Jump to content

stat4seo

Forumowicze
 • Content Count

  1,994
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by stat4seo

 1. @AdamBoganD starałem się odpowiadać na wszystkie wiadomości, a już na pewno na takie gdzie zawarte było jakieś pytanie. Jeżeli jakąś przeoczyłem to przepraszam. Funkcja ponownego sprawdzania: sprawdzę to, ale sprawdzałem to już kilka razy i było OK. Odpisywałem Ci, że możliwe, że po prostu pozycja zmienia się później. Ew. dwa razy wystąpił jakiś (nieznany mi) problem z proxy. Bo skoro raz panel złapał 0, to równie dobrze mógł je złapać ponownie przy "drugiej próbie", a dopiero przy 3 próbie się udało. W tym momencie gdy korzystasz z wyżej wymienionego "pluginu" za ponowne sprawdzanie jest odpowiedzilny właśnie on, skoro podmieniony został plik check.php.
 2. Szkoda @DanielBurchardt, że nie napisałeś do mnie żadnej wiadomości w tej kwestii, oferowania "pluginu do Stat4Seo", przynajmniej z czystej uprzejmości/przyzwoitości. Stat4Seo to nie jest otwarte oprogramowanie, nie mniej jednak nie zamierzam w żaden sposób walczyć z Twoimi modyfikacjami o ile nie okaże się, że wykorzystywane były jakieś fragmenty kodu programu i/lub był on dekodowany. Na przyszłość, jeżeli masz jakieś sugestie jak Stat4Seo mogłoby lepiej używać proxy które oferujesz (bo piszesz w wielu miejsach, że sobie nie radzi, że je marnuje itd) - zawsze możesz do mnie napisać. Od samego początku starałem się współpracować z dostawcami proxy bo to "wspólny biznes" (Stat4Seo bez proxy "nie istnieje") myślę, że @makauer mógłby to potwierdzić.
 3. @AdamBoganD przerwa dotyczy czasu między kolejnymi zapytanami do Google. Dotyczy tylko V2 i V3 - sprawdzanie w trybie V1 nie zostało zmienione względem poprzednich wersji.
 4. @AdamBoganD bo nie chciałem robić opłat za update, wybrałem swój model - licencja końcowa, płatność jednorazowa. Ty kupiłeś program i wyraziłeś zgodę na warunki. Nie będę śledził teraz i grupował użytkowników kto jest "z cesji", a kto kupił program ode mnie bezpośrednio. Dziwny pomysł, żeby coś było płatne tylko dla użytkownik którzy mają program "z drugiej ręki". Doskonale rozumiem, jest pewnie dużo innych systemów które są tańsze czy też bardziej rozbudowane ale... co to ma do odsprzedaży? To, że program nie jest już Ci potrzebny, nic nie zmienia w kwestii jego licencji. Rozumiem ludzi - chcą to niech korzystają teraz z innych rozwiązań. Ale nie zmienia to faktu, że kupili Stat4Seo np kilka lat temu i zaakceptowali jego licencję i korzystali z tej aplikacji. Jestem pewny, że w większości przypadków i tak się im to opłaciło, bo proxy były duuużo tańsze. Jeżeli prawie 2 lata temu, gdy kupiłeś Stat4Seo, powiedziałbyś mi, że chcesz mieć możliwość jego odsprzedania w przyszłości - to dostałbyś odpowiednio droższą licencję. Kupiłeś jednak program za kwotę XX akceptując warunki określone w licencji.
 5. @AdamBoganD nie chodziło o Ciebie, u Ciebie jest kwestia odsprzedaży licencji, a nie "reklamacji i domagania się zwrotu pieniędzy". Kwestia odsprzedaży to inna sprawa i może zrozumiesz dlaczego licencja jej zabrania jak postawisz się w mojej sytuacji. Otóż od blisko 10 lat sprzedawałem Stat4Seo za 200zł + VAT (na początku mniej, teraz więcej - ale tyle było przez większość czasu). W większości przypadków nie pobierałem żadnych dodatkowych opłat, czy za aktualizację, za instalację, za naprawianie problemów gdy użytkownik coś źle skonfigurował, za rozwiązywanie problemów gdy np hosting zmienił IP itd. Przez całe te lata w większości przypadków odpisywałem na maile w ciągu kilkunastu minut. Traktowałem to jako "wliczone" w opłatę ze system. Z biegiem czasu okazało się, że to średnio opłacalne bo ilość użytkowników (a co za tym idzie różnego rodzaju zgłoszeń) rośnie, a miesięczne przychody ze sprzedaży licencji stoją w miejscu, ale to nie ważne, taki model biznesowy wybrałem. I teraz w momencie gdy ktoś odsprzedaje licencję, ja zostaje z nowym klientem, któremu mam dostarczyć aktualizację oraz support, który możliwe, że będzie się ze mną kontaktował w sprawach "co i jak działa" lub z jakimiś problemami, a nie mam z tego żadnych przychodów. Były już takie sytuacje i doskonale wiem jak to wygląda i ile to później zabiera mojego czasu. Podsumowując - od początku zasady były jasne. Stat4Seo było sprzedawane w formie licencji użytkownika końcowego programu komputerowego. W przypadku tej licencji, użytkownik nie uzyskuje on prawa do modyfikowania, poprawiania, rozpowszechniania programu czy dalszej jego odsprzedaży. Czy zdarzają takie przypadki? Owszem, bo nie raz kontaktuje się ze mną ktoś kto nie był klientem i zgłasza problemy z panelem. Czy walczę z tym? Nie, nie będę "kopał się" z klientami, nie mam zamiaru się sądzić o w zasadzie drobne pieniądze. Liczę po prostu na zdrowy rozsądek i uczciwość.
 6. @piotr.k nie powinno być kłopotów, ale w razie czego pomogę z przywróceniem poprzedniej wersji. W nowej wersji właściwie nadal można sprawdzać "po staremu", tylko doszły inne "strategie" sprawdzania i można sobie wybrać, więcej info jest na forum.stat4seo.pl.
 7. Ze swojej strony dodam, że Stat4Seo nadal działa - sam monitoruje kilkaset fraz - ale nie ulega wątpliwości, że jest trudniej niż było kiedyś. Teraz potrzebnych jest więcej, zdywersyfikowanych proxy, do tej samej ilości fraz co kiedyś. Mam też kontakt z wieloma użytkownikami i wiem, że monitorują frazy, jedni z problemami, inni bez. Nie widzę możliwości wprowadzenia wykorzystywania silników przeglądarek w Stat4Seo, bo wymagałoby to serwera dedykowanego, na co i tak większość użytkowników sobie nie pozwoli lub nie poradzi sobie z konfiguracją. Ostatnia kwestia - jeżeli ktoś chce "zwrócić" licencję i otrzymać zwrot środków to mogę zgodzić się w przypadku osób który zakupiły Stat4Seo w ciągu ostatnich 30 dni. Proszę jednak o odrobinę rozsądnego myślenia i nie pisanie mi "reklamacji i prośby o zwrot środków bo oprogramowanie staje się dla mnie bezużyteczne." jeżeli ktoś korzystał ze Stat4Seo przez np. kilka miesięcy albo lat. Dostałem już taką wiadomość od jednej osoby i mnie to trochę rozbawiło ale też zasmuciło.
 8. Jak pisałem - jeżeli proxy mają bana to aktualizacja cudownie ich nie ożywi. Trzeba czekać aż blokada minie i/lub dodać nowe proxy i mieć nadzieję - bo nie ma pewności - że nowe bany się nie pojawią lub chociaż nie w takim tempie.
 9. Aktualizacja jest już na forum Stat4Seo. Proszę zapoznać się z opisem który tam zamieściłem. Ps. ja mam teraz postawione 4 testowe instalacje Stat4Seo (do różnych testów), w każdej 140 fraz i po 3 proxy z buyproxies.org i sprawdzają od 2 dni pozycje bez problemów. Prędkość 2, CRON co minutę. Teoretycznie 3 proxy na 140 fraz to sporo - ale sądzę, że sprawdziłyby więcej w razie potrzeby. @dawstaw - nie napisałeś, skąd masz te proxy?
 10. Widzę, że jednak nie jest nadal tak kolorowo. Przyszedł ban po pewnym czasie (co prawda na stare proxy, używane regularnie od kilku miesięcy). Nic, testuję dalej.
 11. Czyżby sytuacja się unormowała? Dostałem wymienione proxy od ProxyMarket - sprawdzają bez problemu. Sprawdzam swoje proxy serwerowe - sprawdzają bez problemu. Jeżeli ktoś ma jakieś proxy które sprawiają problemy w Stat4Seo to proszę podesłać na kontakt@stat4seo.pl - będę weryfikował. Najlepiej "proxy serwerowe" lub autoryzowane po loginie i haśle, będzie prościej mi to sprawdzić. Szczególnie mile widziane takie proxy które w Stat4Seo nie chcą działać, a działają np w WebToolsie.
 12. @zoozool @ar4 po prostu zaobseowaliśmy, że w Stat4Seo proxy pochodzące z OVH nie działają. Tyle. Nie udało się znaleźć odpowiedzi na pytanie dlaczego, gdy inne proxy działały dobrze, ale jednocześnie te z OVH działały np. w Web-Tools. Pracuję nad pewnymi zmianami w module sprawdzania - powinno się udać może na początku przyszłego tygodnia je wydać. Wrzuciłem krótki komunikat na forum Stat4Seo, proszę tam zerkać po ew. informację z frontu
 13. @Mion kto ma pretensję? Zachęcam do "szanowania proxy" - jak tylko jest to możliwe - tj oszczędzania ich, nie przesadzania z prędkością - i do tej pory było to jak najbardziej wystarczające, przez wiele lat funkcjonowało bardzo dobrze. @s_matysik: https oczywiście.
 14. @Mion oczywiście, że żadna sprawdzarka w PHP tego nie robi. I praktycznie nie jest to wykonalne w tej technologii. Nie raz pisałem, że gdyby Google chciało to by mogło w miarę małym nakładem pracy ten ruch wyłapać. Dlatego jestem generalnie sceptycznie nastawiony do (długofalowej) przyszłości tego typu monitoringów, na rzecz aplikacji SaaS gdzie można dużo bardziej poszaleć z technologiami, ostatecznie odpalając nawet normalną przeglądarkę na przygotowanym do tego środowisku. Ew sprawdzarka w PHP ale korzystająca z zewnętrznego API które będzie Google odpytywał w sposób lepiej symulujący użytkownika. Warto też pamiętać, że Google bez problemu może też wykryć, że zapytania są wysyłane przez serwery np OVH czy innego konkretnego ISP, patrz np https://www.ip2location.com
 15. @AdamBoganD proszę o kontakt mailowy na kontakt@stat4seo.pl. Problem na 90% nie dotyczy aktualizacji tylko tej konkretnej instalacji.
 16. @Mich@ł zapraszam do kontaktu mailowego (kontakt@stat4seo.pl) przy takich problemach bo nie przeglądam forum regularnie.
 17. Dokładnie - aktualizacja jest na forum. Tak, w polu "Wymuszanie lokalizacji" można podawać kraje, od zawsze, ale to nie to samo - i nie jest rozwiązaniem w obliczu ostatnich zmian. Ciekawostka: od ostatnich zmian w Google jest możliwa taka sytuacja jak widoczna np tutaj: https://i.imgur.com/TDT2ZSm.png Zrzut ekranu jest z wyników Google.sk, interfejs w języku polskim, region wyszukiwania Wielka Brytania, a lokalizacja użytkownika Niemcy
 18. @AdamBoganD napisz proszę na @ ze szczegółami to wyślę Ci poprawkę. Nie będę robił całej aktualizacji pod to bo pojawia się to tylko w szczególnych przypadkach i monitorowaniu > 100 pozycji - większość użytkowników tego błędu nie doświadczy.
