Jump to content

Czy ktoś z Was korzysta z vi


Recommended Posts

Czytając temat o poszukiwaniu numeru linii w pliku (http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=96545) zastanawiam się, czy ktoś jeszcze korzysta z edytora vi. Jak dla mnie w środowisku tekstowym to był edytor, który nie miał równych. Teraz, przy projektowaniu stron, oczywiście z niego nie korzystam ale często brak mi jego funkcji dostępnych przez hotkey'e. Ten brak na pewno wynika z tego, że vi wymuszał nauczenie się skrótów klawiszowych, a dzisiejsze edytory tego nie mają (w sensie nie trzeba się uczyć skrótów).

PS. Czy jest jakiś edytor działający w środowisku graficznym, z wyróżnainiem składni, który ma zdefiniowane klawisze i funkcje jak vi. Wie ktoś?

Link to post
Share on other sites

Tryb wprowadzania "vi" ma Kate pod Linuksem. Można się wygodnie przełączać między trybem normalnym a vi. Lista skrótów: http://hamberg.no/erlend/2008/11/24/the-vi...r-kate-is-done/

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy