Jump to content

gonzo

Forumowicze
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.msnbetterthangoogle.cwe.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź
 1. E, ja tam już wczoraj ok. 10 byłem świeżutki. Ale niektórzy trochę Łodzi zwiedzili zanim dotarli do domu i o 16 wstali
 2. Dobra, spotkanie we wtorek, o 19.00 w Klubie u Zielińskich na Piotrkowskiej 97. Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/684875984861992/ https://plus.google.com/u/0/events/c9t5e216p8huelbvo4ph3a0uu38 Wbijajcie!
 3. Ok, moja propozycja: http://jarekm.pl/o-seo-przy-piwku-w-lodzi-sierpien-2013/
 4. No dobra, trzeba działać. Tylko małe głosowanko: bardziej jesteście chętni w tygodniu czy piątek-sobota? Ja optuję za jakimś wieczorem w ciągu tygodnia.
 5. Ja również miałem przyjemność być na szkoleniu i podpisuje się pod wypowiedziami powyżej. Radek podał kilka konkretnych pomysłów które można wykorzystać. Może nie było wiedzy super-tajemnej (ale czy taka w ogóle istnieje? ), ale było rzeczowo i na temat. Duża wartość dla mnie, to wymiana doświadczeń i możliwość omówienia konkretnych kejsów, nie tylko podczas samego szkolenia, ale też w kuluarach. Z tego powodu właśnie polecam szczerze na przyszłość zarówno osobom mniej doświadczonym w SEO jak i starym wyjadaczom. After w fajnym miejscu, fajna była ekipa. Powiem tylko, że rano miałem problem ze wstaniem. I przepraszam Radka za przysypianie podczas prezentacji Link Systemu - to na prawdę nie dla tego, że prezentacja była nudna;) Zdecydowanie to były dobre dwa dni.
 6. Temat SEOCamp#2 został odgrzebany, mam nadzieję, że teraz się uda. Szczegóły wkrótce:)
 7. Odpowiedzi poszukaj sobie tutaj: http://cdn.dejanseo.com.au/wp-content/uploads/2012/11/peng.pdf W skrócie: w przypadku znalezienia 2 identycznych dokumentów, google przypisuje wszystkie linki prowadzące do obydwu do jednego dokumentu. W teorii do tego, który ma wyższy PR. W praktyce może to wyglądać różnie i robot może się pomylić. W tym wypadku zapewne kluczowa była weryfikacja w webmaster toolsach - google uznało zweryfikowaną stronę jako oryginał i dla tego zaczęło ją wyżej wyświetlać, uznając niejako na jej rzecz, linki przypisane do pozycjonowanej strony.
 8. Nie jestem zwolennikiem tłumaczenia typu "to nie moja ręka" Nie twierdzę przecież, że zgłoszone adresy dostają z automatu bana, podobnie jak i zgłoszenie standardowego spam raportu nie zbanuje strony automatycznie. Ale jest to niewątpliwie sygnał, aby danej stronie się lepiej przyjrzeć (algorytmicznie), szczególnie, jeżeli zgłaszane domeny się powtarzają.
 9. Ok, wykres z e-weba nie był najlepszym przykładem działania disavow tool jako spam raportu. Po prostu chciałem Ci Xann dać fajnego linka;) A tak poważnie: dyskusja na temat wykorzystania list zgłaszanych przez disavow w celu banowania śmieci przewinęła się już przez PiO i z tego co pamiętam, sporo osób uważało, że to logiczne. Przed chwilą zrobiłem też szybki test - sprawdziłem poziom zaindeksowania listy, którą zgłosiłem pod koniec października przez disavow - na ponad 1000 linków w indeksie jest 79. Może przypadek - nie wiem, ale nie wyobrażam sobie, żeby google nie brało pod uwagę tak dużej liczby informacji wykładanych im na talerzu. Inną kwestią jest też fakt, że od początku roku wysyłanych było dużo zgłoszeń o ponowne rozpatrzenie z linkiem do listy niechcianych odnośników, co było takim wstępem do wypuszczonego narzędzia. To też były dane, które zapewne były w różny sposób wykorzystywane. Podsumowując: tezę z artykułu podtrzymuję, przyznaję jednak, że zabrakło szerszego wyjaśnienia przyczyn spadku liczby domen w e-webie. Lub po prostu należało podać inny przykład. I mimo wszystko wydaje mi się, że porównanie tego co napisałem do wpisu na sprawnym jest jednak trochę przegięte - aż tak się nie rozbujałem jak Czarek;)
 10. http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=1708844
 11. Nie, na razie cisza. Ten bajkonur o którymi pisałem, to jednak może nie najlepsze miejsce;] Trzeba by poszukać coś innego. Tylko kto się tym zajmie?
 12. Pisałem mgr na temat pozycjonowania zanim to stało się modne;} 7 latek temu, też na informatyce, ale na uniwerku. Na polibudzie pewnie by mi jej nie przepuścili.
 13. Samo zalogowanie nie wystarczy, trzeba włączyć synchronizację chrome z kontem google. Jeżeli się zsynchronizuje, to później samo wylogowanie nie wystarczy, trzeba odłączyć chrome od konta google, w przeciwnym razie historia zostaje. O tym wiele osób nie pamięta (lub nie wie).
 14. Jeżeli będzie w listopadzie, to na 99% jestem :}
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy