Jump to content

publiker.pl

Forumowicze
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. To może ja najpierw ustosunkuje się do wypowiedzi tego jegomościa: @irol2 - akurat Twój przypadek kojarzę, bo trudno to wymazać z pamięci. Ja nie jestem z takich, co oceniają innych, ale skoro sam wypisujesz takie rzeczy na forum, to chciałbym, aby inni mieli ogląd tej sytuacji. Według mnie.... nie masz podstawowej wiedzy na temat komputerów, a już tym bardziej o działaniu programu. Może warto spojrzeć trochę bardziej krytycznie na swoje umiejętności zanim zacznie się najeżdżać na innych. Chciałeś, abym przeniósł Twoją instalacje na inny serwer (dokładnie problem z przeniesieniem bazy), bo Ty nie mogłeś sobie z tym poradzić - zrobiłem to - faktura do dzisiaj nie zapłacona od miesiąca czasu. Wszedłeś do bazy danych i od tak po prostu wywaliłeś całą zawartość tabeli _cron_jobs - bez zastanowienia, po prostu 'usuń wszystko'. A później... że program nie działa. Zadzwoniłeś do mnie, aby pomógł Ci przywrócić podstawową zawartość tej bazy. Z wielkim trudem udało mi się wytłumaczyć Ci przez telefon, w jaki sposób w zapytaniu do bazy zmienić '#__' na 'publiker_' (masakra). I na koniec najlepsze... kolega mówi, że program nie podlinkowuje wpisów. Piszę zatem, aby przesłał mi dane dostępu do panelu, dostaje dane do panelu - od razu wchodzę w statystyki i widzę w ciągu 1 dnia - wpisów linkujących wysłanych 440, podlinkowujących wysłanych ponad 2200 (słownie: ponad dwa tysiące dwieście). Wystarczyło wejść w statystyki, aby widzieć, że podlinkowanie działa poprawnie. "Pisałem dzwoniłem ale koleś nieodpowiada" - to dobre Straciłem na rozwiązywanie Twoich "problemów" z kilka dobrych godzin próbując Ci pomóc, a Ty piszesz coś takiego, dobre, uśmiałem się. To tyle z mojej strony. Przeważnie, jeśli nic się nie dzieje, to po prostu cron nie jest ustawiony poprawnie na sewerze, co powoduje, że program nie jest włączany, więc nic nie może zrobić. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że jeśli uruchomimy rejestrację w preclach, to może to na początku opóźniać zaplanowaną wysyłkę wpisów. Komunikat 'Zaczyna brakować tekstów wysyłanych' - tylko KOMUNIKAT, to nie jest błąd. To tylko informacja o tym, że wkrótce może zabraknąć tekstów i wkrótce przydałoby się dodać nowe. To chyba dobrze, że program o tym informuje, że wskazuje na dane do uzupełnienia. W jednej z ostatnich aktualizacji uzupełniliśmy listę pytań/odpowiedzi, więc wystarczy zaktualizować program.
 2. Na wszelkie pytania, sugestie i wątpliwości odpowiadam na bieżąco na naszym nowo powstałym forum, zapraszam http://forum.publiker.pl Grupowe dodawanie adresów serwerów PING już zostało dodane - będzie w najbliższej aktualizacji, myślę że jeszcze w tym tygodniu. "restart grupy, na zasadzie skopiowania jej i puszczenia na nowo" - takie działanie niewiele da, bo katalogi przyjmują dany adres URL tylko jeden raz, więc możemy przelecieć od początku całą bazę katalogów, ale nie da to efektu, bo próbujemy ponownie dodać ten sam adres do katalogu i katalog odrzuca od razu taki wpis. Skutek jest taki, że efektywność jest bardzo niska, bo program cały czas chodzi po kolejnych katalogach i próbuje dodać wpis, ale nigdzie nie może tego zrobić skutecznie. W statystykach tego nie widać, bo są tam widoczne tylko wpisy, które udało się dodać lub zostały odnalezione.
 3. Zaznaczę, że licencja na program "Publiker Klient dla Windows" jest przypisana do instalacji programu "Publiker" na sewerze. Oznacza to, że program "Publiker Klient dla Windows" można instalować na dowolnym komputerze podpiętym do Internetu (nie ma ograniczenia liczby instalacji) i pracować z projektami utworzonymi na serwerze w Publikerze. Dosyć trudno to wyjaśnić. Jak to mam opisać? że zmieniliśmy pętlę "for" na "while", itp. ? W każdym razie zmiany te nie powodują w żadnym stopniu zmniejszenia funkcjonalności programu. Myślę jednak, że może warto byłoby wprowadzić do Konfiguracji pola umożliwiające użytkownikowi wyłączenie pewnych funkcji programu w celu poprawy wydajności. Program przykładowo zbiera informacje o tym ile razy katalog/precel został wykorzystany - to tylko jeden z przykładów. Każde zapisanie/odczytanie informacji z bazy to dodatkowy czas i zużycie zasobów, a nie każdemu na tym zależy, aby to śledzić, więc mógłby to sobie wyłączyć przyśpieszając działanie programu. Co o tym sądzicie? W Menu -> Konfiguracja jest teraz dodatkowe pole 'Liczba prób połączenia z katalogiem/preclem X razy' - domyślnie zawsze było tam 3. Czyli jeśli np. program nie mógł się połączyć z jakimś katalogiem, bo ten przykładowo został zlikwidowany, to program próbował to zrobić 3 razy. Próbował kilkukrotnie, bo nie wiadomo, czy katalog został zlikwidowany, czy serwer padł, czy może jest przerwa techniczna. Jeśli komuś zależy na szybkości, to może zmniejszyć tą wartość i dzięki temu przyśpieszyć działanie programu.
 4. Publiker zakończyl proces rejestracji. Teraz dodaje do katalogów i precli. Co z informacjami które dochodzą do mnie na skrzynke: "Ktoś poprosił o wygenerowanie nowego hasła dla następującego konta: http://aszukl.cba.pl Nazwa użytkownika: bleblelebbe Jeśli jest to błąd, po prostu zignoruj tego e-maila, a nic się nie stanie. Aby wygenerować nowe hasło, przejdź pod poniższy adres: <http://aszukl.cba.pl/wp-login.php?action=rp&key=1P5x72oDOvpCVFlKSgx8&login=blelbelbel>" --- Mam generować nowe hasło czy nie (ma to jakiś związek z tym ze mam tylko 46 aktywnych wordpress katalogów i precli) ??? Email do rejestracji w preclach powinien być emailem służącym tylko do tego celu. Takie wiadomości email mogą przyjść na użytą skrzynkę email, ale Publiker sam się tym zajmie - na to konto email w ogóle nie trzeba zaglądać, program sam ją obsługuje i kasuje wiadomości. Jeśli taki email dodałeś np. do Outlooka, który pobiera wiadomości ze skrzynki pocztowej i je kasuje... to bardzo nie dobrze, bo Publiker nie będzie miał dostępu do tych wiadomości i tym samym proces rejestracji nie będzie mógł zostać zakończony.
 5. Instalacje klientów nie sprawdzają katalogów/precli. Aktualizacją parametrów katalogów i precli oraz sprawdzaniem czy działają, jakiego są rodzaju, itp. zajmuje się nasz serwer, a zaktualizowane informacje o sprawdzonych adresach są przesyłane do klientów podczas automatycznej aktualizacji bazy katalogów i precli. Wszystkie zadania mają nadany priorytet, więc w pierwszej kolejności wykonywane są właśnie dodawania do precli, później do katalogów, później dodania do katalogów i precli podlinkowujące, itd. Oczywiście, że można używać Publikera na współdzielonych hostingach. Większość klientów używa programu właśnie w tej sposób i nie mają żadnych problemów z przeciążeniami. Oczywiście tutaj jedna uwaga - nie wszyscy użytkownicy Publikera mają potrzebę wysyłania tysięcy wpisów na dobę. Przy dużej liczbie wysyłek wzrasta obciążenie serwera i dopiero wtedy współdzielony hosting nie wystarcza. Większość użytkowników jednak używa Publikera na zwykłych współdzielonych hostingach. W Menu -> Konfiguracja można ustawić jak często ma być wykonywane sprawdzanie, czy wpis został opublikowany, a to ma bezpośrednie przełożenie na liczbę wykonywanych zadań, a tym samym na czas jaki program musi poświęcić na tego rodzaju sprawdzanie. Jeśli program nie musi często sprawdzać czy wpis został opublikowany, to ma czas na inne zadania, np. na wysyłanie wpisów. Coś tutaj jest nie tak, bo piszesz o bazie precli, a komunikat dotyczy katalogów więc chyba szukasz przyczyny problemu nie w tym miejscu, co trzeba. Najprościej jest to zrobić rozbijając na dwie grupy - jedna grupa dla katalogów, w której dajesz tylko link do strony głównej. Druga grupa do linkowania z precli, gdzie linki będą umieszczane w treści artykułów - i tutaj dajesz linki do strony głównej i do podstron.
 6. Aktualna wersja programu, to 2.2.1. Aktualną wersję instalacyjną oraz aktualizację programu można pobrać na stronie: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/pobierz.html Historia wersji programu: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/his...u-publiker.html Tak wiem, wiem, będzie to wkrótce. Aktualnie musimy skończyć coś innego (do Publikera) i dlatego inne drobne usprawnienia w działaniu programu są przesunięte na później, ale będzie to na pewno. Jeśli projekt jest dobrze skonfigurowany, to nie ma żadnej przesyłki tego typu. Mam projekty, które chodzą non stop od 2 lat i nie dostałem żadnego emaila tego typu. Ale oczywiście tym też się zajmiemy, aby informacja była przesyłana w inny sposób - nie tak spamowy. Pamiętamy o tym. Email do rejestracji powinien być emailem tylko i wyłącznie do tego celu. Program łączy się co kilka godzin z pocztą email, sprawdza wiadomości i od razu je kasuje. Nie ma potrzeby sprawdzania tej poczty, program sam się tym zajmuje. Jeśli chcemy mieć podgląd tego, co się dzieje na tej poczcie, to można ewentualnie ustawić jakieś przekierowanie/kopiowanie poczty na inną skrzynkę pocztową. Zaktualizuj do najnowszej wersji i powinno być OK. Program nie wysyła nigdy do tych katalogów. Oczywiście może się tak zdarzyć, że dzisiaj jest adres aktywny i wysyłamy do niego wpis, a następnego dnia przestaje być aktywny. Napisz do nas na email, to zbadamy sprawę.
 7. Kochani... jeśli ktoś ma jakiś pilny problem, z którym nie może sobie poradzić, to proszę o kontakt na email lub telefonicznie. Staramy się odpowiadać jak najszybciej i pomagać w rozwiązaniu każdego problemu - Ci, którym pomogliśmy mogą potwierdzić, że to nie jest żadna marketingowa ściema. A problemy są czasem bardzo indywidualne, więc trudno je rozwiązywać na forum, tym bardziej że czasem jedyny sposób na rozwikłanie zagadki jakiegoś problemu, to badanie go bezpośrednio na serwerze użytkownika (sprawdzanie plików na serwerze przez FTP, czy badanie zawartości bazy danych MySql). Czasem problemy wynikają z bardzo niestandardowych ustawień serwerów i PHP - ostatnio na przykład poprawiliśmy mały błąd w kodzie, który wynikał ze specyficznych ustawień PHP, a z którym NIKT się nie spotkał od początku istnienia programu. Takiego problemu nie uda się rozwiązać przez forum, więc w razie problemów proszę o email i wspólnie na pewno uda się rozwiązać wszelkie niejasności. Wejdź w: Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Linki i tam pod listą linków jest formularz eksportu. Zaznaczasz na liście linków "ptaszki" przy linkach, które Cię interesują i wybierasz okres czasu, z którego mają pochodzić eksportowane linki. Jeśli masz pilny problem, to pisz do nas na email - jak widzisz z postów na tym forum, staramy się aby support był jak najlepszy, odpowiadamy na każdy email i staramy się rozwiązać każdy problem - nawet taki, który zupełnie nie wynika z winy programu. Nie wszystko daje się zrobić "od razu", a efekt upragniony dla Ciebie może nie być tak bardzo pożądanym dla innych użytkowników. Program cały czas się zmienia, słuchamy licznych sugestii użytkowników, ale wprowadzenie pewnych zmian zabiera trochę czasu. Program jest elastyczny w ustawieniach, ale to nie oznacza, że daje się zrobić wszystko i na każdy sposób. Jeśli chodzi o wstawianie linków do tekstów, to myślimy nad tym jak to zmienić, aby było to bardziej intuicyjne i zrozumiałe. Aktualnie przy wstawianiu linków do tekstu program stara się, aby zachować wagi przypisane do linków. Dla zobrazowania problemu przyjmijmy przykładowo, że mamy w grupie 3 linki: link A do strony głównej o wadze 70%, oraz linki B i C do podstron o wagach po 15% oraz mamy jeden tekst ze wstawionymi 3 statycznymi linkami w treści. Jeśli będziemy wysyłać ten tekst zawsze z trzema linkami, to w efekcie uzyskamy rozkład wag po 33%, czyli niezgodny z tym, co ustawiliśmy na liście linków. Dlatego program w części wysyłanych tekstów będzie usuwał linki B i C. Są użytkownicy programu, którym taki mechanizm całkowicie odpowiada, ale jak się okazuje nie wszystkim, dlatego pracujemy nad tym, aby to jeszcze dopracować. Baza katalogów/precli aktualizowana jest na bieżąco na naszym serwerze, a do instalacji klientów wysyłana co kilka dni. Dodawane są nowe adresy katalogów/precli, a usuwane są adresy nieaktywne. Na liście 'Zadania CRON' znajdziesz zadanie o nazwie 'Aktualizacja bazy katalogów i precli', które odpowiada za aktualizację bazy.
 8. Komunikat "W tym momencie nie możemy wysłać zapytania do google (blokada)" oznacza, że w tym momencie, w którym klikasz uruchomienie tego zadanie program nie zezwala na wysłanie zapytania do Google. W ustawieniach serwerów proxy IP/PR (w Menu -> Konfiguracja -> Konfiguracja serwerów proxy) ustawiasz ile maksymalnie ma być wysyłanych zapytać do Google z danego adresu/serwera na dobę. Jeśli przykładowo ustawimy, że mamy wysyłać 500 zapytań na dobę, to znaczy, że program nie zezwoli na wysyłanie częstsze niż co 2,88 minuty (24 h = 24 * 60 minut = 1440 minut; 1400 minut / 500 zapytań = 2,88 minuty). Nie oznacza to wcale, że adres/serwer został zbanowany. Innym powodem takiego komunikatu może być po prostu to, że nasz adres/serwer został na jakiś czas zbanowany przez Google. Oczywiście program sam się tym zajmie - wstrzyma wysyłkę zapytań na jakiś czas i później spróbuje ponownie. W Menu -> Konfiguracja -> Konfiguracja serwerów proxy jest podane jaki jest aktualny czas blokady Google dla danego adresu/serwera. Na pewno nie trzeba blokować CRONa, ani nic z tych rzeczy, program sam o to zadba. Być może są jakieś dodatkowe zabezpieczenia, być może są jakieś autorskie modyfikacje skryptu, a być może katalog działa, ale już od dawna nie przyjmuje nowych wpisów - Publiker rozpoznaje również takie przypadki i nie aktywuje takich adresów, bo to i tak nie ma sensu. Jeśli myślisz, że katalog/precel powinien zostać rozpoznany, to prześlij nam jego adres i wtedy będziemy mogli to dokładnie sprawdzić. Zauważyliśmy ostatnio taki problem w niektórych instalacjach, już to zostało poprawione, w ciągu kilku dni będzie aktualizacja, która usunie ten problem. Polecenie zależy od używanej wersji programu: Dla wersji 2.1.0 lub nowszej: DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 2)='c=' Dla wersji starszej niż 2.1.0: DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 5)='class' Wiem, wiem, tak też będzie to zrobione. Dzięki za sugestię.
 9. Polecam zaktualizować - w tej wersji dodano chociażby obsługę WordPress 3.1 - jeśli używasz wersji 2.1.6, to do precla WP 3.1 program nie będzie w stanie wysyłać wpisów. Zgodnie z warunkami licencji - nie można odsprzedawać licencji. Proszę zaktualizować program do wersji 2.1.7, w której poprawiono obsługę trybu manualnego. W wersji 2.x.x nie ma już tych opcji w programie, ponieważ baza katalogów/precli aktualizowana jest automatycznie. Jak tylko włączysz crona, to program w pierwszej kolejności zacznie pobierać bazę do programu. Już sporo temu zgłaszałem to autorowi jednak nie odniosło to skutku póki co. Na razie trzeba wchodzić w każdy z osobna i ręcznie uruchamiać do sprawdzenia. Moim zdaniem jednak nawet ta ręczna opcja nie działa dobrze, bo po jakimś czasie dalej te same katalogi/precle są nie aktywne Jest opcja Menu -> Katalogi -> Zarejestruj we wszystkich nieaktywnych preclach. Uruchamiamy ją na początku działania programu, zaraz po instalacji. Jeśli w danym preclu nie uda się zarejestrować, to nawet jak go ręcznie spróbujemy aktywować, to i tak to nic nie da, bo... program nie może się w nim zarejestrować (przyczyna może być bardzo różna, przeważnie precel po prostu nie przyjmuje już nowych rejestracji). Wystarczy wyłączyć linkowanie w ustawieniach grupy. Tutaj jednak mała uwaga: zadania związane z linkowaniem tej grupy, które zostały zaplanowane przez wyłączeniem grupy i tym samym dodane do kolejki zadań crona nadal będą się wykonywać. A zatem, całkowite zaprzestanie wysyłek będzie widoczne po pewnym czasie, gdy wszystkie zadania dotyczące grupy zostaną wykonane i usunięte z listy zadań crona. Po wyłączeniu grupy, pingowanie będzie nadal się odbywać, tak jak zostało to zaplanowane ustawieniami w grupie. To samo dotyczy SWLi.
 10. Nic się nie zmieniło w sposobie wstawiania linków do tekstu. Jedynie zwiększona została kontrola tego, co użytkownik wstawia do tekstu (jakie linki) i jakie parametry ustawia przy tekście. Zmieniliśmy program, tak aby bardziej kontrolował to, co użytkownik ustawia. Dzięki temu wszystkie ustawienia są bardziej spójne i odzwierciedlają to, co użytkownik rzeczywiście chce zrobić. Jeśli nie było takiej kontroli wcześniej, to użytkownik ustawiał jedno (myślał, że ustawił dobrze), a program robił coś zupełnie innego (bo użytkownik ustawił coś błędnie). Aktualną wersję można sprawdzić i pobrać pod adresem: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/pobierz.html Historia wersji programu i opis zmian jest pod adresem: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/his...u-publiker.html Jeśli jest informacja o tym, że link został opublikowany, to znaczy, że na 100% link został dodany, opublikowany i odnaleziony przez program. W linkach w grupie albo w statystykach jest przecież dostępny bezpośredni link do opublikowanego wpisu. Może się zdarzyć, że link zostanie dodany, opublikowany, ale program go nie znajdzie na stronie - wtedy będzie oznaczony po prostu tylko jako wysłany. Oczywiście może się też zdarzyć, że link zostanie opublikowany, odnaleziony, a za 24 godziny katalog zniknie w sieci i link nie będzie działał, ale na to program już nic nie poradzi. Uruchamianie zadań ręczne to symulacja uruchamiania zadań z crona na serwerze. Zadania planowane są w czasie i jeśli w danej chwili nie ma zadań do wykonania, to program kończy działanie i nie obciąża dalej serwera. To wszystko ma za zadanie działać w długim okresie czasu i wtedy takie rozwiązanie sprawdza się dobrze - najlepiej zatem uruchamiać program za pomocą crona ustawionego na serwerze. Źle to jest ustawione. Przykładowe, najczęściej spotykane komendy crona są przedstawione w instrukcji, rozdział 17. Najlepiej zawsze poszukać w pomocy hostingu, bo ustawienia są specyficzne dla poszczególnych serwerów. Jeśli chodzi o serwis http://www.blogger.com/ to nie pójdzie, to oni tam obsługują inne protokoły. Z tego, co wiem protokół Blogger nie jest tam obsługiwany.
 11. Tak, można dodać własnego precla i na nim będą publikowane artykuły. Dzięki temu można zrobić zaplecze, na którym Publiker będzie publikował artykuły zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wysyłki, np. 1 artykuł na tydzień. Przykładowo skryptem zaplecza może być WordPress (należy włączyć obsługę XML-RPC w Menu WP -> Ustawienia -> Pisanie -> XML-RPC), Joomla (należy doinstalować moduł obsługujący XML-RPC MetaWeblog API), albo inny skrypt poprawnie obsługujący XML-RPC. Stronę zapleczową można postawić nawet na jakimś serwisie blogowym, który obsługuje XML-RPC, np wordpress.com, livejournal.com, blox.pl, friendster.com, inne. Jest to opisane w instrukcji, rozdział 7.1. Dokładnie tak. Od wersji 2.x.x. Po ponownym włączeniu będzie dodawał do Gotlink tylko nowe linki. Stare linki nie będą ponownie wysyłane do SWL. Wstawić tylko linki 'auto'. Na wstawianie linków wpływa nie tylko to, ile linków jest w tekście, ale również wagi linków na liście linków w grupie. W związku z Waszymi wypowiedziami, postaramy się to jeszcze zmienić, aby definiowanie linków w tekście było bardziej intuicyjne i użyteczne. Wczoraj opublikowaliśmy aktualizację do wersji 2.1.5, którą można pobrać na stronie: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/pobierz.html
 12. Odpowiadając na Wasze pytania... Informacje o aktualizacji nie były wysyłane, ze względu na błędy, które mogły się pojawić po aktualizacji. Jeśli wyślemy informacje o aktualizacji od razu do wszystkich, to dużo osób może mieć problem jeśli jest jakiś błąd w programie. Natomiast jeśli stopniowo użytkownicy pobierają aktualizację, to nie ma tego problemu w takiej skali. Tym bardziej, że z tą aktualizacją była związana poważna zmiana dotycząca obsługi mechanizmu zadań cron, co ma kluczowe znaczenie dla działania programu. Zmiana ta miała na celu zmniejszenie rozmiaru i obciążenia bazy danych. Jak się okazało w praktyce (mimo przeprowadzanych testów przed wypuszczeniem aktualizacji), to pojawiły się przejściowe problemy z cronem. Początkowo, w wersji 2.1.0, nowy mechanizm został oparty o sesje PHP - niestety w praktyce okazało się, że niektóre serwery obsługują sesje zupełnie inaczej niż wynikałoby to ze specyfikacji PHP, dlatego nie wszędzie działało. Trzeba było szybko to zmienić, w związku z czym wprowadzony został mechanizm cachowania crona, który domyślnie oparty jest na plikach przechowywanych w katalogu '/temp' instalacji Publikera (katalog musi mieć prawa do zapisu). Jeśli ten mechanizm zawodzi, czyli zadania cron wieszają się, to w Menu->Konfiguracja można go zmienić na 'bazę danych' lub całkowicie wyłączyć. Wtedy nie powinno być już żadnych problemów. Wydaje się, że mechanizm obsługi zadań crona działa już poprawnie, bo na tą chwilę nie mamy już nikogo, kto miałby z tym problem (oczywiście mowa tu o osobach, które zgłosiły nam taki problem na email, bo tylko w takich przypadkach mamy możliwość dokładnego sprawdzenia). Dla wersji 2.1.0 lub nowszej: DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 2)='c=' Dla wersji starszej niż 2.1.0: DELETE FROM publiker_cron_jobs WHERE SUBSTR(command, 1, 5)='class' Z obserwacji mogę powiedzieć, że problem taki może wystąpić, gdy w tekstach stosowane są TYLKO linki statyczne (problem nie występuje podczas używania linków 'auto' lub fraz w Tekstach częściowych). Aby opisać występujący problem przyjmijmy, że mamy zdefiniowaną grupę, w której jest jeden tekst T oraz do grupy są przypisane 3 linki: A, B, C. Przyjmijmy również, że dla tekstu T zaznaczona jest opcja "Użyj tego tekstu do promocji adresów:wszystkich w grupie". Problem z tekstami może wynikać z następujących przyczyn: 1) w tekście umieszczony jest tylko jeden link statyczny, np. A. Tekst został oznaczony jako do wykorzystania dla wszystkich adresów, ale w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ nie ma możliwości wstawienia do niego linku B i C - to będzie powodowało błąd. Aby rozwiązać ten problem należy wybrać w polu "Użyj tego tekstu do promocji adresów:" opcję "tylko wybranych poniżej:" i zaznaczyć tylko adres A. 2) w tekście umieszczone są wszystkie linki statyczne, czyli A, B i C, lecz są one pomieszane z synonimami, co powoduje, że nie każda kombinacja synonimów będzie dawała w wyniku możliwość wstawienia każdego linku. Przykładowo błędnie zdefiniowany tekst zawierający linki z synonimami wygląda tak: { <a href="A">AAA</a> | <a href="B">BBB</a> | <a href="C">CCC</a> } Powyższa konstrukcja jest dopuszczalna i prawidłowa, ale tylko pod warunkiem, że w tekście są inne wystąpienia tych linków. Inaczej rzecz ujmując: jeśli zaznaczymy, że tekst ma być użyty do promocji adresu A, to w tekście MUSI się znaleźć link do adresu A w każdej możliwej kombinacji synonimów. Jeśli nie będziemy mieszać synonimów z linkami, to problem tego typu również nie będzie występował. Aby ten sam tekst nie był wysyłany do tego samego precla, to trzeba włączyć opcję 'wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla' w Menu->Projekty->Zarządzaj grupami->Generatory Nie, aktualizacja niczego nie zmieniała w adresie wywołań crona. Tylko ponowna instalacja programu powoduje zmianę adresu wywołania crona. Jeśli jest ustawione od 1 do 3 linków, to może być wstawiany tylko 1 link - tak wynika z ustawień. Nigdy natomiast nie powinno być tak (i raczej tak nie jest), aby został wysłany tekst bez linku - bardziej prawdopodobne, że to docelowy precel usuwa linki z tekstu.
 13. Jeśli ktoś zna jakieś serwisy blogowe obsługujące XML-RPC, lub chciałby obsługiwać inne skrypty niż WP, Joomla, to proszę o kontakt do nas, to dodamy ich domyślną obsługę w programie. Oczywiście skrypt musi poprawnie obsługiwać XML-RPC. Odpowiednio ustawiając program można tworzyć poprzez XML-RPC samolinkujące się zaplecze. Pisaliśmy o tym w emailach, ale napiszę jeszcze tutaj. Ten problem może dotyczyć linków statycznych wstawianych do tekstu. Jeśli w tekście mamy przykładowo wstawione 2 linki statyczne do stron A i B oraz przy tym tekście mamy zaznaczoną opcję 'Używaj tego tekstu do promocji adresów: wszystkich w grupie', a w grupie są 3 linki: A, B i C, to może pojawić się błąd, bo w tym tekście nie ma linka co strony C, a program w żaden sposób nie może go wstawić. Ten tekst zatem nie może być wykorzystywany do promocji wszystkich adresów w grupie. Trzeba: - albo wstawiać linki 'auto'; - albo zaznaczyć dokładnie adresy, dla których ten tekst ma być wykorzystywany. Jedna opcja nie decyduje o wszystkim. W programie jest wiele opcji, które mają na siebie wpływ. Powyższa sytuacja może występować np. gdy: w tekście mamy wstawione 3 linki statyczne do stron A, B, C. Na liście linków w grupie mamy dodane strony A, B, C, z odpowiednio przypisanymi wagami: 10, 1, 1 (czyli link A jest najważniejszy i ma być najczęściej linkowany). Teraz ustawiamy, że do tego tekstu mają być wstawiane 3 linki. Planując wysyłkę wpisów program wybrał właśnie taki tekst. Program wstawia pierwszy link (wylosował A) - OK, można wstawić link do tekstu, bo jest taki link statyczny. Program losuje drugi link, który zostanie wstawiony do tekstu (wylosował znowu A, bo ma największą wagę) - tym razem nie można wstawić takiego linku do tekstu, bo wszystkie linki są statyczne. Program usuwa zbędne linki statyczne i wysyła wpis z jednym linkiem. Tak, zostaną prywatne. Nigdy nie ma takiej wersji 'bez ewentualnych błędów', ale myślą, że po miesiącu jest już bardzo bezpiecznie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, rozdział 7.1, a program zajmie się wszystkim już sam. Tak, jest to aktualizacja do wersji 2.1.0, co oznacza, że dotyczy tylko tych, którzy wykupili płatną aktualizację. Do wersji 1.0.14 nie planujemy już aktualizacji. Email do rejestracji powinien być nowo stworzony - wtedy raczej nie ma większego sensu rejestracja ponowna. Jeśli Twój email, był już wcześniej wykorzystywany do rejestracji, to można spróbować dodać nowy email i rozpocząć ponowną rejestrację (tam, gdzie nie udało się za pierwszym razem). Nie trzeba ich usuwać. Jeśli jest nieaktywny, to i tak program go nie używa.
 14. Dzisiaj opublikowaliśmy bezpłatną aktualizację do wersji 2.1.0. Pliki aktualizacji można pobrać na stronie: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/pobierz.html Opis zmian jest na stronie: http://www.publiker.pl/a/katalogowanie/his...u-publiker.html Aktualizacja ukazała się dzisiaj. Testowaliśmy ją, ale zawsze istnieje możliwość, że zawiera jakieś błędy - jeśli ktoś bardzo nie lubi błędów, to proszę wstrzymać się z jej instalacją przez jakiś czas. Mi w praktyce jeszcze nie udało się potwierdzić Twoich słów, więc jeśli masz taki problem, to napisz do nas i sprawdzimy dokładnie w czym jest problem. W grupie ustawiłeś ile chcesz wysyłać wpisów w ciągu doby. Jeśli ustawiłeś przykładowo 12 wpisów, to jeden wpis będzie wysyłany co 2 godziny (bo 24h/12 wpisów = 1 wpis co 2 godziny). W międzyczasie nie będzie potrzeby wysyłania wpisów - stąd taki komunikat. W aktualnej wersji zmieniliśmy sposób wstawiania linków do tekstu. Można ustalić liczbę wstawianych linków do tekstu w ustawieniach grupy, lub dla każdego tekstu osobno. Te komunikaty prawdopodobnie dotyczą podlinkowywania, a nie linkowania. Jeśli używasz do podlinkowywania katalogów, to taki komunikat może się pojawić. Nie jest zbyt dużo katalogów, które przyjmują podstrony, więc do tego celu lepiej chyba używać precli, gdzie linki do podstron można wstawić do tekstu. Takie komunikaty mogą być skutkiem zaznaczenia opcji 'wysyłaj pojedynczy tekst tylko jeden raz do precla' przy generatorze (Menu -> Projekty -> Zarządzaj grupami -> Generatory).
 15. W zależności od typu katalogu/precla rozpoznawanie odbywa się w dwóch krokach. Pierwszy krok to rozpoznanie typu katalogu - to jest prawdopodobnie to, o czym piszesz. Drugi krok to pobranie szczegółowych informacji o konkretnym typie katalogu. Dopiero po wykonaniu tych dwóch kroków adres jest aktywowany. Tak, aktywny WP to taki, który nie tylko udało się rozpoznać, ale również udało się w nim zarejestrować. To nie Publiker zwiększa objętość. Prawdopodobnie uruchamianie crona powoduje na serwerze tworzenie jakichś logów, które się stopniowo rozrastają. Trzeba poszukać na serwerze w katalogach i usunąć, ewentualnie tak skonfigurować uruchamianie crona (jeśli da się to zrobić na danym hostingu), aby nie zapisywał tego typu logów. Jeśli google zaindeksował wpis, to znaczy, że wpis się pojawił w katalogu i katalog działał przez jakiś czas - na tyle długi czas, że udało się zamieścić wpis, a robot Google go później znalazł. Jeśli teraz pojawia się błąd 404, to znaczy, że katalog może chwilowo lub całkowicie nie działa. Nic na to się nie poradzi, jeśli administrator usunął katalog. Ta sama sytuacja, co powyżej. Proxy będzie wkrótce, ale będzie to dotyczyło na razie tylko sprawdzania Page Rank oraz Indexed Pages. Aktualizacja bazy katalogów odbywa się automatycznie, a wszystkie adresy w bazie są okresowo sprawdzane, czy działają poprawnie. Odbywa się to okresowo - co kilkanaście dni jest sprawdzany adres. Czasem na jednym serwerze, na jednej subdomenie jest postawionych nawet kilkaset precli. Jeśli ich właściciel usunie serwer/domenę, to wszystkie momentalnie padają i są nieaktywne. Trudno od razu wykryć taką sytuację wśród tysięcy adresów, więc przez pewien czas będą one oznaczone w bazie jako aktywne. Przy kolejnych automatycznych aktualizacjach bazy katalogów/precli takie nie działające adresy będą usuwane/deaktywowane - może to porwać kilka - kilkanaście dni. Jeśli w panelu Publiker w zakładce Menu -> Katalogi -> Dodaj adresy do sprawdzenia dodasz nowy adres (do bazy publicznej), to zostanie on przesłany na serwer aktualizacji bazy katalogów/precli, a następnie rozesłany do innych użytkowników programu (jeśli adres katalogu/precla zostanie poprawnie rozpoznany). Tak tego nie można robić. Można to zrobić tak: {<a href="http://domena.pl/aktualnosci.php">firmę</a>|<a href="http://domena.pl/o_firmie-o_nas.php">firmę</a>} Jest to opisane w instrukcji. Trzeba również dodać pojedyncze słowo 'języki'.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy