LUser

Forumowicze
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

Ostatnio na profilu byli

1045 wyświetleń profilu
 1. LUser

  Nagły problem z błędem 403

  Niestety, problem jest w tym, że forum jak i WP jest w jednej, tej samej bazie. Forum ma tabele sm_, natomiast wordpress wp_.
 2. Kilka dni temu zauważyłem, że przy próbie wejścia na stronę jest komuniakat: Akurat pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Prowadzę mały, powiedzmy blog, z kilkoma tylko wtyczkami. Trafiłem na stronę: https://wordpress.org/support/topic/403-at-step-2-of-setup-config/ Po sprawdzeniu, rzeczywiście nie było pliku wp-config.php. Utworzyłem go z pliku wp-config-sample.php wstawiając dane do bazy danych (pobrałem je z pliku settings z forum). Teraz wygląda tak, że mamy komuniakat: Prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Ostatnio nic nie zmieniałem jeśli chodzi o wordpressa, żadnych nowych wtyczek itp.
 3. LUser

  Donacje, datki dla blogerów

  Nie widziałem polskiej nakładki, że tak to ujmę. Nie było to tak czytelne jak chociażby we wspominanych donacjach w YT. Ostatecznie zaniechałem pomysłu. Poza tym są serwisy zrzutka itp.
 4. LUser

  Problem z obciążeniem hostingu

  Ostatecznie zmieniłem hosting. Od półtora miesiąca jest cisza... Zainteresowanie stroną jest nadal takie same.
 5. LUser

  Donacje, datki dla blogerów

  A coś bardziej spolszczoego?
 6. Cześć. Szukam narzędzia do wykorzystania na stronę internetową, najlepiej współpracującą z WP. Chodzi o jak najprostszą metodę wpłacania datków od odwiedzających dla autora blogu. Ładnie ma to rozwiązane serwis tipanddonation.pl, ale jest to bardziej zrobione pod wydawców z YT. Jest też patronite, ale wg mnie trudniejszy i zniechęcający. Ma być szybko - np. wybór płatnośći, sms, paypal, przelew i już. Znacie takie serwisy? p.s. z góry przepraszam jeśli to nie ten dział
 7. LUser

  Problem z obciążeniem hostingu

  @Tomek K85 a guzik, teraz jest kole dziesięciu procent... Nikt nie odpowiedział czy te moje propozycje mają dobrą skłądnie: Nie mam pomysłu. Myślałem, że WP Super Cache lepiej sobie z tym poradzi. itd... W WP Super Cache ustawiłem, aby nawet znani uzytkownicy (zalogowani) widzieli stronę z cache-a. Jaki ustawić czas: Cache Timeout seconds - tak teraz mam. Czy to jest duży ruch? /ostatnie 7 dni/ Average Daily Page Views 2.8K Average Daily Unique Visits 903.4
 8. LUser

  Problem z obciążeniem hostingu

  Słuchajcie, jeżeli chciałbym poblokować roboty indeksujące to: 1. stworzyłem w notatniku plik robots.txt 2. wpisałem tam taką treść: 3. wysyłam plik do głównego katalogu z WP (z moją domeną). Dobrze? I jeszcze jedno, plik .htaccess wygląda tak: Czy to jest potrzebne? Chciałbym w tym pliku umieść tę treść: sblam-czarna lista
 9. LUser

  Problem z obciążeniem hostingu

  Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuje odpisać na poszczególne wątki: Mam wtyczkę Super cache, PHP jest w wersji 5.4 - co da przejście na 7.0? VPS.. nie wiem ile to kosztuje ale moja strona to nie jest komercyjny serwis, jak mam do tego dokładać to... o blokowaniu IP itp pisałem. Na razie nie blokuje botów z Googla. Czy blokady wpływają na pozycjonowanie?
 10. Dobry wieczór. Mam problem ze swoją stroną. Jest to amatorski blog, kilkaset postów i kilkadziesiąt tysięcy komentarzy. Ludzie lubią wpadać i coś czasmai napisać. ;-) Dostałem notki z firmy hostingowej, że generuję zbyt duże obciążenie serwera. Wszedłem do panelu adinistratora i np. wczoraj wyglądao to tak: Co do tej pory zrobiłem: 1. Instalacja wtyczki wordfence i blokada (niektórych) IP botów . 2. Wykasowanie około 20 tys. komentarzy (z ok 76 tys. do ok. 50 tys.). 3. Podmiana pliku xmlrpc.php na jakiś 'pusty'. 4. Cofnięcie strony 'mapa strony' (czyli schowałaem ją aby nie była widoczna). Większość tych działań jest wykonana dzisiaj więc zobaczymy jutro/pokutrze jakie rezultaty. Zastanawiam się co można jeszcze zrobić. Widać spore obciążenie wp-admin/admin-ajax.php Używam wtyczki wp discuz - bez niej będzie pewnie jeszcze gorzej? Również mam wp super cache. Może macie jakieś pomysły? Limit obciążenia maszyny mam do 1% :-)
 11. Kilka słów na zakończenie wątku. Wybrałem wer.pl, włączając w to jeszcze (płatną) pomoc z przeniesieniem strony. Trochę było zabawy bo ponoć baza danych duża. Ale już jest dobrze. SWHosting odpowiedział na moje zapytanie - przeniesienie byłoby w cenie hostingu (!), ale ich mail utknął w spamie i odczytałem go dopiero gdy byłem w połowie przechodzenia do wer Proste a obecnie IQ.pl też łądnie się zachowało, pomagali z bazą do końca, wiedząć, że i tak odchodzę. Wiem, że to dziwne aby być mile zaskoczonym przyzwoitym zachowaniem, ale sami wiecie jak jest, jak bywa... Przestajesz być naszym klientem, więc mamy cię w poważaniu. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 12. Lubię stabilność. Jak już się przenieść to osiąść na jakiś czas. :-) A w związku z tym preferuje ceny od razu na niższym poziomie, oczywiście zobaczymy jak hosting będzie działać. Na razie rzeczywiście skupiam się na wer.pl. SWHosting jeszcze nawet na zaczepny mail.
 13. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. 1. Hekko - ok, 50 zł za 1 rok? Póżniej ok. 100-120 zł? 2. SWHosting wygląda dobrze, prawdopodobnie wystarczyłby pakiet za 61.5 zł/rok. 3. Znalazłem jeszcze w ofertach na forum firmę Wer i uwaga... 39 zł/12m-cy (następny rok 49 zł).
 14. Dzień dobry. Mam dość prosty serwis/stronę opartą na WP. Obecnie korzystam z proste.pl Niestety kończą działalność i zapraszają do iq. Wystarczy mi ok 5GB miejsca, ok 130GB transferu wykorzystuję na rok, 1 baza danych już nawet będzie ok. Czy da się znaleźć coś sensownego, z dobrą relacją ceny do jakości? Popatrzyłem na najbardziej znanych i jednak są tam ceny po 200, 300 zł na rok co dla mnie jest zbyt dużym wydatkiem. Wydaje mi się, że wproste płacę 105 zł i nie chciałbym więcej. Możecie coś zaproponować?
 15. Tak jak pisałem reklamy są identyczne - te same jednostki w tych samych miejscach. A co do smart pricingu nie mogę odpowiedzieć, chyba że nakierujesz jak to można sprawdzić.