 19. Podsumowując - nie będę aktualnej aplikacji szykował pod PHP7 bo nie ma to sensu. Pracuję - chociaż tylko w wolnych chwilach (poza "etatem") nad nową wersją Stat4Seo (wcześniej wspomniana mityczna aktualizacja :D) i ona oczywiście będzie wspierała PHP7.
 20. @AdamBoganD działa na wszystkich wersjach PHP5. Dla niektórych może być potrzebna oddzielnie skompilowana paczka (raczej dla PHP5.3+ powinna działać jedna, ale w razie czego proszę o kontakt) - to wymaganie IonCube. Dla PHP7 niestety na ten moment nie mamy wersji, wymaga to bardzo wielu zmian w kodzie i prowadzenia 3 wersji kodu - dla < PHP5.3, dla PHP7 i dla pozostałych.
 21. @golum z jakiego adresu email? Tak, odpisuje, codziennie i na bieżąco. Zazwyczaj jeżeli ktoś nie dostaje odpowiedzi to dlatego, że ma problem z pocztą - a ja dostaje zwroty wiadomości... Daj znać to sprawdzę.
 22. @janekszeryf pracuję nad aktualizacją jednak nie jest to taka łatwa sprawa. Po pierwsze, najważniejsze, pracuję nad Stat4Seo "po godzinach", po pracy "etatowej". Po drugie, pracuję nad dostosowaniem aplikacji do PHP7 (dużo roboty, miejscami Stat4Seo jest bardzo archaiczne - ma już ponad 8 lat) oraz nad wdrożeniem nowego szablonu. Dodatkowo też właśnie nad kwestią proxy/captcha. Z wdrożeniem płatnych aktualizacji wiążę się też cała przebudowa systemu licencji - muszę mieć mechanizm który będzie pilnował by tylko osoby które za aktualizację zapłaciły, mogły ją zainstalować, do tego mechanizm płatności online, wystawiania automatycznie faktur itp - przecież nie dam rady tego ogarnąć jak nagle 100 czy 200 osób zakupi aktualizację - to niestety wszystko pochłania czas, a jak pisałem - zajmuje się tym poza pracą "etatową". Nie wiem jakim proxy używasz, zgaduje, że buyproxies albo instantproxies - bo z tymi proxy zgłaszają nam się czasem użytkownicy z problemami. Słyszałem, że działają one dobrze w innych aplikacjach, ale (z nie znanych mi powodów) w Stat4Seo bywa z tym różnie, często szybko dostają bana. Polecam natomiast proxy https://prywatne.proxymarket.pl/ - z tymi proxy można spokojnie monitorować ok 120-150 fraz na jednym proxy, bez banów. Nie mam w tym żadnego interesu, po prostu z tych proxy w Stat4Seo korzysta najwięcej osób, nie ma z nimi żadnych problemów. Dodatkowo firma jest polska, więc w razie wystąpienia jakiś niejasności mogę bardzo szybko skomunikować się z właścicielem i spróbować znaleźć ich przyczynę. Sugestie na temat tego jakobym miał celowo tego nie robić bo nie wiem, mam coś ze sprzedaży proxy (?) zostawię bez komentarza. psst. dla uważnych - w najnowszej wersji w menu admina pojawiły się też opcje (nie widoczne, ukryte za pomocą CSS) dotyczące integracji z 2Captcha.com bo mocno nad tym pracowałem w obliczu problemów które miały miejsce z proxy w marcu 2016. Niestety nie miałem czasu, a sytuacja z proxy się ustabilizowała - więc nie zostało to ukończone, jest zrobione w ok 70% - pracuję nad tym nadal, ale w ramach większych zmian w aplikacji, a nie tylko wprowadzeniu tej jednej opcji.
 23. @Merf, @Anmat: póki co z "polskimi" proxy z ProxyMarket występują jeszcze pewne problemy, staramy się rozwiązać tą sytuację..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy