lasic

Forumowicze
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Prowadzę serwis, który podzielony jest na kilkanaście regionów i mam wrażenie, że od jakiegoś czasu zrobił się bałagan, którego nie bardzo wiem jak ogarnąć. Obecnie wygląda to tak: domena.com prowadzi do głównej strony na której wyświetla się wybór rejonu domena.com/warszawa prowadzi do strony głównej dla warszawy domena.com/krakow prowadzi do strony głównej dla krakowa itd Jest to ewolucja po systemie subdomenowym (zmiana już z 2 lata temu). Problem polega na tym, że główne miejskie podstrony praktycznie się nie wyświetlają w wynikach (a są zindeksowane. Czy jest jakaś opcja by wskazać, które podstrony dotyczą których rejonów? Dodatkowy problem to spadek w wynikach, do tego stopnia, że nawet pod hasłem "nazwa domeny", które jest dość popularnym zwrotem, ale nie znowu jakoś bardzo strona pojawia się na 4 pozycji. W działaniach ręcznych brak jakiejkolwiek informacji. Domena 12 letnia.
 2. Dzieki za odpowiedzi. Sprawa jest dość trudna. Śmietnik mogę zgłosić i wywalić, bo jestem chyba jedyny, który jeszcze tego nie zrobił. Dodatkowo się dobiłem jak widzę przekierowaniem przejętej domeny, która była pozycjonowana totalnym śmientikiem. Sprawa z domeną jest trochę trudniejsza, bo tak jak pisałem jest dość stara i dość ważna. Konkurencja w którymś momencie zrobiła takie robicie na setki serwisów, ale chyba na tym dobrze nie wyszła, bo jakoś ostatnio o nich cicho, chociaż był moment kiedy im to fajnie działało... Druga sprawa jest taka, że, jak górnolotnie to brzmi, wolalłbym ogarnąć to tak, żeby było dobrze bo marka jest dość rozpoznawalna, a jej dochodowość wynika również z tego (trafienie do serwisu przez internatów jest bardzo ważne, ale nie generuje samo w sobie przychodu). Zobaczymy, co da (czy cokolwiek) takie porządniejsze posprzatanie i zdobycie trochę sensowniejszych linków (może macie jakieś propozycję skąd?)
 3. Tyle, że tam faktycznie mam śmietnik w linkach, to fakt. Myślałem jednak, że skoro ten śmietnik jest stary i przeszedł ponowne rozpatrzenie, to nie on stanowi problem... Spróbuję najpierw oczyścić tą domenę ze śmieci. Dopiero jak nie pomoże, będę kombinował z wymianą, ale to raczej ostateczność.
 4. W disavow poszły przebrane linki, taki największy śmietnik (a nie wszystko co było). To co zostało przeszło przez ponowne rozpatrzenie. Blasta nigdy nie było (przynajmniej nigdy nie był robiony, co nie znaczy, że ktośnie robił). Lece właśnie odkurzaczem po tym co jest WT, wywale śmietnik i zobaczymy. Generalnie na tą chwilę przede mną są strony, które nie są w ogóle linkowane..
 5. Hmm, czyli może być taka sytuacja, że filtr ręczny jest zdjęty, a mimo to linki szkodzą i da się je wywalić disavowem?
 6. Problem dotyczy w ogólności serwisu gdziezjesc.info Domena jest z 2005 roku. Jakieś półtora roku temu serwis zaliczył działania ręczne, które udało się usunąć w całości (ze wszystkich subdomen) około 9 miesięcy temu. Przed działaniami serwis był praktycznie pod każdym słowem związanym z restauracjami w TOP3. Po usunięciu filtra, strona wróciła na część pozycji, jednak nie pod głównymi hasłami i nie dla głównych domen (subdomen). W efektcie tego mamy całkiem nieźle stojący długi ogon, za to główne hasła takie jak "restauracje" i "catering" nie są nawet w pierwszej 200. Zdaje sobie sprawę, że to bardzo trudne hasła, ale już w okolicy 20 pozycji zaczyna się robić lekki śmietnik i wypadałoby, żeby strona z historią i masą unikalnej treści znalazła się chociaż tam. To samo tyczy się głównych subdomen (np krakow.gdziezjesc.info), przy czym podstrony wydają się być niedotknięte (co jeszcze bardziej utrudnia podjęcie decyzji o rezygnacji z tej domeny). Sam ruch jest na tyle duży, że nie mogę sobie pozwolić na rezygnację z niego na dłużej niż kilka dni. Posiadam jednak nie ruszaną domenę gdziezjesc.pl (obecnie przekierowana na .info), która mogłaby w ostateczności zostać użyta. W grę jednak nie wchodzi totalna przebudowa strony, czy treści (z przyczyn logistycznych nie jest to możliwe w krótkim czasie). Co w takiej sytuacji proponowalibyście zrobić? Może jakieś inne rozwiązania, których samemu nie widzę?
 7. Witam, czy instnieje gdzieś paczka z wordpressem o pluginami stworzonymi pod "nasze" potrzeby, ewentualnie jaki artykuł z lista pluginów, które mogą się przydać/są niezbędne przy zapleczu? A może ktoś po prostu zechciałby się podzielić jakich pluginów używa ?
 8. 1. Chodzi mi o odwrotną sytuację. Mam domenę bezpieczną, pojawia się ona jako zielona. Ustalam sobie filtr, w którym ta domena się łapie i wyświetla. Klikam oznacz wszystkie widoczne, domeny bezpieczne pozostają zielone, ale zostaną zgłoszone. Gdy jednak kliknę prawym na nie i wybiorę jako zła, kolor jej się zmienia. Jeśli ukrycie domen bezpiecznych spowoduje, że nie będą lądowac w raporcie, to sprawa dla mnie rozwiązana, ale moim zdaniem dodanie domeny do bezpiecznych powinno wyłączać je bezwzględnie z raportu, ewentualnie powininen się komunikat czy napewno chce je zgłosić lub przy zapisie powinien pojawiac sie komunikat, ze mój raport zawiera domeny oznaczone jako bezpieczne i może być lipa.
 9. 1) Ok, informacyjny, ale podstawowy problem jest taki, że po oznaczeniu wszystkich widocznych, kolor domeny oznaczonej jako bezpieczna się nie zmienia (dalej jest zielona), a trafia do raportu. Klikniete ręcznie działa. Czy w takim razie opcja "ukryj bezpieczne domeny" rozwiąże ten problem? Wczoraj zanim się zorientowałem o co chodzi, to miałem już gotowy raport z "bezpiecznymi" domenami... 2) Poszło.
 10. Nie wiem czy ktoś pisał już o tym bo nie znalazłem, ale bezpieczne domeny nie działają, a co gorsza, działają myląco. Po zaznaczeniu domeny jako bezpiecznej i tak zostaje ona dodana do listy złych domen przy dodawaniu wszystkich widocznych. I kolejny błąd: "Błąd podczas odczytu", 'ScrolledTreeView' object is not callable.
 11. Ja dodałbym jedną funkcję, wczytywanie proxy z listy podczas zmiany jej zawartości, tak żeby można było zmienić proxy w trakcie sprawdzania projektu.
 12. Tak, wygląda na to, że google traktuje globalnie całą domenę. Co wydało mi się ciekawe, to fakt, że w przykładowych linkach podanych po RR bloga, pojawiły się linki z głównej domeny, mimo, że w Linkach do strony (bloga) już ich nie ma. Spodziewałem się, że mogli główną domenę uznać, za źródło złych linków i się rozniosło na cały serwis, ale chyba nie. Same linki do bloga to zwykłe linki, anchor to tytuł artykułu, pod spodem krótki fragment artykułu, fotka i tyle. Co do sensu pozycjonowania, to jak widzę są różne podejścia. Tzn osobiście jestem za zdobywaniem linków, które są w 100% pewne, ale chyba faktycznie trzeba zacząć od pełnego przejrzenia linków i kolejnym RR dla głównej domeny.
 13. Witajcie, bardzo dawno nie pisałem, ale obecnie nie mam już pomysłu co zrobić. Jest strona przykladowyadres.com, która dostała jakieś półtora roku temu filtr i od tego czasu trwa walka o wyjście z niego. Odrazu zaznaczam, że zmiana domeny nie wchodzi w grę. Jako, że sytuacja jest dość beznadziejna, postanowiłem zacząć od nowa pozycjonowanie, dla poszczególnych elementów serwisu, które od ponad 5 lat działały i działają pod swoimi subdomenami. W szczególności zależało mi na subdomenie blog.przykladowyadres.com, która nigdy nie była linkowana i pozycjonowanowana (a przynajmniej nie od 3 lat). Jedyne linki jakie do niej prowadzą to te z głównego serwisu (zajawki artykułów, ważna w sumie funkcjonalność) i kilknaście linków od osób zainteresowanych opisywanym tematem. Co ciekawe, mimo braku powiadomienia w wiadomościach, w narzędziach dla webmastrów jest informacja o działaniu ręcznym przeciw tej witrynie (linki). Zgłosiłem do ponownego rozpatrzenia i co się okazało? System pokazuje kilka przykładowych linków na których nie ma i nigdy nie było linków do bloga, jest za to jakiś zapomniany link do strony głównej. Co z tym fantem zrobić, norel? Problem dotyczy najprawdopobniej całego serwisu, który działa na subdomenach dla każdego wojewodztwa, a jest wewnątrz polinkowany (artykuły itp). Domena ma 8 lat, serwis dość duży. I pytanie numer dwa, czy mimo filtra na linki, jest sens cokolwiek pozycjonowanować, przed uporaniem się z filtrem, czy to tylko strata czasu i pieniędzy?
 14. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Coś już wiem, resztę doczytam .
 15. Witajcie, wracam do ostrego pozycjonowania kilku moich stronek po jakimś roku przerwy. Dużo się w miedzyczasie pozmieniało i mam następujące pytania 1) Jak szukać i czy korzystać z ofert multikodów? 2) Mam publikera, którego zaktualizowałem do najnowszej wersji (i w sumie to wszystkie narzędzia). Czy warto kupować coś więcej do ~10 stron? Jeśli tak co polecacie, DonLinkage? 3) Czy jakieś SWL jeszcze mają jakikolwiek sens? Tak cz inaczej widzę, że czeka mnie sporo do nadrobienia.