końca. Około 9 lat posiadałem konto w serwisie Aftermarket. Najpierw jako firma, a po zamknięciu firmy status konta został zmieniony na prywatne. Na tym koncie znajdowało się kilkanaście domen. Do konta logowałem za pomocą adresu email nazwa@MOJADOMENA.pl (jako login) i hasła. Domena „MOJADOMENA.pl” była jedną z domen znajdujących się na tym koncie. Domeny tej w ostatnim roku nie przedłużałem, zrezygnowałem z niej, ale nie zrezygnowałem z pozostałych domen. Niedawno firma Aftermarket zmieniła stronę internetową i sposób logowania do serwisu. Aktualnie do zalogowania należy użyć loginu, nie adresu e-mail. Nie wiem jaki miałem login, nigdy go nie używałem. Tu mogłaby pomóc opcja „Przypomnij hasło”, gdyby nie fakt że email „nazwa@MOJADOMENA.pl” nie był już mój, bo z tej jednej domeny jak wyżej wspomniałem zrezygnowałem. Chcąc odzyskać dostęp do konta zwróciłem się do Aftermarket o pomoc. Z informacji otrzymanych wynikało jedynie, że nie zaloguję na konto na które logowałem się poprzez email „nazwa@MOJADOMENA.pl” bo nowy system wymaga podania loginu a nie adresu email, czyli to co już wiedziałem. Dodatkowo poinformowano mnie, że domena MOJADOMENA.pl należy do innej osoby. To też wiedziałem, bo sam z niej zrezygnowałem, ale nie z pozostałych domen przypiętych do tego konta! Aftermarket poinformował mnie też, że jeżeli prześlę skan dowodu to domeny które były na tym koncie do którego straciłem dostęp zostaną mi przepisane na nowo stworzone konto!? Tu pytanie - dlaczego nie mogę odzyskać dostępu do starego konta na którym były moje dane osobowe, historia operacji z blisko 9 lat i faktury z całego tego okresu?! Przesłałem skan dowodu i sprawa by się zakończyła, gdyby nie okazało się że część domen na moim starym koncie ma już innego właściciela. Co ciekawe są to domeny najbardziej wartościowe na których działają 12-letnie portale internetowe o ogromnym zasięgu. Domeny te w dalszym ciągu kierują na moje serwery i portale działają nadal (oprócz jednego, bo jedna z domen już wygasa), ale nie mam możliwości dysponowania tymi domenami, ich opłacenia, ani przeniesienia. Co ciekawe po kontakcie z Aftermarket na tychże domenach ktoś założył opcje, a wspomnę, że przez 12 lat istnienia tych domen nikt nie zakładał na nich opcji! Wniosek - po ich wygaśnięciu ktoś kto założył opcje przejmie te domeny „w białych rękawiczkach” ? Aftermarket nie odpowiada na żadne wiadomości w tej sprawie od 10 dni! Nie będę tu niczego sugerować, ale wnioski nasuwają się same!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy