Jump to content
Fler

Page rank update

Recommended Posts

U mnie kolejna bzdura. Strona na ktorej byl WP około 3-4 miesięcy temu został usunięty i przez 2 miesiące nic na niej nie było. Wcześniej strona miała PR1, a wczoraj dostała PR4 :)

Postanowiłem więc przywrócić bloga, zobaczymy czy się utrzyma PR. Jaja jak berety.

Jeżeli szukasz ubranek niemowlęcych znajdziesz je w sklepie https://lencia.pl

No strasznie szalony ten update. Muszą być albo korekty, albo dają podnietę, żeby za tydzień usunąć ten wskaźnik :)

Jam jest Zbygniew.

U mnie zauważyłem pewną prawidłowość na swoich stronach (grupa badawcza trochę mała). Tak samo linkowane strony - rozpoczęto w tym samym czasie. Strony trochę niskiej jakości (katalogi i zaplecza) przy pomocy katalogów seokatalogi i inne skrypty (bez żadnego dopalania wpisów itd).

Test rozpoczęty około 3 miesięcy temu:

Cała grupa stron sztuk 20 - taki sam nacisk dzienny na katalogowanie (czyli systematycznie ileś tam linków dziennie z katalogów). Opisy do katalogów z dość rozbudowanymi synonimami.

10 z tych stron zostało podlinkowane z założonych miesiąc temu darmowych blogów(bez żadnego dopalania 1 arykuł z linkiem w treści - indeksacja pozostawiona samej sobie - część tych blogów nie ma nawet w indexie - bo same się nie zaindeksowały). Aż 9/10 z tych stron dostało PR>0 (głównie 1-2). Na te 10 stron linkowanych z samych katalogów tylko dwie strony dostały PR. Czy ktoś też zauważył, że samo katalogowanie ma słabszy wpływ na PR? Fakt, że wpisy coraz gorzej indeksują się w seokach, też ma na to pewnie wpływ.

Edited by sebau

Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

@zuymen

Dwie stronki z prolinkiem zjechały na 0.... Nie wiem czy to do końca skutek linków z prolinka ale tak podejrzewam...

@sebau

To już wiadomo od dłuższego czasu... U mnie po masowym katalogowaniu do seoków nie pozostał już praktycznie żaden ślad, z kilkuset linków została może 1/10. Chyba trzeba założyć kilkadziesiąt precelków i na bieżąco przypominać się google...

prolink nie jest sitewide, więc nie sądzę żeby to miało związek. sam mam w prolinku część stron i akurat te z nim związane PR bez zmian lub +1 oczko ;) za to strony na których miałem statlinka gold (sitewide), wszystkie równo PR w dół (niekoniecznie do 0, ale absolutnie każda w dół)

Kolega od którego dotąd wynajmowałem punkty stracił ponad 70% statlinkowych GOLDów po aktualizacjach PR...

Przy okazji: Ma ktoś jeszcze wolne punkty statlink GOLD? Potrzebuję na jutro 35pkt, na okres kilku miesięcy lub jeśli będzie dobra oferta to na stałe. email pavlus007 o2

Edited by pavlus007

Chyba trzeba założyć kilkadziesiąt precelków i na bieżąco przypominać się google...

I szukać alternatywnych rozwiązań, wypróbować BlogoCop etc.