Jump to content

Recommended Posts

Dalej uważacie, że ostatnio wprowadzone zmiany wychodzą systemowi na dobre?

Czy tylko ja odczuwam wyraźny spadek skuteczności systemu? Jeśli ktoś obserwuje systematycznie statystyki, to też na nich widać, że tendencja jest wyraźnie "w dół", zaczynając od liczby pozycjonowanych haseł, a kończąc na wykresach z punktowej toplisty;

no, wyraźnie w górę tylko liczba domen z historią +2, co dla mnie było momentem, w którym zaczęliście grać do własnej bramki.

Usunęliście bonusy, które - wg mnie - były głównym czynnikiem utrzymującym rotację domen na odpowiednio wysokim poziomie - chodzi mi o liczbę dodawanych "czystych" domen i motywowały do utrzymywania własnego zaplecza przez mniejszych użytkowników (nie handlarzy);

Ciekawe co będzie, kiedy system przewietrzy jakaś większa fala banów?

Ktoś ma podobne odczucia, czy to tylko ja mam jakieś urojenia i się niepotrzebnie czepiam? :)

ps.
nie chcę wyjść tutaj na jakiegoś "mąciwodę", zaznaczam że system bardzo lubię (jedyny którego używam, od 2008), uważam za świetny, ale zmiany wprowadzone w ostatnich miesiącach... ...nie wydaje mi się, że miały pozytywny wpływ.

Edited by konfidonfi

up

Od kilku tygodni zauważyłem mniejszą skuteczność systemu. Nie mogę prostych fraz wbić w ogóle na jakieś sensowne miejsca.

Tuż przed tym okresem wyniki rewelacyjne np w ok 3 dni zoptymalizowana strona w topach na trudna frazę. Teraz nie wiem co się dzieje.

Robię sporo testów, zarówno dotyczących linkowania jaki i samych opcji budowy stron. Tak to wygląda jakby dla Google te linki straciły moc. Ale podobną sytuację miałem około roku temu, latem, więc może to jakiś przejściowy stan.

Odzyskiwanie danych, usługi informatyczne i budowa stron internetowych w Bydgoszczy.

ActiveLinks Linki tekstowe i banerowe na stronach branżowych. Moc SEO i ruch z wyszukiwarki.

http://www.wycinkadrzew.bydgoszcz.pl

Czy w systemie jest taka funkcja lub czy można ją wprowadzić aby system pamiętał ile jest punktów w grupach i gdy punkty znowu wrócą to je na nowo przydzielał?

Witaj,

Taka opcja istnieje od paru lat - opcja "przywróć" znajdująca się pod listą grup.

c888d9f0213e2a5ba944261b50ad7992_1.jpg

...Jeśli przelew zostanie przerwany i spowoduje to wycofanie punktów z grup to po wznowieniu przelewu użytkownik pozycjonujący musi ponownie przydzielić punkty do grup ręcznie bądź automatycznie wciskając przycisk "Przywróć"...

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl :)

Edited by gotlink.pl

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Czy można jakoś wybrać sobie które powiadomienia chcę otrzymywać na maila?

Sugeruję odnawiać bonus za aktywne domeny co miesiąc zamiast co tydzień. Wtedy będzie mniej powiadomień.

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Witajcie,

Zmiany parametrów domen jak i obowiązujące kryteria systemowe spowodowały iż w ostatnich tygodniach dość znacznie wzrósł poziom bonusu za liczbę aktywnych domen. Po konsultacjach punkty te zostaną przesunięte do punktacji podstawowej a pierwszy etap nastąpił w ostatnich dniach czerwca podnosząc wartość punktacji podstawowej o 20% - przykładowo dla SITE 100 wartość wzrosła z 500 do 600pkt co jest widoczne na Waszych wykresach.

17735c4baf667c2a2f3d6da49bb70e2c_1.jpg

Prawdopodobnie kolejne etapy nastąpią:
- w lipcu do 700pkt;
- sierpniu 800pkt;
- wrześniu 900pkt;
- październiku 1000pkt :)

Przykład podany dla SITE 100 lecz o ten sam poziom procentowy zyskało wynagrodzenie dla każdego innego poziomu.

Pozdrawiamy, Administracja GotLink.pl :)

P.s.

@konfidonfi, czy mógłbyś sprecyzować o które bonusy chodzi?

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Mam na myśli dwa bonusy – za domenę główną i unikalny IP; to były dwa najbardziej motywujące bonusy do tego, żeby utrzymywać własne zaplecze – mówię tu cały czas o zwykłych userach, nie handlarzach;

Bonus za IP i TLD w przypadku masowych banów pozwalały też w ciągu kilku dni odbudować zaplecze (trzeba było tylko zaczekać na zaindeksowanie kilku podstron) – teraz to już nie jest możliwe, bo trzeba czekać na stażowe punty;

Bonusy IP i TLD zapewniały też stałą rotację domen i dodawanie nowych świeżych miejscówek – teraz przestawiliście się na promowanie domen ze śmietnika (czyt. domeny z historią)

zacytuję fragment mojego innego postu:

trochę używam jednego z systemów rotacyjnych, i strony, które mam podpięte pod GWT, a które są linkowane rotacją, w swoim profilu linków (mowa o panelu GWT) mają jak na dłoni wylistowane wszystkie domeny z systemami rotacyjnymi, które do nich linkują (i tak samo jest pewnie na tysiącach profili innych domen linkowanych systemem) - właściwie lista domen się pokrywa, i przy pierwszej fali powiadomień o ręcznych działaniach taka domena z rotacją zostanie oflagowana (czego objawem jest najczęściej gwałtowny spadek site'u). Wystarczy, że naród ruszy do masowego i najczęściej bezmyślnego "korzystania z disavow" i większa część domen zostanie naznaczona

i martwię się co będzie po kolejnej większej fali powiadomień czy masowym banowaniu;

mam też dokładnie takie same zdanie nt. tzw. zamrażania wyników – o którym pisał Beer: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/195943-pozycjonowanie-w-drugiej-polowie-2014/page-3#entry1356968

do niedawna jeszcze myślałem, że faktycznie serpy przymroziło, ale od niedawna mam podobne wrażenie, że to nie żadne zamrożenie, a po prostu brak mocy na spalonych miejscówkach - choć algo faktycznie działa trochę wolniej; Co się tyczy systemu - bonusy za IP i TLD utrzymywały cały czas dopływ świeżych miejscówek, które miały jakąkolwiek moc - przynajmniej do kolejnej fali powiadomień i masowego bezmyślnego (czyt. wrzucam wszystko) używania disavow przez userów; Ale nawet po takiej akcji, mijał tydzień, i system stawał na nogi – bo opłacało się utrzymywać własne zaplecze, a dzięki bonusom – startowym za IP i TLD – szybko można było uzupełnić braki punktów przez dodanie nowych domen;

Argumentujecie w ten sposób, że to nie żadne zabieranie, bo tu odejmujcie, tam dodajecie, z jednej kieszeni wyjmujecie, wkładacie do drugiej, i bilans punktowy jest dla usera ten sam, a nawet lepszy, i jest nieodczuwalny jeśli chodzi o ilość punktów; Ja natomiast widzę, że cały czas spada ilość pozycjonowanych haseł, spada też liczba domen i stron w systemie – dzisiaj rano po raz pierwszy spadła poniżej 70 mln (czego nie pamiętam, odkąd jestem w systemie)

Na moim przykładzie: w zeszłym roku pod samego gotlinka miałem 3 dedyki, na każdym całą klasę unikalnych IPków, i ok 600 domen w systemie (same .pl - subdomen nigdy nie dodawałem), dzisiaj został jeden, i domen 130, nie chce mi się nawet wykorzystywać tych pozostałych Ipków, bo mi się nie opłaca – finansowo wolę nawet kupić, niż sam produkować, a z tego ostatniego serwera też zrezygnuję, ale po powrocie z wakacji – jeszcze potrzymam go miesiąc jako awaryjną rezerwę; kiedyś ktoś pisał, że ten system będzie systemem kilku największych sprzedawców, i tak się staje, jeśli już się nie stało – ciekaw jestem, ile domen ma łącznie 5 największych sprzedawców?

W systemie jestem właściwie od początku, i system odpowiednio używany działał naprawdę świetnie, teraz, cóż... Uważam, że tylko ciągły – szerokim nurtem – dopływ świeżych czystych domen, może utrzymać moc systemu na przyzwoitym poziomie; a Wy promujecie stare domeny, w czasach, kiedy domena może zostać oflagowana po miesiącu czy dwóch miesiącach emitowania linków – to zabija skuteczność systemu

Edited by konfidonfi
  • Like 3

Chyba jakaś akcja przeciwko gotlinkowi 5/5 domen linkowanych gotlinkiem dostało dziś powiadomienie o nienaturalnych linkach...

Chyba jakaś akcja przeciwko gotlinkowi 5/5 domen linkowanych gotlinkiem dostało dziś powiadomienie o nienaturalnych linkach...

Dostałem dziś kilka powiadomień za statlinka i e-weba, jakaś grubsza akcja wydaje mi się skierowana ogólnie w systemy.

Artykuły pozycjonujące - 10 unikalnych artykułów w 10 serwisach Trust Rank 20 - 39. Teraz 158zł , zamiast 350zł.

Skuteczne pozycjonowanie Katowice - firma Intoseo - rozliczanie tylko za efekty, prosta umowa, bez­piecz­ne metody po­zy­cjo­no­wa­nia

www.getfitclub.pl - bądź FIT.

Potwierdzam i u mnie linkowana tylko gotlinkiem dostała dziś powiadomienie

Jak była linkowana tylko SWL to się nie dziwie

SWL maja służy jako dopalenie, maja stanowić ułamek linków, czesto linkuje się zaplecze a nie strone główną

• Like 1

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE