Jump to content

treben

Forumowicze
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

389 profile views
 1. Raczej nie znajdziesz na rynku pudełkowego programu z tak wysokim stosunkiem jakości do ceny (mówi Ci to wieloletni "korzystacz" KQS). Dzięki za wszystkie sugestie - niestety utwierdzasz mnie w przekonaniu, że jak ma coś z tego być fajnego, dającego satysfakcję to muszę wydać kilka tysięcy na unowocześnienie sklepu. Niedawno ktoś proponował mi stworzenie nowego sklepu za około 1400 netto na OpenCart, z grafiką responsywną - jest to właściwie możliwe? Bo cena jest bardzo fajna, ale nie mam żadnych doświadczeń z tym oprogramowaniem, jedyne co to krótka zabawa w demo sklepie. Jednakże jako długoletni użytkownik KQS ciężko mi się przekonać do czegoś innego. Szkoda żebym wpakował pieniądze w nowe oprogramowanie a za rok wrócił do KQS
 2. Na starej domenie chciałem zostawić informację, że sklep jest dostępny pod nowym adresem, więc starzy klienci by trafili. To co proponujesz ma sens. Jest tylko jedno co mnie przeraża, mianowicie kasa, podwójny koszt takiej operacji - a na to mnie nie stać Sugerujesz, że jest sens reanimować mój stary sklep? Obawiam się, że ma tyle błędów, że będzie to wymagało dużo pracy i nakładów. Ale nie jestem fachowcem, a czasami strach ma duże oczy 😉
 3. Witam wszystkich forumowiczów. Prowadzę mały sklepik internetowy, bardziej hobbistycznie i z sentymentu. Niestety przez ostatnie lata niewiele z nim robiłem i zaowocowało to brakiem sympatii ze strony google Sklep jest pomijany w wynikach wyszukiwania - czasami się gdzieś na jakąś frazę pokaże, ale zaraz znika. Zastanawiam się czy go reanimować, czy może lepiej zrobić nowy sklep. I tak muszę zmienić grafikę - już na wersję responsywną, a jak porównuję ceny to bardzo podobnie wyjdzie zrobienie go od podstaw, a przynajmniej nie będzie obarczony obecnymi błędami. Domena sklepu to maria-treben.pl Nowy sklep byłby na zupełnie innej domenie, ale z drugiej strony szkoda jest mi rezygnować z obecnej domeny, niemniej błędy pozycjonowania skutkują pomijaniem w wynikach wyszukiwania. Jakby ktoś mógł zerknąć na niego i powiedzieć czy może kilkoma sprytnymi zabiegami można go jeszcze uratować, czy też może rzeczywiście lepiej postawić na nowe oprogramowanie. Teraz jest na KQS i przy nim bym pozostał. Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinie.
 4. Widzę, że fajnie traktujecie ludzi którzy mniej wiedzą na temat pozycjonowania niż wy.. Ponabijać się ze słówek, to potraficie świetnie, ale jakoś nikt z Was nie odpowiedział mi na moje pytania. 1. Czy ciężko jest usunąć takie linki? (tylko proszę darujcie sobie odpowiedzi typu "zależy dla kogo") 2. I czy można jednoznacznie ustalić kto mi je załatwił? Nadmienię jeszcze, że owe kilkanaście tysięcy linków z SWL stanowi ok. 95% wszystkich bl prowadzących do mojej głównej strony. Więc, albo rzeczywiście konkurencja chce mnie załatwić, albo jakiś pracownik agencji seo źle coś zaznaczył.
 5. Piszecie, że ciężko jest odróżnić linki naturalne od nienaturalnych, ja akurat w moim przypadku nie mam z tym problemu.. Google dało mi filtr za "nienaturalne linki przychodzące". Odszukałem je bez większych kłopotów .. 8795 linków do mojej strony głównej z jednego serwisu, 5343 z drugiego, 3714 z trzeciego, 1270 z czwartego, 1047 z piątego i jeszcze kilka stron z każdej po 300 - 500 linków. Wszystko prowadzi do mojej strony głównej! Jest to SWL, jeszcze nie ustaliłem jaki. Moje pytanie brzmi, czy ciężko jest usunąć takie linki? I czy można jednoznacznie ustalić kto mi je załatwił? Zaznaczam, że sam się o nie nie prosiłem, nigdy nie używałem SWL-i, ciężko pracowałem na linki, katalogi, precle. Ostatnio zleciłem pozycjonowanie firmie zewnętrznej, zanim im to zarzucę chciałbym mieć pewność, że to ich sprawka. Zawsze mogą powiedzieć, że to ruch mojej konkurencji - można to zweryfikować?
 6. Witam, Może ktoś pomoże mi zrozumieć skąd się bierze różnica w ilości kliknięć. Kampania w adwords pokazuje mi wyższe kliknięcia niż google analytics wszystkie wejścia z danego dnia Średnio o około 20 % więcej. A mam nie tylko wejścia z kampanii, ale również organiczne z google, czy też z sieci przekierowujących. Może mam coś gdzieś źle ustawione? Miał już ktoś podobny problem?
 7. Dzieki, artykuł dobry i polecam innym zainteresowanym tematem. Dzięki za wszystkie wypowiedzi
 8. Dzięki za artykuł, ale niestety nie o to mi chodziło. Artykuł dotyczył polskich znaków diakrytycznych w nazwach domen, a mi chodzi jak google traktuje słowa kluczowe z polskimi końcówkami. Czy zamienia je automatycznie podczas wyszukiwania? czy też nie? Czy trzeba pozycjonować na słowo z "ą" i do tego to samo słowo ale zamiast "ą" wpisywać "a"?
 9. Sorki jeżeli temat się już pojawił, ale niestety nie znalazłem odpowiedniego Dlatego piszę tego posta. Chodzi mi o słowa kluczowe z polskimi końcówkami, warto podawać frazy typu "wrzesień" oraz "wrzesien"? Zastanawiam się bo na pierwszą frazę jest 5,860,000 wyników w google, a na drugą 6,050,000 - frazy wybrałem przypadkowo. Ktoś mi kiedyś doradził, abym wpisał u siebie w content zarówno z polskimi jak i bez polskich, teraz doszło kilka fraz więcej i juz jest ich 30.. oczywiście chcę je zmniejszyć i stąd moje pytanie czy wywalić te co się powtarzają bez polskich znaków? I czy jak mi zostanie 20 słów kluczowych to nie będzie to jeszcze za dużo?
 10. Witam, Jestem początkujący i tak się zastanawiam nad znaczeniem Page Rank - oczywiście wiem, że ma znaczenie, moje wątpliwości odnoszą się do czegoś innego, mianowicie dodaje stronę do katalogów, staram się wybierać te z jak największym PR, i tu pojawiają się moje wątpliwości. Katalogi mają PR3, PR4, PR5, ale tylko na stronie głównej, na podstronach jest już PR0. Czy wpisy do takich katalogów mają PR jak ze strony głównej? Czy też może ich znaczenie jest takie same jak dla katalogu z PR0? Proszę nie wyśmiewać początkującego, a jeżeli ktoś już o to pytał to przepraszam, ja niestety nie znalazłem niczego w wyszukiwarce Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 11. Dzięki za pomoc, przekierowanie zrobione, teraz po kliknięciu "domena1" jest otwierana "domena2". Ale w wynikach wyszukiwania nadal są pokazywane obydwie domeny dość blisko siebie, oczywiście wiem, że google od razu nie zauważy zmiany, z tym że cały czas się boję żeby mi nie wyrzucili obydwu domen na daaaaleką pozycję. Proszę jeszcze o wskazówkę co mam zrobić, aby uchronić chociaż jedną domenę przed wygnaniem. Pozdrawiam,
 12. Witam, Może tytuł nie jest zbyt czytelny więc rozpiszę to troszkę. Posiadam sklep, do tego sklepu prowadzą dwie domeny, jedna jest na 11 pozycji w google, a druga na 14. Co zrobić, aby google nie walnęło mi filtra i nie wysłało obydwu domen na 20 stronę wyszukiwania? A może google samo zfiltruje tylko jeden adres? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy