Jump to content

Recommended Posts

marcin777 podaj proszę na priv jakiś identyfikator abym mógł to przeanalizować. Zakładam że obecna efektywność może być ograniczona ponieważ wycięliśmy przez ostatnie 2 miesiące wymierną część zasobów które stosowały metody których strona reklamodawcza nie lubi, jednak jesteśmy w kontakcie z wydawcami, zasoby są odbudowywane. Kluczowy dla mnie jest identyfikator do analizy!

Edited by Noel

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl

• Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niestety to prawda, bardzo moc poszła w dół, paradoksalnie największa moc mi szła z linkowania na stronach Pr 0, niestety teraz nie przydziela linków na stronach pr 0. Duża część domen z pr >0 jest

Jestem trochę w systemie i akurat nie mam na koncie domeny, która ma mniej niż 200 RD linków profilowych (takich, które na rynku chodzą po około 1zł za link, linkowane na sam url) wg majestic. W prakt

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/224792-toolbarowy-pagerank-to-ju%C5%BC-historia/?p=1471652 Tyle admini statlinka zwlekali z rezygnacji z PR, aż ich Google wyprzedziło i samo postanowiło usun

Posted Images

W dniu 11.06.2021 o 09:57, marcin777 napisał:

...mam projekty gdzie po tygodniu, gdzie przy dziennym przyroście 20 linków przy frazie mam przydzielone 3 linki

W dniu 13.06.2021 o 13:57, karolex napisał:

Specjalnie na potrzeby testu, puściłem 2 projekty, @Noel podesłałem na pw id projektów, pkt są wolne więc nic tylko przydzielać linki w tych projektach.

Panowie wyjaśnijmy sobie coś, w Statlinku rzecz nie polega na masowym przydzielaniu, może kiedyś było to praktyczne i wtedy Statlink bił rekordy ilościowe, dzisiaj filozofia robienia seo jest zgoła inna i staramy się za nią nadążać. Nie problem jest masowo przydzielać Linki, problem jest przydzielać je precyzyjnie i oszczędnie dbając o unikalność i kilka innych rzeczy, to staramy się robić w Statlinku. Przytoczony przykład 3 linków na tydzień to jakaś skrajna pomyłka ale nic więcej nie mogę powiedzieć ponieważ nie doczekałem się przykładu.

Od drugiego kolegi doczekałem się przykładu dziękuję szacunek i tam sytuacja jest taka że utworzonych jest w przykładowym projekcie 30 Linków do tej samej domeny z przyrostem dziennym 20 co sumarycznie daje 600 przydzieleń dziennie z oczekiwaniem docelowym 1200 Linków do jednej domeny w 2 dni w zawężonym przedziale StatRank do 0-2, ustawionej pełnej unikalności domen wydawczych. Po dwóch dobach system przydzielił >500. Czy to wymaga dalszego komentarza?

Przy okazji chciałbym tu zwrócić uwagę, że żaden Link nie ma zdefiniowanych Fraz Kluczowych co jest w Stalinku podstawą dobrego targetowania i wbrew poniższemu cytatowi definiowanie Fraz Kluczowych nie ogranicza lecz zwiększa wydajność przydzieleń a jednocześnie celność trafień. 

...Nie chce nawet myśleć co by było gdyby w projektach były dodane inne wymagania jak np. określone frazy itp.

Bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z zakładką Optymalizacja Reklamodawcy w której staramy się naprowadzić na właściwą metodologię używania Statlinka, może zastosowanie kilku prostych zasad poprawi postrzeganie wyników działania systemu.  Sukcesywnie będziemy uzupełniać tą zakładkę o kolejne sugestie.

Jak poprawicie szybkość i efektywność przydzielania, tak jak było dawniej to wrócę i ponownie przetestuję.

Dawne czasy nigdy nie wrócą, można spróbować innych systemów może tam linki są dopychane na tych samych domenach tak aby wywiązać się z zadeklarowanej ilości, zasoby systemów są skończone i czarów tu nie ma lecz prosta arytmetyka j.w. W Stalinku wiemy gdzie przydzielamy Link i dlaczego, domyślnie nie powielamy czegoś co już jest widoczne chociaż dla chcących świadomie linkować masowo pozostawiamy do dyspozycji parametr unikalności. Zaznaczamy jednak że nie tolerujemy w systemie praktyk depozycjonerskich.

Dodam że ogólnie w systemie robimy duże porządki, wymusiliśmy na Wydawcach oczyszczenie sporego udziału zasobów na których zagalopowali się w technikach niemile widzianych w naszym systemie, kolejne oczyszczanie jest w trakcie, zwiększyliśmy unikalność przydzieleń, wdrażamy nowy wskaźnik jakości oraz nowe metody algorytmiczne o których niedługo jeszcze szerzej wspomnimy, pracujemy nad uzupełnieniem efektów oczyszczania. Proces przemiany trwa, po okresie marazmu który zapanował jakiś czas temu dzisiaj pomysłów mamy więcej niż jesteśmy w stanie na bieżąco wdrażać, zmiany koncepcyjne muszą się przetestować, przemielić zasoby itd. ale pełni nowej werwy działamy ile się da ;)

System reklamy i promocji w internecie - Statlink.pl