Jump to content

pgolob

Forumowicze
 • Content Count

  105
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Nie chodzi mi o to czy będzie się trzymała na jakąś frazę. Bardziej zależy mi na tym, czy będzie dobra indeksacja. Domena na którą poluję ma 8 lat, PR2. Myślicie, że lepiej kupić nową domenę, czy zakupić tą z wiekiem i PR, jednoczesnie zmieniając język i treść?
 2. Mam pytanko. Mam upatrzoną domenę, na której wcześniej był serwis polskojęzyczny. Ja chciałbym ją wykorzystać pod serwis anglojęzyczny. Jak na takie zmiany patrzy google?
 3. Serwis jest postawiony na zend frameworku, ilość i złożoność zapytań mała.
 4. Proszę o poradę. Jaki hosting wybrać dla ruchu w granicach 40 tyś. odsłon dziennie? Obecnie mam w progreso, ale to co w ostatnich dniach się u nich wyprawia to skandal. Nie dość, że nie są tani, to jakoś usług pozostawia wiele do życzenia.
 5. I to w tej aktualizacji google jest najdziwniejsze. Caffeine miał usunąć spam i śmieci w wyników, a tu się okazuje, że śmieci wychodzą na wiesz Moje niektóre podstrony wyleciały z indeksu, a strony które na nie wskazywały są na topowy pozycjach. Ogólnie w nowym silniku googlowi dużo częściej zdarza się w wynikach wyszukiwania zwracać śmieci.
 6. Co to ku**w ma być. Totalna ro*********a. W obrębie jednej domeny kilka podstron tak jakby zaliczyło filtr, inne całkiem wypadły. Na moim flagowym serwisie ruch spadł mi o 50%proc.! Mam nadzieję, że to chwilowe zawirowanie po wprowadzeni caffeine. Ogólnie zmiany na minus, ale trzeba poczekać 2-3 dni na ostateczny werdykt
 7. Kupię mocne zaplecze. Propozycję proszę wysyłać na priva, mail (pgolob[at]o2.pl) lub gg 3155040
 8. Dzięki Lexy za odpowiedzi, ale chciałby jeszcze uzyskać odpowiedź na najważniejsze dla mnie pytanie: Czy przekierowanie kilku tysięcy podstron starej domeny na główną stronę nowej domeny nie zaszkodzi? Czy nie lepiej przekierować tylko główną stronę a podstrony starej domeny niech zwracają błąd 404?
 9. Zrobiłem kilka tygodni temu przekierowanie domeny ze starej na nową. Dokonałem przy tym dużych zmian w strukturze serwisu, dlatego nie było możliwe przekierowanie starych podstron na nowe (ok 2 tyś.). Dlatego całość starej domeny przekierowałem na stronę główną nowej. Nowa domena zajęła miejsce starej na główną frazę. Problem w tym, że podstrony na nowej domenie po zaindeksowaniu są bardzo daleko w wynikach. A najlepsze jest to, że tydzień temu w sobotę nagle wszystkie podstrony podskoczyły w wynikach na czołowe pozycje i po około 8 godzinach ... spadły . Stara domena po wpisaniu site:stara.pl nadal zwraca ponad tysiąc wyników. I teraz moje pytanie: czy wina może leżeć po stronie złego przekierowani (za dużo podstron wskazuje na stronę główną nowej domeny). Czy mam na serwerze ustawić żeby tylko główna strona ze starej domeny była przekierowana na nową? Czy to może kwestia słabego podlinkowania nowej domeny?
 10. Kojotek_OX pisał, że problem zniknie za kilka dni, a tu jest gorzej!!! Teraz gdy wpiszę w google adres mojej witryny to już nie pojawia się moja domena z opisem tej innejdomeny.pl tylko link do innejdomeny.pl! Dopiero na drugim miejscu jest jedna z moich podstron. Już sam nie wiem co robić. Pisałem na forum google dla webmasterów, ale tam ostatnio nikt nie pomaga. Pewnie wywalili googlarza I jeszcze teraz widzę, że PR poleciał z 5 na 3, ale to najmniejszy problem.
 11. OK. Tylko teraz pytanie: ile czasu stara domena powinna wskazywać na nową aby przekierowanie się zakończyło? Przecież przekierowanie stworzono m.in. po ty, aby można było zmienić adres serwisu, gdyż np. z poprzedniego nie możemy już korzystać. A tu się okazuje, że musiałbym wiecznie trzymać starą domenę żeby przekierowanie działało. Przecież to nie ma sensu!!!
 12. Witam Oto mój problem. Miałem domenę stara-domena.pl i przekierowałem ją na nowa-domena.pl. I wszystko odbyło się OK. nowa-domena.pl wskoczyła na pozycje starej. Po 4 miesiącach stara-domena.pl wygasła i nie przedłużałem jej, gdyż uznałem, że nie jest mi już potrzeba(myślałem, że ta stara domena straciła już swoją "siłę" po przekierowaniu). W ostatnim czasie zauważyłem duży problemy: serwis poleciał w googlu i ... mój serwis w SERPach ma tytuł i opis z innastrona.pl. Jak się okazało stara-domena.pl została zakupiona przez kogoś i przekierowana na innastrona.pl. I możecie mi wytłumaczyć dlaczego nowa-domena.pl ma tytuł i opis innejstrony.pl?! A najlepsze że ta innadomena.pl zupełnie nie związana z tematem wskoczyła na 1 miejsce w googlu pod moją fraza
 13. pgolob

  Prośba o poradę

  Hej! Mam taki problem: mam serwis, powiedzmy, że nazywa się janek.pl i pozycjonuje go po frazę janek. Jest to mocna fraza. Kiedyś serwis nazywał się moj-janek.pl, ale postanowiłem zmienić domenę i przekierowałem moj-janek.pl na janek.pl. No i wszystko OK. Nowa domena zajęła miejsce starej. Ostatnio zmieniałem hosting i były przy tym małe problemy i niestety musiałem na 2 dni przekierować janek.pl na pewną wolną subdomenę. I pojawił się problem. Google zaindeksował subdomenę i umieścił ją na 3 miejscu (!) w wynikach wyszukiwania. I teraz moje pytanie. Czy mogę teraz przekierować tę subdomenę na janek.pl skoro wcześniej już robiłem przekierowanie? Jeśli tak to czy janek.pl zajmie miejsce subdomeny? I ostatnie pytanie: czy przyczyną tego, że subdomena wskoczyła wyżej niż janek.pl mógł być filtr na janek.pl czy też coś podobnego?
 14. Bing w ogóle nie zwraca uwagi na tematyczność BL - i przez to wyniki są takie, że kiepskie strony są w TOPie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy