Jump to content
adek

STATLINK.pl

Recommended Posts

Od wczoraj dostalem szeroka komunikacje od statlink odnosnie bledow z polaczeniem lub publikacja linkow (okolo 30 maili) na wszystkich sprawdzonych przypadkach linki sie wyswietlaly a skrypt dziala prawidlowo. Dostal ktos jeszcze tyle bledow czy tylko ja jestem uprzywilejowany nagla nadkomunikacja statlinka :)

Mam nadzieje ze to nie kolejny blad systemu bo deaktywowalo mi juz w nocy jedna strone (dziala prawidlowo).

Niezły kolo jesteś. Zgłoś cały Internet od razu do disavow.

To oświeć mnie co Ty robisz jak masz powiedzmy 1000 linków do wywalenia. Sprawdzasz każdy jeden czy znajduje się w statlinku? Zakładając, że sprawdzenie 1 linku zajmie Ci 3 min, to musiałbyś to robić przez 50 godzin, czyli ponad 1 roboczo-tydzień. Może z jedną stroną to nie duży problem, ale przy kilkuset stronach jest to niewykonalne.

Piszą właśnie o tym tylko po to że dla mnie disavow to ostateczność.

Co znaczy, że masz 1000 linków do wywalenia? Skąd wiesz, które są "nienaturalne" dla Google i że akurat ten 1000? To o czym piszesz to jest krótkowzroczne myślenie i działanie. Zgłosić jak leci, bo po co się męczyć. Są narzędzia (i to tanie), które pozwalają z dużym prawdopodobieństwem ocenić, które linki mogą być przyczyną kłopotów i podjąć takie działania, które ograniczą do minimum korzystanie z disavow.

listę domen, które moim zdaniem są niebezpieczne

Ale to nie domeny są "niebezpieczne" tylko jak już to podstrony, domena może być OK ale może mieć i parę podstron które akurat spełniają warunki dla których automat oznaczył te podstrony jako nie "spełniające wytycznych" , cała reszta serwisu może być jak najbardziej OK.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

podaje listę domen, które moim zdaniem są niebezpieczne

z całej wypowiedzi najbardziej ciekawi mnie co to znaczy "Twoim zdaniem są niebezpieczne"? moim zdaniem niebezpieczna jest domena netbro.pl, bo masz ją w stopce a piszesz straszne głupoty. jakbym był adminem statlinka to bym Cię z marszu zbanował po IP/mailu i wszystkim jak leci bo swoją głupotą niszczysz system. jak znajdzie się jeszcze kilku takich "mistrzów seo" jak Ty to ze statlinka zrobi się system do depozycjonowania. poczytaj sobie najpierw do czego służy disavow i jak działa - najlepiej nie na stronach Google tylko w tematach na PiO lub sensownych blogach. weź poprawkę na to, że Ci polecający "wrzucanie wszystkich stron do disavow" są albo debilami albo używają narzędzia zwanego SARKAZMEM. disavow to jest narzędzie służące *tylko-i-wyłącznie* do zdejmowania linków ze stron nad którymi nie mamy kontroli (precle, katalogi, spam), a które wylistuje nam Google jako łamiące wytyczne i przez które nie chcą nam zdjąć kar ręcznych

Właśnie przez takich ludzi później stronom leci PR bo zgłaszają strony do disavow, zamiast usunąć, dać nofollow lub zmienić anchor linka!, z miejsca ban z systemu jak mu nie pasują w nim panujące warunki.

• Like 1

są wkoncu te pod kategorie?

bo dalem strone temat kulinaria i dali mi anchory i to az 3

firma budowlana poznań

suknie ślubne poznań

www.skupaut......pl

wiec troche to sa jaja bo zaden ten anchor nie pasuje pod tematyke dajcie wiecej kategorii albo przestrzegajcie anchorow w kategoriach bo nie dziwne ze PR leci

Edited by Site.net

wiec troche to sa jaja bo zaden ten anchor nie pasuje pod tematyke dajcie wiecej kategorii albo przestrzegajcie anchorow w kategoriach bo nie dziwne ze PR leci

przecież jest w stacie opcja "Gdy zabraknie miejsca w wybranej Kategorii przydzielaj w innych Kategoriach" - nie zdziwiłbym się, gdyby przy obecnych wolnych przydziałach sporo osób to zaznaczało, żeby w ogóle mieć przyrosty

Może mi się tylko wydaje, lub to tylko chwilowy skok, ale obserwuje w ostatnich 24-30 godzinach, wzrost pkt, u was też coś się rusza ?

