itpawel

Forumowicze
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. itpawel

  Światłówód czy skrętka dla macierzy serwera

  A która opcja SSD jest najkorzystniejsza? 1. Read intensive, 2. Mix use, 3. Write intensive
 2. Tak jak w temacie, co wybrać w przypadku gdy serwer będzie posiadał dyski SSD, czy skrętka wystarczy?
 3. itpawel

  Gigabyte GA-8I945GMF - wiatrak

  Poszły łożyska, to pewne,bo komputer wiekowy.Koszt pasty i wentylatora zapewne przekroczy wartość całego sprzętu ale trudno
 4. itpawel

  Gigabyte GA-8I945GMF - wiatrak

  No tak, mam wysokie ale niestety same niskie na allegrino wśród nowych wentylatorów, bo bez sensu jest kupować tego rodzaju sprzęt używany.
 5. itpawel

  Upgrade Windows 10

  A odblokowanie zasad grupy - gpedit.msc, też wchodzi w grę, czy to już naruszanie zasad licencji?
 6. itpawel

  Upgrade Windows 10

  Czy jest możliwość podniesienie wersji Windows 10 z home na pro dla celów komercyjnych? Bo na https://www.microsoft.com/pl-pl/store/b/windows?icid=HP-Windows-Categories-062117-pl_Pl nie znalazłem nic takiego, tylko gdzieś na komputroniku znalazłem aktualizacja ale tylko dla celów edukacyjnych i rządowych.
 7. itpawel

  Gigabyte GA-8I945GMF - wiatrak

  a czy będzie różnica gdy wezmę chłodzie niskie bądź wysokie?
 8. itpawel

  Gigabyte GA-8I945GMF - wiatrak

  Jaki bym nie kupił pod warunkiem, że będzie się zgadzał, że jest pod socket - 775, to będzie pasował pod tą płytę główną? ... no i czy warto brać oryginalny Intelowski, czy z innej firmy?
 9. itpawel

  Gigabyte GA-8I945GMF - wiatrak

  Posiadam płytę główną Gigabyte GA-8I945GMF z procesorem Pentium 4 - 3.06GHz. Czy jest możliwości zakupienia pod ten procek wiatrak, bo uległ uszkodzeniu?
 10. itpawel

  Dane z jednej do drugiej bazy

  Chciałbym aby na stronie internetowej wyświetlały się dane z bazy danych (MMSql), któe dostępne są na lokalnym serwerze. Hosting strony oferuję tylko bazę MySQL. Dlatego zastanawiam się jak to zrobić
 11. Witam Chciałbym korzystać z danych bazy danych sql na innym serwerze z inną bazdy danych - mysql. Cz jest taka możliwość i jakie było dobre rozwiązanie np. - korzystanie z jednej bazy danych przez 2 serwery, chyba nie ma takiej opcji, bo nawet gdyby to mógłby powstać konflikt np. gdyby w jednym czasie szło zapytanie z obu baz danych, ponadto jedna baza to MSSQL a druga MySql, - importowanie danych z jednej bazy do drugiej, też nie za bardzo więc jak?
 12. itpawel

  Szablony pod Wordpress

  Głównie chodziło mi o to, co otrzymuję przy zakupie szablonu z ww. stron. Czy jest to wszystko to, co jest zaprezentowane w miniaturce promującej szablon, łącznie z grafiką znajdującą się w artykułach, stopce. Czy też samą szata graficzna składająca się głownie z css. Niektóre szablony wyglądają bardzo imponująco dlatego mają swoją cenę to zrozumiałe, ale zanim coś kupię chciałbym wiedzieć co faktycznie otrzymam. Analogicznie oddając auto do mechanika zostajemy poinformowani, że płacimy za cześci taką kwotę, za robociznę taką. No i z tego co zrozumiałem, w przypadku gdyby ktoś miał kaprys sprzedawać szablony "po 20 zł brutto", to by mu zwyczajnie na ZUS nie starczyło, nie mówiąc już o zysku.
 13. itpawel

  Szablony pod Wordpress

  Ja nie stawiam zarzutu że coś kosztuje tyle i tyle, tylko pytam z czego to wynika. Z tego co napisaliście wychodzi że cena wynika z opłat podatków itd. Nie prowadzę działalności, więc nie wiedziałem że są to tak zbójnickie koszty. Instalacja oprogramowania kojarzy mi się z klikaniem entera "next.." bo tam nie było napisane nic o instancji oprogramowania (w domyśle Wordpress), a jedynie o instalacji, co skojarzyło się z instalacją szablonu. Ale wychodzi że chodzi o konfigurację całości, ale tego nie wiem dlatego spytałem o to.
 14. itpawel

  Szablony pod Wordpress

  W ogóle tego nie rozumiem np. na www.templatemonster.com/ jeden z szablonów kosztuje 302zł,ale to nic, gdyż instalacja kosztuje 187zł. Ciekawe na czym polega ta instalacja, że wycenili ją na taką kwotę.
 15. itpawel

  Szablony pod Wordpress

  Przeglądam szablony Wordpress na: themeforest.net pl.wordpress.org Zastanawiam się co stanowi ich oferta - czyste szablony - nagłówek, stopka - czy komplet grafiki, łącznie z obrazkami do artykułów Na miniaturkach szablonów nawet tych bezpłatnych jest pokazanych komplet grafiki, a na podglądzie nie ma nawet obrazka nagłówka