Jump to content
Helid

[opinia] cal.pl

Recommended Posts

Tylko po co w takim razie teksty na stronie w stylu:

Nie ukrywamy także żadnych innych kosztów - nasze ceny nie są promocyjne, za rok zapłacisz tyle samo lub mniej niż teraz.

Kwota do zapłaty: 12.20 zł brutto

Cena poszła tylko dla nowych klientów :rolleyes:.

Coś sie dzisiaj stało z serwerem cal ?

.

Nie chciałbym ich za szybko chwalić, ale testuję u nich konto już drugi miesiąc i zauważyłem jedna ciekawą rzecz, otóż jeden problemowy skrypt działa u nich dużo lepiej niż na innych hostingach, np na home.pl...

.

Posiadam tam konto od pół roku, nie narzekam wszystko działa jak należy, na support też można liczyć. Ceny przystępne.

Witam.

Moje doświadczenia z cal.pl są trochę inne.

Jeśli chodzi o działanie skryptów php i swl to ok.

Ale już naprzykład uruchomienie Crona zajeło mi trochę czasu.Pomimo tego że w DirectAdmin można wszystko poustawiać, to wpisując scieżkę do pliku cron.php podpowiadaną przez panel i podawaną w pomocy cron się nie uruchamiał.

Dopiero gdzieś w necie znalazłem jak wpisać ścieżkę.

phpMyAdmin też stwarzał mi problemy,nie mogłem wykonać importu bazy i wywalał mi jakiś komunikat o potrzebnym kluczu czy coś podobnego(już nie pamiętam dokładnie).Jest opcja importu bazy danych w directadmin ale nie ma tam wyboru kodowania czy zgodności.

No i coś co mnie dobiło.

Na tym serwerze mam dwa skrypty:adder i gstat do prywatnego użytku.Kilka stronek dodawanych w adderze i monitorowanych w gstat.

No i dostałem fakturkę za przekroczenie miesięcznego transferu za miesiąc marzec na kwotę 54.90 zł.Mam serwer Ace czyli 15 Gb miesięcznego transferu.

Napisałem do BOK-u że mi się to nie zgadza i skąd taka suma?Odpowiedź była krótka że wszystko jest Ok żebym sprawdził sobie w statystykach.

W statystykach domeny dziwnym trafem brakuje właśnie tego miesiąca.Znowu napisałem do BOK-u.Odpowiedz również krótka żebym sobie sprawdził w logach.

W logach w tabelach wszystkie wielkości transferu podane są Kbytes i mój tranfer w marcu wyniósł około 16500 kbytes.Czyli niby faktycznie przekroczenie o okoł 1 Gb,ale skąd taka cena to już się nie dowiedziałem.

Bo dokupienie 1 Gb transferu kosztuje 5 zł netto.

Prosiłem o sprawdzenie tych statystyk bo nie wiem w jaki sposób zużyłem taki tansfer ale dostałem że ich to nie interesuje.

Dla przykładu dzisiaj jest 12 a transfer zużyty w tym miesiącu to niecałe 9 mb,a jak pisałem tylko ja korzystam z tych skryptów i nie było przez ten czas żadnych zmian.

Mam wrażenie że całe biuro cal.pl to jedna osoba i mają głęboko gdzieś mój problem,zresztą w sprawie crona i phpmyadmin też nic nie pomogli.

Pozdro All.

UWAGA,

potrafią blokować konta bez ostrzeżenia, a na moje pytanie gdzie mam sprawdzić jak obciążam CPU nie dostałem żadnej odpowiedzi. Też mam wrażenie, że wszystkimzajmuje się jedna i ta sama osoba - wnioskuję choćby po tonie wypowiedzi (niezbyt miłym) w korespondencji na e-mail. Za to mają wielki minus....

.

Dla przykładu dzisiaj jest 12 a transfer zużyty w tym miesiącu to niecałe 9 mb,a jak pisałem tylko ja korzystam z tych skryptów i nie było przez ten czas żadnych zmian.
W DA masz statystyki dziennego transferu i dodatkowo mozesz zobaczyc co ci tak transfer zjada :) Obstawiam boty :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

Ja jestem bardzo zadowolony z usług cal.pl, nie przytrafiło mi się nic przykrego z ich strony

też generalnie są w porządku na tle konkurencji. Raz mi zablokowali konto (boty siadły na jednej ze stron), ale zadzwoniłem, pogadałem i wszystko po ludzku dało się uzgodnić w 5 minut. Jak dla mnie o to chodzi.

pzdr

co by tu wstawić...