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Może mi się tylko wydaje, lub to tylko chwilowy skok, ale obserwuje w ostatnich 24-30 godzinach, wzrost pkt, u was też coś się rusza ?

tak, ladnie podskoczylo

Co znaczy, że masz 1000 linków do wywalenia? Skąd wiesz, które są "nienaturalne" dla Google i że akurat ten 1000?

Są narzędzia, które pozwalają wychwycić słabe linki, które prawie w ogóle nie dają "kopa" a mogą być uznane za nienaturalne. Czy to nie moja sprawa jakie linki chcę aby prowadziły do stron moich klientów?

...swoją głupotą niszczysz system. jak znajdzie się jeszcze kilku takich "mistrzów seo"...

Nigdy nie uważałem się za "mistrza SEO" jak to nazwałeś, chociaż udało mi się wygrywać konkursy organizowane na łamach tego forum czy też zajmować w nich wysokie pozycje. A gdy na forum od takich jak Ty usłyszałem, że już z nową domeną nie można wskoczyć do TOP10 pod "bielizna" to po 4 miesiącach byłem w TOP5. Nigdy też prócz ostatniego updatu nie miałem problemów ze spadkami pozycji z racji "zwierzątek", bo jak ludzie na PiO byli jeszcze na etapie katalogów to ja już ich dawno nie używałem. Piszę o tym nie po to, żeby się chwalić bo tego nie lubię, chcę jedynie zauważyć, że zanim zaczniesz nazywać kogoś głupkiem to może zastanów się i okaż trochę szacunku chociażby ze względu na sam staż na tym forum. To, że Ty czegoś nie rozumiesz nie oznacza, że to nie ma sensu.

Właśnie przez takich ludzi później stronom leci PR bo zgłaszają strony do disavow, zamiast usunąć, dać nofollow lub zmienić anchor linka!, z miejsca ban z systemu jak mu nie pasują w nim panujące warunki.

Czy wy nie potraficie zrozumieć, że to w waszym interesie należy umożliwić łatwe ściąganie linków, które zdaniem pozycjonerów powodują zagrożenie? Ja wbrew waszym domysłom nie zgłaszam stron ze statlinka, tylko w miarę możliwości odnajduje te linki i ściągam ręcznie (nie działam sam na swoją szkodę). Jednak nie każdy tak robi i dlatego też jest potrzebna taka funkcja.

A tak swoją drogą skąd w was tyle jadu? Proponuje funkcję, która jest przydatna dla osób, które pozycjonują statlinkiem a także dla tych, które sprzedają na jego łamach punkty. Przydatna jest również dla samego systemu ze względu na to, że podniesie się jakość zaplecza. Także w czym tkwi problem? Że napisałem prawdę iż ludziom nie chce się sprawdzać setek czy tysięcy linków ręcznie i wolą to wrzucić do disavow? Może tak nie jest?

Edited by Brad

ukrywanie domen, jest po to żeby ktoś 2 kliknięciami nie opublikował listy spamu jak ta, która wypłynęła ostatnio, a więc w trosce o BEZPIECZEŃSTWO zasobów. ściąganie linków jest możliwe, tylko trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu, jeśli za dużo - korzystaj z własnego zaplecza, tam będziesz miał to od ręki. tłumaczenie używania disavow w ten sposób własnym lenistwem jest śmieszne. co więcej, zdjęcie linka przez panel stata, a wrzucenie do disavow różni się dosyć zasadniczo szybkością efektów - w pierwszym przypadku efekt masz przy najbliższej wizycie robota na podstronie, w drugim po kilku miesiącach

a napisałem "głupotą" bo pomysł zgłaszania wspólnego zaplecza jakim jest statlink do disavow jest niestety czystą głupotą. możesz być seo superstar, mieć top1 na opony, pozycjonowanie i inne super-frazy i nie zmienia to faktu że ten pomysł jest idiotyczny. disavow służy do oznaczania stron szkodzących, a więc kilku delikwentów oznaczy stronę i będzie ona szkodziła zamiast pozycjonować, chcemy tego? chyba że chcecie zrobić ze statlinka system do życzliwego linkowania wszystkich stron w TOP10 oprócz swojej