Jump to content

tobeadv

Forumowicze
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Fakt, też dodałem przygotowane domeny z linkami do GWT i po chwili dostałem info o filtrze dla podstrony do której linkowały
 2. Tak myślałem, nic nie wiadomo Obecnie na drugi dzień poleciały mi tylko dwie pozycjonowane podstrony, które kilka dni temu trochę podlinkowałem - domena główna bez zmian a nawet do góry. Tak się zastanawiam, czy może faktycznie podjęli działania tylko do części witryny, a nie całości i tak jak piszą w jednym z odnośników, nie muszę nic robić bo sami przestali uwzględniać nienaturalne linki ... no ale okaże się na dniach.
 3. Witam, Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie z filtrami. Po jakim czasie od otrzymania filtra typu, "Wykryliśmy wzorzec nienaturalnych, sztucznych, mylących lub manipulacyjnych linków prowadzących do stron Twojej witryny. Niektóre z tych linków mogą pozostawać poza kontrolą webmastera, więc w tym przypadku podejmiemy działania w stosunku do nienaturalnych linków, a nie rankingu witryny jako całości" Dopasowanie częściowe - dotyczy linki przychodzące witryna leci w dół w wynikach?
 4. Wymianę domeny też przerabiałem z tą firmą. Nowa domena była bez filtra przez pół roku Kolejnej zmiany byśmy nie wytrzymali finansowo z uwagi na spory spadek ruchu po zmianie - część osób nie wie jak odzyskać hasło, część po prostu olała temat jak nie mogła się zalogować itp. itd. Jak rozumiem, BLAKE ma raczej na myśli spamowanie wyników wyszukiwania przeróżnymi domenami z ... czym, z linkiem do domeny głównej? Tylko jak, skoro każdy link szkodzi?
 5. Tak, nie dziwi mnie ,że negatywnie wypowiadają się o konkurencji. Ale bądźmy szczerzy, jeśli katalogi typu onet czy dmoz są szkodliwe, to dodanie strony do 99% katalogów przez firmę pozycjonującą nie powinno w ogóle mieć miejsca.
 6. Witam, firma już dawno została porzucona. Obecnie ktoś inny bierze się za odbudowę domeny i są szczerze zdziwieni bezczelnym wręcz zachowaniem poprzedników i złośliwym pozgłaszaniem na prawdę dobrych jakościowo linków do google disavow. Jeśli mam podać kilka przykładów ich pozycjonowania, to strona była pozgłaszana do tysięcy źle skonfigurowanych, nie do końca przetłumaczonych na język polski, skryptów katalogów SEO - to była część ich "zaplecza". Były tam tylko setki linków do różnych ich stron i nie było możliwości dodawania stron z zewnątrz. Może jeszcze ktoś mi odpowie - czy jeśli firma prześle nowy plik z linkami do wykluczenia, to google przywróci uwzględnianie linków z takich stron jak onet czy wp? A jak długo + - to może potrwać?
 7. Witam, Właśnie dostałem ciekawą odpowiedź od firmy pozycjonującej, której nazwy póki co nie napiszę. Otóż wszystkie Nasze 3 domeny otrzymały swego czasu filtry od google za linki do witryny. Obecnie przeglądam sobie listę wykluczeń, które wysłali do googla i polecieli po całości, pousuwali nawet takie katalogi jak katalog.onet.pl - jako argument przed chwilą dostałem odpowiedź, że taki katalog również szkodzi witrynie. Co ciekawe, firma stwierdziła, że będę zmieniał pozycjonerów co kilka miesięcy, bo otrzymywanie filtrów to normalna rzecz przy pozycjonowaniu domeny. Jak odnosicie się do takiego stwierdzenia. Filtry w Waszej pracy dla klienta to standard?
 8. Witam, Mam takie, zapewne proste, pytanie. Moja pozycja na frazę X ,wskazywana przez większość narzędzi do sprawdzania pozycji w google to 8. Moje wyniki (lokalne z przeglądarki i google.pl) po wyczyszczeniu cache w przeglądarce itp. to 14. Kiedy sprawdzam pozycję za pomocą Adwords - narzędzie podglądu reklamy, to faktycznie dla lokacji "Polska" pozycja to 8. Kiedy jednak sprawdzam pozycję w Adwords dla lokacji "wielkopolska" (czyli moje IP) pozycja to 14. Od czego to zależy? Czy trzeba podjąć jakieś specjalne kroki aby pozycjonować stronę również pod lokalizację, nie wiem, pozycjonować na stronach z IP z wielkopolski czy może o tematyce wielkopolski? Czy może zwyczajnie treść witryny w większym stopniu nawiązuje do innych województw niż wlkp? ps. tematyka portalu nie jest zależna od lokalizacji, jest to portal ogólnokrajowy.
 9. ok dzięki, poczekam więc jeszcze chwilę. Ktoś na forum googla zaproponował abym podał nazwę strony to spojrzy jakiś pracownik na sytuację ale trochę się obawiam "sprawdzania" strony przez pracownika google niby nic złego nie robię ale po co ...
 10. Witam, Mam pewien problem. Jakiś czas temu dane w webmaster tools nie były w ogóle odświeżane. Wyglądało to tak jakby webmaster tools po prostu się zawiesił. Nie odświeżało najczęściej wyszukiwanych haseł oraz mapy witryny. Obecnie hasła są już odświeżane każdego dnia ale mapa witryny i liczba zaindeksowanych stron jak stanęła na 13 685 stronach tak stoi do dzisiaj - już chyba koło miesiąca. Nie mam żadnych błędów indeksowania, mapa nie zmieniła swojej formy - cały czas generują ją w poprzez gem rubiego sitemaps_generator. O co może chodzić?
 11. Popieram też mi się spodobało Dziękuje innym za odpowiedzi. Starałem się bardzo powoli dodawać stronę do katalogów, które prezentują jakąś jakość i są płatne, co daje mi pewne prawa, z uwagi , że zawieram poniekąd umowę kupna/sprzedaży - a tu nagle zaskoczenie i 7 tyś linków z 4 stron.
 12. 1.Myśleć !!! 2.Myśleć k... !!! Myśleć! 3.Mieć świadomość, że cokolwiek się nie robi, jest niezgodne z wytycznymi google 4.Jeśli samodzielnie pozycjonujesz a nie masz o tym pojecia to - CZYTAĆ i UCZYĆ SIĘ a później mieć pretensje, albo zlecić to komuś kto się na tym zna! Kupiłeś konkretną usługę? Tak. Została wykonana? Tak Była w ofercie opcja usunięcia wpisu? Nie. Więc za przeproszeniem skąd te pretensje do właściciela katalogów. Nie znasz się, nie wiesz - pytaj i czekaj na odpowiedź i wtedy decyduj. W tej chwili masz pretensje do kogoś za coś za co jest odpowiedzialny ktoś inny. Pozdrawiam, M W tej chwili masz pretensje do kogoś za coś za co jest odpowiedzialny ktoś inny. - Nie rozumiem, to kto przetwarza wpis w katalogu, nie katalog? Przepraszam ale co znaczy "nie ma opcji usunięcia wpisu". Czyli moje dane osobowe podlegają przetwarzaniu dożywotnio? To, że pozycjonowanie nie jest zgodne z wytycznymi googla nie powoduje, że cała "Twoja" działalność jest ponad prawem. Sorki ale śmieszny jesteś... Może warto zacząć k...myśleć!! Wpis mogę chcieć usunąć nie tylko dlatego, że nie spojrzałem na liczbę linków. Szkoda ,że ludzie myślą tak jak Ty, przez to tworzy się pełno śmieci w internecie.
 13. i przez takich osiołków poleciało dużo miejscówek, najpierw doda sam nie wie co, potem dostaje sraczki i na końcu kabluje A co Twoim zdaniem trzeba zrobić jak ktoś nie odpowiada na prośby usunięcia wpisów. Ktoś nie dba o swoich klientów i katalogi, a ja mam się nim przejmować? Zapłaciłem więc można mnie już olać, tak... Tak traktując klientów prędzej czy później polecą. Ja miałem cierpliwość aby poczekać, bo wiem, że nikomu nie pomogę zgłoszeniem, ale X Y Z po braku odpowiedzi na pierwszego maila zgłosi. Linki usunęli po 3 albo 4 prośbie więc po sprawie.
 14. Pocieszę, nie jesteś jedyny taki . Dodam jeszcze radę: jak już gdzieś dodałeś wpis to nie napierd***j go pierdyliardem blastów srastów tylko co najwyżej kilkudziesięcioma linkami bo raz, że "palisz" swoją "miejscówkę" to jeszcze czyjąś bo ma to przecież swojego właściciela (pomijając już wartość takich miejsc) Tu masz ciekawą informację bo dietetycy podobnie jak wiekszość właścicieli "właścicieli" katalogów piszą/mówią głupoty jak się okazuje. http://pokazywarka.pl/margaryna/ No ja wiem, że pozycjonowanie to w znacznej części huśtawka. Dzisiaj jest tak, a jutro okazuje się, że jednak nie. Są jednak rozwiązania, które już na logikę nie pasują do siebie, jak np. ogórek kiszony popijany mlekiem. Kiedy więc mam nową stronę, dodałem ją do powyższych katalogów i w miesiąc dostała ona 7tyś linków - to chyba tak to właśnie wygląda.
 15. No mój błąd, spojrzałem na 40 linków, a nie doczytałem, że dostane po kilka tysięcy linków z podstron katalogu. No ciekawe porównanie Chciałem jednak jeść zdrową żywność, zgodnie ze wskazaniami dietetyka, aby minimalizować prawdopodobieństwo dostania sraczki Tutaj mam wrażenie, że raz nie doczytałem rozpisanej diety i być może dostanę sraczki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy