Jump to content

Darek82

Forumowicze
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Opole
 1. Darek82

  Popup

  1. Pobierasz Facebook SDK np. stąd: http://developers.facebook.com/docs/reference/php/ 2. sprawdzasz czy zalogowany użytkownik "lubi" Twoją stronę, 3. Jeżeli lubi - ukrywasz baner, jeżeli nie lubi to dalej go nękasz banerkiem 20 zł to jesteś winny za to że napisałem 3 powyższe punkty, ale wypijesz moje zdrowie i będziemy kwita.
 2. Jeżeli masz żonę lub jakąś zaufaną osobę, to niech Pośrednik podpisze z nią umowę o dzieło. Ostatecznie kasa wpłynie na Wasze konto, a nie będziesz musiał wystawiać faktury.
 3. Musisz się konkretnie określić, bo w pierwszym poście napisałeś dokładnie na odwrót: Jeżeli jestem aż tak domyślny żeby zrozumieć co piszesz, to chodzi o to że: 1. Firma A wynajęła Cię żebyś coś dla nich zrobił 2. Robotę przekazujesz do wykonawcy B, i jemu chcesz dać 10% wartości przelewu za wykonaną pracę, 3. Firma A, myśli że to Ty wykonałeś pracę Dobrze kumam? I teraz chodzi o to, jak najkorzystniej się rozliczyć z Wykonawcą B? Skoro on ma firmę, to niech Ci wystawi rachunek na 10 wartości i po sprawie - wtedy nie płacisz VAT'u. Ogólnie idea jest taka - ten kto nie jest VAT'owcem wystawia rachunek VAT'owcowi i wtedy między sobą zyskujecie VAT
 4. @websign, a czy nie możesz zrobić tak, fakturę wystawiasz swojemu klientowi z zagranicy, a z osobą która wykonuje rzeczywistą pracę, jest Twoim podwykonawcą? Wtedy kwestie podatkowe masz rozwiązane i VAT zostaje Ci w kieszeni, bo to Ty płacisz podwykonawcy, a on wystawia Ci rachunek bez VAT'u.
 5. Hehe, ale jajca, taki banalny problem i wszyscy się uczepili framework'a... A dotpay można też zapłacić offline - np. w Żabce.
 6. 1. skopiować pliki na nowy serwer 2. skopiować bazę na nowy serwer 3. poczekać aż dns'y się zaktualizują i będziesz mógł zobaczyć stronę
 7. width:100%;height:100%;background:#000; Jako height musisz ustalić konkretną wartość (np. w px), 100% odnosi się do wysokości nadrzędnego div'a, a nawet ten musi mieć ustaloną wysokość.
 8. Co to znaczy, że zapytanie ofertowe nie wchodzi w grę? To w jaki sposób chcesz, aby ktoś Ci wycenił projekt jeżeli nie podasz żadnych szczegółów? Bo raczej zdajesz sobie sprawę, że "stworzenie portalu jak NK" to tak naprawdę żaden szczegół? Nie możesz oczekiwać, że ktoś odpowie Ci, jeżeli nie zadałeś nawet pytania. Równie dobrze mógłbyś zapytać, ile kosztuje miesięczne utrzymanie się? Jednych 600 zł, a drugiemu nawet 100 tys zł nie starczy. A teraz porównaj swoje pytanie do pytania o koszt życia i już masz swoją odpowiedź. Właśnie tyle kosztuje stworzenie portalu jak NK.
 9. Odpowiadając na pytanie które zadał Slaymer. Jak jesteś vatowcem (a z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś), to klientowi indywidualnemu wystawiasz paragon lub fakturę. Rozumiem że kasy chcesz uniknąć, więc pozostaje tylko faktura. Osoba prywatna nie musi podawać NIP'u, żebyś mógł wystawić fakturę. Wystawiasz wtedy fakturę imienną. I zapomnij o tym, że oddzielnie liczy się obrót z klientem indywidualnym, a inaczej z firmą. Nie ma żadnej różnicy komu sprzedajesz swój produkt / usługę. Jak jesteś watowcem, to do każdej sprzedaży naliczasz VAT. Edit: No chyba że oddzielne liczenie obrotu dla klientów indywidualnych i dla firm, to pytasz pod kątem kasy fiskalnej. Wtedy jest tak jak Ci napisał gibki.
 10. Jak długo trzeba czekać wyniki działania canonical'a? U mnie po ponad miesięcu pozycje obu stron pozostały mniej więcej takie same. Nadal obie strony są widoczne w indeksie google.
 11. Sklep bardzo profesjonalnie wygląda, od razu wiadomo co i do czego. Ale z twierdzeniem "najlepsze jakościowo polskie wędliny" to chyba trochę przesadziłeś, co? Bo rozumiem że mięso jest wędzone, to już jest pełne szaleństwo na polskim rynku, ale jakim cudem ze 106 g mięsa jesteście w stanie zrobić 100 g wędzonego produktu to nie mam pojęcia. Podsumowując - czym oprócz wędzenia, Wasz produkt różni się od mięsa z marketu? Please elaborate.
 12. I żeby się jeszcze upewnić - takie rozwiązanie przeniesie moc (przynajmniej część) z domena2 na domena1?
 13. Canonical działa w obrębie wielu domen? Nawet jeśli, to treść obu stron musi być identyczna, a nie o to tutaj chodzi.
 14. Dawałem linki z domena2 wskazujące na domena1, ale po 2 miesiącach pozycja domena1 nie zmieniła się wcale, co mnie trochę dziwi. A z tym przekierowaniem html + alert js, to jak traktuje to google? W sensie czy to jest testowana metoda? Bo rozumiem, że przekierowanie ma nastąpić dopiero wtedy, kiedy użytkownik kliknie na "ok" w alercie. Mógłbym to sam przetestować, ale wpływ przekierowania widać dopiero po miesiącu, więc...
 15. Warunki początkowe Dane są dwie domeny, które pozycjonuję na identyczne frazy: 1. domena1, właścicielem jest mój klient, wiek domeny 2 lata, frazy są na pozycjach 30 - 60 2. domena2, ja jestem właścicielem, wiek domeny 3 lata, frazy są na pozycjach 1-10 domena2 została przejęta przeze mnie, poprzedni właściciel jest winny swoim klientom grube pieniądze (to będzie ważne za chwilę). Pytanie: Jak przenieść moc z domena2 na domena1? Problem: Moc trzeba przenieść bez użycia przekierowania 301. Kiedy zrobiłem 301, dłużnicy po wejściu na domena2 byli przekierowywani na domena1 i dzwonili do właściciela domena1 (mojego klienta) z pretensjami, bo myśleli że to on jest im winny pieniądze. Już po pierwszym dniu przekierowania mój klient zadzwonił do mnie abym zdjął przekierowanie 301, bo telefony się urywają i każdy dzwoni bo myśli że rozmawia z poprzednim właścicielem domena1, który jest im winny pieniądze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy