Jump to content

kondilo11

Forumowicze
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kondilo11

 1. Trochę tego jest, ja osobiście korzystam z IrfanView, prosty, darmowy, pomniejsza :-) Poszukaj sobie w necie jakichś poradników czy zestawień. Tutaj np: http://webtutoriale....-na-strone.html masz nawet dokładnie instrukcję po polsku jak to zrobić.
 2. Ojej ten temat byl juz walkowany tyle razy. Poszukaj sobie na forum tematow podobnych lub zapoznaj sie ze strona: http://jakisklepinternetowy.pl/ lub http://webhosting.pl/8.systemow.sklepow.in...ji.Ktory.wybrac
 3. Zerknij sobie na stronkę: http://jakicmswybrac.pl/ Masz tam opisane krótko najpopularniejsze cmsy z wadami i zaletami w konkretnych przypadkach. W Twoim przypadku myślę że albo WP albo Quick.Cms.
 4. W sumie każdy tak może powiedzieć że kredyt to zobowiązanie a co jeśli stracę pracę... za duże środowisko pozycjonerów chyba żeby wypadli z rynku, to tak jak gdyby powiedzieć że rolnikom już nie można siać na polach. Nie da rady chyba, przecież ze swojego ogródka nie da rady przeżyć...
 5. Nie obraź się ale trochę to za mało nawet jak na wersję beta. Niestety konkurencja w sieci jest spora, nawet w kategorii lekkich cms'ów. Np. darmowy Quick.Cms nawet nie wymaga bazy SQL, zerknij sobie też jak jest prosto zrobiony panel administracyjny, ale wygląda dużo lepiej niż Twoja wersja. Rozumiem że to początki ale za mało jak na publikację.
 6. Ja polecam sklep Quick.Cart http://opensolution.org/quick.cart,pl,9.html, wg mnie najprostszy z tych które przeglądałem. OpenCart też ok, ale to już baza danych i więcej problemów z tym.
 7. Witam, Kilka razy w ciągu ostatnich lat zmienialiśmy stronę, niektóre linki zmieniły się z www.nasza-strona.pl/?p=nazwa_strony na www.nasza-strona.pl/nazwa_strony,pl,2.html więc zrobilismy w php przekierowanie dla ?p=nazwa_strony: header( 'HTTP/1.1 301 Moved Permanently' ); header( 'Location: nazwa-strony,pl,2.html' ); exit; Strona ma dwie wersje językowe i teraz mamy sytuację gdzie chcemy mieć uniwersalne linki dla ludzi i żeby się wyświetlał wcześniej wybrany język więc w parametrze nie chcemy przesyłać id języka np 'pl' więc zrobiliśmy linki www.nasza-strona.pl/nazwa-strony które przekierowują na www.nasza-strona.pl/?p=nazwa_strony a tam w skrypcie na podstawie wcześniej wybrane na stronie przez użytkownika języka przekierowyjemy go na odpowiednią stronę www.nasza-strona.pl/nazwa_strony,pl,2.html lub www.nasza-strona.pl/nazwa_strony,en,2.html Teraz powstaje pytanie czy to dobre rozwiązanie? Bo mamy 2 przekierowania z nieistniejącego adresu na kolejny nieistniejący adres i potem dopiero na docelowy. Pytanie czy stosować 'HTTP/1.1 301 Moved Permanently'? I czy to jest stosowne skoro tak naprawdę to nie jest 'Moved Permanently' tylko te adresy typu www.nasza-strona.pl/nazwa-strony będziemy stosować stale ale tylko jako odnośniki. Dzięki z góry za odpowiedź.
 8. Dzięki za swoją wersję ale proszę przeczytaj jeszcze raz o co pytałem.
 9. Nie chodzi o walidacje HTML, chodzi o zgodność ze standardami WAI. Walidator tutaj: http://www.cynthiasays.com/
 10. Mam sobie stronę z linkami: typy domena.pl/en_rules-and-policies,4.html a dla produktów domena.pl/12,en_camping-large.html Pytanie moje jest takie, czy mają znaczenie znaki separujące: - id stron/produktów (w tym przypadku ",") - identyfikator języka (w tym przypadku "_") - poszczególne słowa od siebie (w tym przypadku "-") ? Jeśli mają znaczenie to czy powyższe linki należałoby jakoś zmodyfikować czy może zostać jak jest?
 11. Standardy WAI określają, że elementy <a... nie powinny byc jeden obok drugiego, musza byc w elementach blokowych. Trochę to na wyrost dawanie tego w div'y: <a href="...">View all</a> | Pages: <strong>1</strong> <a href="...">2</a> <a href="...">3</a> <a href="...">Next »</a> bo trzeba by każdy element a dac w div. Moze macie jakas propozycje jak to zrobić, żeby to nie było tylko zrobienie pod strandardy ale żeby się to trzymało sensu.
 12. Hmm temat przedni ale wykonanie niekoniecznie ale może to kwestia gustu, każdy ma swoją ulubioną wersje humoru ;-)
 13. Nie wiem czy o to chodzi ale niektóre panele do zarządzania domenami mają możliwość wyświetlania innej strony, tzn bezpośrenio dana domena np www.domena.pl wyświetla stronę z podanego adresu np www.jakis-tam-adres.inny-hosting.pl. Jednocześnie w pasku adresu przeglądarki mamy adres www.domena.pl niestety zwykle realizowane to jest po prostu przez wyświetlanie strony w ukrytej ramce, niewprawne oko nie zauważy ale czasem są problemy techniczne np nie trzyma sesji w niektórych przeglądarkach.
 14. kondilo11

  Witam

  witam poprzednika ;-)
 15. Witam. Troche chce podciągnąc wiedze z tematyki pozycjonowania, długo czytałem forum w końcu uznałem że założe konto ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy