Jump to content
prowebmaster

Linkowanie z księg gości

Recommended Posts

Czy linkowanie z księgi gości daje coś? np. dodam wpis do księgi gości z odnośnikiem do mojej strony. Czy np. na forum w sygnaturkach, czy w komentarzach do artykułów na stronach z wysokim PR ? Czy jeżeli strona główna ma np. PR=8 a artykuł Pr=0 to jak dodam odnośnik w artykule to doda mi coś ?

Czy pisanie odnośnika do strony w komentarzu/księdze gości jest legalne ?

Dzięki i czekam na odpowiedź!

Czy linkowanie z księgi gości daje coś? Czy np. na forum w sygnaturkach, czy w komentarzach do artykułów na stronach z wysokim PR ?

To zależy, czy dana strona(czy to forum, blog, czy księga gości) ma ustawione Rel="nofollow", czy nie. Jeśli ma to nic oprócz bezpośredniego trafficu taki link Ci nie da.

Czy jest legalne? Raczej tak, ale nie zawsze jest zgodne z regulaminem danej strony i najczęściej, jeśli nie jest, to zostaje taki koment usuwany

Guest
to zostaje taki koment usuwany

A jeżeli taki "webmaster" się postara to i dostanie bana na IP... albo nawet właściciel atakowanej strony może mu się ładnie odegrać :)

Czy linkowanie z księgi gości daje coś? Czy np. na forum w sygnaturkach, czy w komentarzach do artykułów na stronach z wysokim PR ?

To zależy, czy dana strona(czy to forum, blog, czy księga gości) ma ustawione Rel="nofollow", czy nie. Jeśli ma to nic oprócz bezpośredniego trafficu taki link Ci nie da.

Czy jest legalne? Raczej tak, ale nie zawsze jest zgodne z regulaminem danej strony i najczęściej, jeśli nie jest, to zostaje taki koment usuwany

Aha, a jak sprawdzić czy jest ustawione Rel="nofallow" ?

to zostaje taki koment usuwany

A jeżeli taki "webmaster" się postara to i dostanie bana na IP... albo nawet właściciel atakowanej strony może mu się ładnie odegrać :jezyk1:

W jaki sposób ?

P.S

Czy taki link z księgi gości czy komentarzu czy sygnaturki na forum daje tyle co bym kupił ?

Link z księgi gości obecnie daje mało mocy, gdyż jeśli przyjmą Ci wpis z linkiem to zazwyczaj jest tam pełno innych linków.

Aha, a jak sprawdzić czy jest ustawione Rel="nofallow" ?

Zaznaczasz dowolny link w komentarzu na danej stronie, klikasz prawym i pokaż źródło zaznaczenia. I jeśli jest włączone nofollow to gdzieś w znaczniku a href będzie to umieszczone. Ale tak jak piszą koledzy. Nie warto się w to bawić bo moc takich linków jest znikoma.

Są szybsze metody. W FF klkasz prawym przyciskiem na link, wybierasz Właściwości i patrzysz czy Związek jest nofollow. Poza tym SeoQuake przekreśla takie linki, a Nofollow script podświetla je na czerwono.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

w księgach gości jest dużo linków a mało treści więc wg mnie to kiepskie miejsce na link

jak to nie są żadne popularne skrypty jak ardguest czy akobook to google zlicza jak każdy inny link

Mam jeszcze dwa pytania:

Kupuje powiedzmy linki z domen .com pod frazę "games" to czy w google.co.uk, i innych też będzie mi się pozycjonowało czy tylko w google.com ?

Chce wejść na google USA, jak wpisuje google.com to automatycznie mnie przekierowywuje na google.com, jak zrobić żeby wejść na google USA?

Trochę poza tematem... nie rób śmietnika... a poza tym poszukaj jest o tym na forum i raczej nikt Ci nie odpowie tak czy nie bo to skomplikowana sprawa, jak całe pozycjonowanie ;)