Jump to content

Orish

Forumowicze
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  http://crpg.iml.pl/
 1. Od listopada nie dostałem kasy (kilkaset zł). Maile pozostają bez odpowiedzi. Kontaktu telefonicznego brak.
 2. Orish

  Podatek z Adsense

  Czy ktoś z Was rozlicza się z Adsense jako osoba prywatna, uwzględniając przychody jako "inne źródła", bez comiesięcznych zaliczek? W moim urzędzie do tej pory tak kazali mi robić, ale teraz pogubiłem się, które pola mam wypełnić w PIT-36. Byłbym wdzięczny, jakby ktoś zerknął, jak to jest u niego.
 3. Czy komuś udało się pozytywnie zakończyć tę sprawę (czyt. nie zapłacić)?
 4. A ja nie widzę nic złego w gwarancji, o ile jej koszty są przerzucane na klienta, na zasadzie ubezpieczenia. Po prostu klienci, którzy chcą gwarancję, płacą więcej, i z tego pokrywane są wszelkie kary umowne za filtr. Nie ma kontroli nad tym, czy konkretna strona dostanie filtra, ale można spokojnie ocenić ryzyko w przypadku większej ich liczby. Jak firma nie jest w stanie zagwarantować chociażby 80% stron braku filtra, no to sorry, ale do xxxx ta firma.
 5. Ja nie dostrzegłem żadnej korelacji między styczniowymi spadkami a jakością czy unikalnością treści na stronach. Były zarówno przypadki spadki stron ze złą treścią, jak i tych, do których nie można było mieć żadnych zastrzeżeń. Ba, na topy podchodziły strony firm dalekie od jakiejkolwiek optymalizacji, bez treści czy z treściami pokopiowanymi do różnych katalogów firm. Za to spadki były akurat dokładnie na te frazy, na które było linkowanie. Więc albo to nie była Panda, albo Panda zwraca też uwagę na linki. Albo też Panda zaszkodziła pośrednio, poprzez słabą jakość stron linkujących. W każdym razie, ja bym raczej problemu szukał w źródłach linkowania oraz w tym: https://www.majesticseo.com/reports/site-explorer/anchor-text?folder=&q=kolport.pl&oq=kolport.pl&IndexDataSource=F
 6. Nie sądzę, żeby to była kwestia wycięcia powtarzających się domen. Gdyby tak było, wzrosty byłyby niezależne od domeny i frazy. Tymczasem z tego, co zauważyłem, poszły w górę dokładnie te frazy, które spadły 18 stycznia lub przy wcześniejszych update'ach. Mnie to wygląda na koniec filtrów.
 7. Czy da się gdzieś zobaczyć, ile jest wejść z organicznych wyników google.pl, ile z google.co.uk itd.?
 8. Orish

  Nowe powiadomienie ?

  Po takim komunikacie i wysłaniu prośby o ponowne rozpatrzenie przychodzi komunikat: Więc to musi być filtr.
 9. Znowu chyba coś się popsuło :|
 10. Poszukuję rzetelnej osoby, której mógłbym co jakiś czas zlecać różne prace z zakresu SEO copywritingu - pisanie tekstów pod precle, zaplecza, przeredagowywanie, opisy do katalogów, teksty/opisy z synonimami itp. Na początek małe zlecenie, potem zadecyduje stosunek cena/jakość. Proszę o kontakt na adres lukasz.gerlach@insi.pl
 11. "Prowadzę" to za duże słowo, bo jeszcze nie działam, ale założyłem i jestem na bieżąco z wszystkimi zasadami. Polecam http://www.companiesmadesimple.com/, bo są najtańsi i najkonkretniejsi, cały proces trwa góra dobę roboczą, tylko wolno na maile odpisują.
 12. Chętnie wydam 3% na dobrą reklamę.
 13. Nie wprowadzaj w błąd. Możesz mieć spółkę Private Limited w UK i nigdy nie widzieć tego kraju na oczy, no chyba że będziesz miał kontrolę skarbową, wtedy trzeba stawić się osobiście. Przecież to spółka z własną osobowością prawną... Cały koszt prowadzenia spółki LTD to wynajem adresu firmy (~50 funtów rocznie) oraz księgowość (18 funtów netto/miesiąc za program KashFlow, przy księgowym to troszkę drożej wychodzi) i konto bankowe - tu zależy, czy w Polsce, czy w UK, w UK wychodzi drożej miesięcznie, z kolei w Polsce dużo kosztują formalności typu apostolyzacja dokumentów spółki, tłumaczenie przysięgłe itp., ale ceny zaczynają się od 10 zł/mc). Przy sole trader kłopotliwe jest przede wszystkim to posiadanie centrum interesów życiowych w UK, no i bezpośrednia odpowiedzialność własnym majątkiem, ale za to księgowość jest bardzo prosta.
 14. http://www.pi******ę.pl/ Dobra, a teraz praktycznie, od strony użytkownika. Czy ktoś zna już jakiś sposób, jak można te komunikaty zablokować? Jakaś wtyczka czy cuś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy