Skocz do zawartości

Wasze katalogi na skrypcie "otwarty.pl mini"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 559
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
div, div, css!!

popieram !!! ale tym samym chyba straciłaś możliwość kontroli z poziomu konfiguracji ilości kolumn z kategoriami, prawda? czy jakoś to sprytnie obeszłaś że masz sterowanie ilością kolumn i nie masz tej wstrętnej tabeli?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poziomu panelu nie, ale z poziomu css. Podałam po prostu stałą wartość wielkości diva. Jeśli wartość będzie odpowiednio mniejsza, zrobią mi się 3 rzędy. Jeśli zwiększę width, będę miała 1 rząd.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro z panelu nie, to niesetety ale w standardzie muszą zostać te dwie tabele :D

ale nic to :diabelek: za pomocą CSS stworzyłem coś takiego https://demo.templ.otwarty.pl/

świetna zabawa jest z tym centrowaniem w pionie nazw kategorii :shout:

strona wykonana jest w beta 1.1, która pozwala na błyskawiczne zarządzanie szablonami, wrzucanie gotowych (pewnie kilka bedzie), tworzenie własnych i dzielenie się nimi !!!

dwa nowe screeny z menu zarządzanie tokenem ładowanie szablonów

P.S.

Jeśli wartość będzie odpowiednio mniejsza, zrobią mi się 3 rzędy

teraz dopiero zauwazyłem że i układ kategorii masz inny

1 2

3 4

5 6

bo w standardzie leci tak:

1 4

2 5

3 6

sam nie wiem który układ lepszy, gdyby dało się posterować ilością kolumn z formularzy chętnie zmienię układ żeby wywalić tabelę :rotfl:

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jeśli wartość będzie odpowiednio mniejsza, zrobią mi się 3 rzędy

teraz dopiero zauwazyłem że i układ kategorii masz inny

1 2

3 4

5 6

bo w standardzie leci tak:

1 4

2 5

3 6

sam nie wiem który układ lepszy, gdyby dało się posterować ilością kolumn z formularzy chętnie zmienię układ żeby wywalić tabelę :P

Wydaje mi sie, ze lepszy jest

1 2

3 4

5 6

Poniewaz czytamy od lewej do prawej a nie w dol :)

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że przy 4 kolumnach i sporej ilości kategorii (przynajmniej moim zdaniem) czytelniejszy jest

01	11	21	31
02	12	22	32
03	13	23	33
04	14	24	34
05	15	25	35
06	16	26	36
07	17	27	37
08	18	28	38
09	19	29	39
10	20	30	40

jeśli kategorie będą zawierały podkategorie rolę może tu grać przyzwyczajenie z prasy gdzie czyta się jednak szpalty od góry do dołu

może kava udostępni w skrócie co zmienić to w menu administracyjnym zrobiłoby się opcję

kierunek bloków z kategoriami: góra > dół | lewa > prawa

przy układzie lewa > prawa leciałoby w pełni na divach a przy góra > dół zostawałyby dwie tabele w całym skrypcie :D ale to w kolejnych wersjach...

kava, powoli szykuję Ci plik językowy do tłuamczenia... każde inne tłumaczenie oprócz angielskiego też będzie mile widziane :)

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kava udostępni w skrócie co zmienić to w menu administracyjnym zrobiłoby się opcję

kierunek bloków z kategoriami: góra > dół | lewa > prawa

Ja to zrobiłam tak, że wywaliłam tabele - wówczas miałam kategorie jedna pod drugą. Poszłam w cssa:

.cat_block_home
{
 background:#fff;
 border: 1px #000 solid;
 border-left: 7px #000 solid;
 padding: 5px 5px 5px 30px;
 margin: 5px 5px 0 5px;
 display:inline;
 position:relative;
 float:left;
 height: 97px;
 width: 180px;

}

Technicznie jest do wykonania sterowanie CSSem - po prostu musiałaby być możliwość wstawiania zmiennych w CSS.

W praktyce jest to problematyczne - height dopasowałam do ilości wyświetlanych podkategorii, a width do szerokości całego diva "containera". Czysto na oko i zero matematyki. Do tego dochodzi problem różnego interpretowania paddingów, borderów i marginów przez przeglądarki (box model) i brak min-height w IE.

Da się to jakoś wyliczyć na podstawie obranej szerokości containera / podzielone przez ilość kolumn, u mnie dajmy na to byłoby to tak:

{[(szerokość całego diva - szerokość lewej kolumny - .left i .blokleft-owe marginy i paddingi i bordery) - (border, padding i margin klasy .cat_block_home) - (border, padding i margin klasy .text_body) - (border, padding i margin .cat_sub.block) ] / ilośc kolumn} - jej paddingi,marginy i bordery.

{[(760px - 237px) - 7px - 5px - 40px - 70px ] / 2} - 23px = 177,5px

Obawiam się, że to trochę za skomplikowane, aby próbować sterować tym dynamicznie i tabela wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wykonalne to to jest, tylko.. chyba szkoda zachodu.

kava, powoli szykuję Ci plik językowy do tłuamczenia... każde inne tłumaczenie oprócz angielskiego też będzie mile widziane :D

Tu już sprawa zdaje się być łatwiejsza :)

EDIT

No nie, przecież można łatwiej. Po co się mordować zaczynając od szerokości największego diva containera, skoro można zacząć obliczenia od widtha samej kolumny wewnętrznej. Dużo krótsza droga. Ciapa matematyczna, i tyle, ech...

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczenia od widtha samej kolumny wewnętrznej.

jakieś takieś wyliczenia nawet są w kodzie, ale chyba do niczego ich nie zastosowałem :D

$width_central_block = $tpl[mainwidth]-$tpl[leftwidth]-$tpl[leftwidthsep]-$tpl[rightwidthsep]-$tpl[rightwidth];

a to z tego powodu że w konfiguracji wprowadziłem "Blok centralny" więc może da się to jakoś prosto rozwiązać... zobaczymy :)

Tu już sprawa zdaje się być łatwiejsza

bomba ;) to zapraszam do wątku pliki języków

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak juz wczesniej pisalem na PHP sie nie znam ... grzebalem w wygladzie i wygrzebalem :) ...

szare tlo bo energooszczedne a tem pomaranczowy bo uwielbiam kamizelki panow z MPO.

Tak na powaznie ... sterowanie wygladem jest bajeczne ... a moderacja to brak mi slow ... caly spam wypada za jednym klikiem .... Dzieki naprawde katalog jest super.

... i tak bede jeszcze grzebal czy sie podoba czy nie ... w katalogu ofkozz

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, po pierwszej wizycie (pierwszej w katalogu powered by Otwarty Mini :D) Google zaindeksowało mi chyba wszystkie podstrony... Ładnie, zwłaszcza, że na qlwebie przez niecały miesiąc zaindeksowało mi tylko stronę główną +niektóre kategorie i subkategorie :). Przed chwilą włączyłam szczegóły wpisu, zobaczymy, czy też tak ładnie wszystko zaindeksuje :).

Zamiast siedzieć cały dzień na forum pograj sobie w fajne gry flash. Możesz też przejrzeć katalog stron (łączny PR=666 :P) i oczywiście dodać tam swój link.

Masz 13 lat? Kup sobie takie ściągi, będziesz dżezi! :-)

Sprzedam linki z PR5, www.php-fusion.pl - info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w słabej jakości, żeby nie jadło za dużo transferu :D

Zamiast siedzieć cały dzień na forum pograj sobie w fajne gry flash. Możesz też przejrzeć katalog stron (łączny PR=666 :P) i oczywiście dodać tam swój link.

Masz 13 lat? Kup sobie takie ściągi, będziesz dżezi! :-)

Sprzedam linki z PR5, www.php-fusion.pl - info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do Piotrka lub kogoś, kto się dobrze zna na tym katalogu. Posiadam taki layout:

otwarty.jpg

Czy mógłby mi ktoś przebudować go na szablon do katalogu otwarty.mini?

Pliki do pobrania są tutaj: https://www.pozycjoner.org/otwarty.zip

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tutaj pisze się o naszych katalogach opartych o Twój skrypt Piotrku - tak więc piszę:

ADRES: https://katalog.borkowscy.pl/

katalog_borkowscy_pl_pks.jpg

Więcej napisałem w tym poście:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=17145

a nie chciałbym się powstarzać i dublować postów - bo może ktoś, źle by to odebrał :D

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności