Skocz do zawartości

Doskonały system CMS


XUMI.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce porównać moje wymarzone cechy systemu CMS z waszymi wymarzonymi cechami systemów CMS.

Jeśli ktoś ma takowe to proszę pisać, później zrobimy listę najczęściej pojawiających się cech i tych najciekawszych.

1. Elastyczność szablonów

- szablony nie mogą ograniczać liczby miejsc na treść na stronie, ilość menu, nie mogą ograniczać tego, że może być tylko szablon str. główne, podstrony, podstrona 1 i podstrona nr 2

2. Prostota w tworzeniu szablonów

3. System zarządzania plikami, folderami, zdjęciami oraz odpowiednie systemy nadawania praw dostępu

4. Prosty sposób zarządzania zawartością od strony BE i FE

5. Zapamiętywanie historii wykonywanych czynności (historia zmian)

6. Różne wersje tych samych elementów

- chce mieć możliwość tworzenia jednego elementu w 5 wersjach, 1 na stronie live i 4 w różnych wersjach, następnie chce mieć możliwość wybrania, która z tych 4 ma być live

7. Zarządzanie użytkownikami, możliwość nadawania im praw dostępu do plików, stron, wtyczek, wersji danych itp

8. Prosty wygląd panelu i wielojęzyczność

9. Prosty system zarządzania zdjęciami galerie lightbox itp

10. Prosty system zarządzania SWF i filmami

11. Prosty system zarządzania dodatkami typu Google map lub Open Street, itp

12. Prosty system zarządzania treściami, tekstami, PDF, XML

13. Statystyki strony uniezależnione od Google

14. Proste czytniki RSS umożliwiające importowanie danych z różnych stron świata

15. Proste generatory RSS

16. System nowości

17. System komentarzy

18. System sklepu, prostego i zaawansowanego

19. System rejestracji użytkowników

20. System do listowego wyświetlania danych

21. Prosty system sortowania danych

22. Zaawansowany lecz prosty dostęp do funkcji SEO

- title obrazków, linków, meta tagi itp

23. Proste dodawanie plików css i js w różnych podstronach bez potrzeby edycji szablonu

24. Prosty system do zarządzania bannerami

25. Zaawansowany system umożliwiający zarządzanie bannerami

26. Wyszukiwarka indeksująca

27. Dobry system CACHE

28. Łatwy dostęp do wszystkich elementów zawartości strony

29. Prosty edytor graficzny

- mini photoshop

30. Edytor plików HTML, CSS, JS

- kolorowanie składni i podpowiadanie właściwości

31. System monitorowania użytkowników BE i FE

32. System przywracania danych

- kosz umożliwiający przywracanie usuniętych stron

33. Prosty export i import danych ze strony

34. Szybkość działania BE i FE

35. Generator pokazujący liczbę klików i mapę największego natężenia

36. Multi-site wiele domen pod jednym panelem

37. Prosty edytor ustawień edytora textu

- dodawanie class, styli, zmiana wyglądu dla poszczególnych użytkowników

38. Monitor pozycji stron

39. Prosty SWL

40. Zaawansowany SWL

41. Dodawarka do katalogów

42. Dodawarka do presellpage

43. Bazar

44. Poczta online

45. System płatności

46. System powiadamiania e-mail i SMS o pewnych zdarzeniach w panelu

47. Szklana kula !!!

Musi być uniwersalny czyli umożliwia stworzenie prostej strony, sklepu i społeczności. Musi mieć możliwość zarządzania multimediami i przede wszystkich musi być innowacyjny dziś i za kilka lat czyli musi być łatwy w rozbudowie.

XUMI.pl darmowy hosting i darmowe narzędzie do tworzenia stron, możliwość przekierowywania swoich domen.

Zapisz się na testy systemu CMS uważanego za najlepszy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

echo makePortal();

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Stworzenie CMS do wszystkiego jest pracą tytaniczną z którą zmagała się już niejedna grupa deweloperów z skutkiem powiedzmy IMHO miernym...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert proszę o wypisywanie poważnych cech.

Masz racje Hubert, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i pewnie do prac graficznych masz maca, do programowania używasz PC z linuxem, do gier konsoli i 40 calowego TV, muzykę słuchasz na wysokiej jakości wieży, do jazdy do pracy używasz mini na zakupy jedziesz kombi a jak wybierasz się na grzyby to bierzesz terenówkę.

Proszę wszystkich o podawanie poważnych cech ponieważ każdy na tym skorzysta, dziękuje

Edit:

Nie rozumiem obecnej mody - gadać byle gadać, jeśli uważasz że nie może być coś takiego jak wymarzony CMS lub wymarzona kobieta lub samochód to napisz o tym książkę lub temat ale nie śmieć niepotrzebnymi postami.

Ja jeszcze wpadłem na takie cechy:

48. Przeglądanie CMS za pomocą tel komórkowego

49. Chat live w FE i BE

50. Wbudowany system do zgłaszania bugów np Mantis

XUMI.pl darmowy hosting i darmowe narzędzie do tworzenia stron, możliwość przekierowywania swoich domen.

Zapisz się na testy systemu CMS uważanego za najlepszy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pierwsze punkty pierwszego posta brzmią dość niewiarygodnie:

1. Elastyczność szablonów

- szablony nie mogą ograniczać liczby miejsc na treść na stronie, ilość menu, nie mogą ograniczać tego, że może być tylko szablon str. główne, podstrony, podstrona 1 i podstrona nr 2

2. Prostota w tworzeniu szablonów

zapętlanie kilkukrotne, kilka warunków i żaden szablon nie będzie przejrzysty i prosty, chyba że chcemy stworzyć stronkę cioci Marylce..

cały temat jest oderwany od rzeczywistości, wydaje mi się że wymienianie takich cech wyssanych z wyobraźni niczemu nie służy i nie wydaje mi się żeby ktoś na tym skorzystał !!!

jeśli chodzi o CMS'y to tez im mówię stanowcze NIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie śmieć niepotrzebnymi postami.
Pytanie brzmi kogo tyczy twoja uwaga, bo jak dla mnie to bardziej pasuje do ciebie jako autora tego topicka. Prawda jet tak jak napisał Hubert i tak szybko się to nie zmienieni, a Twoje marzenia o CMS do budowy NK, youtube, amazona, faceboka są tak samo nierealne jak net bez spamu ... Zresztą bardzo dobrze (oczywiście to pierwsze), bo takie serwisy buduje się jako dedykowane oprogramowanie przez grupę fachowców, a nie stawia na jakiś tam futurystycznych CMS'ach najlepiej jeszcze darmowych....

----

PS jestem ciekaw jak tam Twój "nowatorski" system budowy zaplecza jaki oferujesz w narzędziach, ale sądząc po braku aktywności w tamtym topicku nie ma nim zainteresowania...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden wielki miszmasz, nie da się stworzyć idealnego systemu CMS bo dla każdego priorytetem będą inne, różne funkcje. W tym Twoim wypunktowaniu jak dla mnie za dużo powtarza się wyraz "proste" czy "prosty system", a czasem w połączaniu z "zaawansowany" powoduje duży uśmiech na twarzy !!! Nie czepiam się, ale imho to temat taki jak idealna kobieta (podobno teoretycznie istnieje) czy idealny samochód/alkohol/potrawa/komputer/telefon/... (wpisz cokolwiek chcesz).

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nic sie nie da to po co w ogole wstawac z lozka???

a cms? jesli dobry moze znalezc wiele zastosowac, nie kazdy tworzy nasza klase i ma miliony na promocje i tworzenie serwisow. zreszta wiele ze znanych powstalo na darmowych cms i jakos sie maja dobrze.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekm to jest mój wymarzony CMS, ma być prosty jak chce ale ma mieć możliwość zaawansowanej funkcjonalności. Kto mi zabroni zrobić sklep prosty i zaawansowany pod jednym dachem (CMS)?

Dalej jest offtopic, jeśli ktoś nie ma wymarzonego systemu CMS to niech tu nie pisze no bo po co? jak ja nie maże o podwodnym nurkowaniu to nie spamuje nikomu topicu o takim temacie.

Dodatkowe cechy:

51: powiadamianie głosowe

- coś takiego jak powiadamianie SMS tylko, że powiadamia mnie ze strony głos np: kobiety kiedy przykładowo zaloguje się do BE mój pracownik

Edit:

darl ja w XUMI.pl mam działający system szablonów, który jest prosty i nie ma ograniczeń. Kiedyś go wymarzyłem i teraz istnieje jako jedyny taki na świecie. Więc jeśli uważasz, że wymarzone (wymyślone) rzeczy nie służą niczemu to ja uważam, że jesteś ograniczony ponieważ tylko marzenia rozwijają nas i naszą rzeczywistość. Kiedyś ktoś wymarzył sobie doskonałą wyszukiwarkę internetową i teraz mamy Google.

Pojawiło się 6 postów i każdy jest offtopic, czy to taka norma na tym forum czy to wina tego, że w złym dziale umieściłem ten temat?

XUMI.pl darmowy hosting i darmowe narzędzie do tworzenia stron, możliwość przekierowywania swoich domen.

Zapisz się na testy systemu CMS uważanego za najlepszy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja cem takie funkcjonalności jak ma top10 alexy

aaa, i żeby sobie sam dokupywał serwery jak już się stronka rozwinie

jak nie przekroczysz 100 wymagań to pewnie znajdzie się w polsce PROGRAMISTA który zrobi Ci to w 2 tygodnie za 500zł

@pandha - tak jak napisał Mion przy takich wymaganiach buduje się dedykowane rozwiązania. Sny zostawia się w łóżku a z łóżka się wstaje po to żeby twardo stąpąc po Ziemi

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert no to teraz się zdziwisz, napisze poniżej jakie nr punktów są wdrożone w moim istniejącym wymarzonym systemie CMS:

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15(nie jest jeszcze tak prosty jak chce),16,17,18,19,20,22,23,26,27,28,29,30,32,33,34,35,39

Reszta rzeczy jest w przygotowaniu lub jest projektowana a cały system jest tworzony od 3 lat za trochę więcej niż 500 PLN.

tak jak napisał Mion przy takich wymaganiach buduje się dedykowane rozwiązania,

Hubert no to dziwnie postępują firmy takie jak CISCO,Sony,Audi,Castorama,TVN, DHL,Logitech, Panasonic oni wszyscy używają tego samego systemu CMS a mają bardzo różne potrzeby.

Kolejna cecha:

52: forum

53: System do wystawiania faktur lub exportu danych do programu wystawiającego faktury

XUMI.pl darmowy hosting i darmowe narzędzie do tworzenia stron, możliwość przekierowywania swoich domen.

Zapisz się na testy systemu CMS uważanego za najlepszy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych cech posiada Drupal !!!

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaoHost.pl no właśnie a inni wmawiają nam, że coś takiego nie istnieje - koszmar.

OT: LaoHost.pl pytanie: jak wygląda tworzenie szablonu w Drupal? trzeba znać PHP?

Dodatkowe cechy:

54: Automatyczny tłumacz stron na inne języki

55: Automat do wykrywania zjadaczy transferu

56: Globalny (Multi-site) automat do blokowania IP, taki htaccess na wszystkie strony jakie się posiada

XUMI.pl darmowy hosting i darmowe narzędzie do tworzenia stron, możliwość przekierowywania swoich domen.

Zapisz się na testy systemu CMS uważanego za najlepszy na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba, ale nie uważam by to było wygórowane wymaganie. Drupal oczywiście nie posiada tych najbardziej wydumanych wymagań jak dodawarka do katalogów czy program do fakturowania, ale za pomocą trzech dodatkowych modułów: CCK, Views i Panels można już na przykład zbudować ciekawy katalog stron z dowolnie definiowanymi polami.

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności