Jump to content
marynistyka.org

Gdzie dać zlecenie na przechwycenie domeny ?

Recommended Posts

Szanowne Koleżanki i Koledzy ! :)

Mam pytanie, które już kilka razy pojawiało się na Forum PiO, ale chciałbym uzyskać odpowiedź na temat bieżących warunków i rozwiązań (może coś się pozmieniało, również finansowo)...

na początku lipca kończy się abonament na domenę, która mnie żywo interesuje - mam do Was pytanie i prośbę o pomoc - gdzie dać zlecenie i opcję na jej przechwycenie, czy:

- w Dropped.pl - z tego co wyczytałem na Forum jest bardzo skuteczny, nie ma już abonamentu, tylko płaci się 30zł (nie wiem tylko jak długo jest ważna taka opcja przechwycenia za 30zł?)...

- w Active24.pl - mam tam zarejestrowane 5 innych domen, oprócz domeny Marynistyka.org - czytałem wczoraj, że w związku z jakimiś rozwiązaniami prawnymi Dropped.pl działa właśnie poprzez Active24 - chodzi o domeny Premium - właściciel dropped.pl pisze o tym TUTAJ - może więc lepiej złożyć ofertę od razu w Active24.pl?

- w Az.pl - podobno bardzo dobry hosting i przechwytywanie domen również - 35zł i opcja na 3 lata ?

Jeżeli mogę prosić, bardzo bym Was poprosił o pomoc w wyborze ;) , nigdy dotąd nie starałem się przechwycić domeny, ani zakładać na to opcji - byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze firmy.

Oczywiście warunkiem podstawowym jest że obecny właściciel (którym jest firma skupująca domeny) nie przedłuży abonamentu na ta domenę... ale chyba warto sprobować?

Z góry bardzo Wam dziękuje

Pozdrawiam serdecznie

Marek :)

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

:)

zaglowieczu9.gif

;

na początku lipca kończy się abonament na domenę, która mnie żywo interesuje - mam do Was pytanie i prośbę o pomoc - gdzie dać zlecenie i opcję na jej przechwycenie (...)

Nie wiem, czy to Ci choć trochę pomoże czy nie, ale... na stronach NASK'u znajdziesz dokładną listę partnerów z wyszczególnieniem firm, które umożliwiają założenie opcji na domenę.

Nie mogę Ci niestety nic polecić, gdyż osobiście nigdy z takiej opcji nie korzystałem, ale myślę, że na tym forum znajdą się ludzie którzy Ci coś jeszcze doradzą.

dust.pl - hosting klasy business [ kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu ]

Markowe serwery DELL kolokowane w Polsce, bezpośredni styk do zasobów: TPNET, PL-IX, WIX, AC-X

NIP: 7712529108, REGON: 100262620, Infolinia handlowa: 0801 000 867

Z tego co wiem to opcje wszędzie są zakładane na 3 lata. Kup tam gdzie najtańsza, te firmy, które podałeś są rzetelne dlatego każdy Twój wybór będzie ok.

Jedna z tych firm ma (lub miała - nie sprawdzałem dziś) regulamin niezgodny z prawem polskim i lubi robić w jajo. Zgadnijcie która :lol:

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

arek_inc - która? :(

tj - "Mieszasz przechwycenie domeny z opcją" - a czym się różni przechwytywanie od opcji? :lol:

Jeżeli abonament (wykupienie) domeny która mnie interesuje kończy sie obecnemu właścicielowi na początku lipca, a ja liczę (i modle sie o to :lol: ) aby (ponieważ to firma skupująca domeny) domena wydała mu sie nieatrakcyjna i nie warta przedłużenia - to, to co chcę zrobić przy użyciu jeden z tych 3 firm (teraz już 2 jak tylko dowiem się od arek_inc z której zrezygnować :) ) to jest to opcja na wykupienie tej domeny, gdy tylko będzie wolna, czy przechwycenie domeny - bo przyznaję, że masz rację - nie wiem na czym polega róznica :lol:

Bardzo Wam dziękuję i pozdrawiam

Marek

... jestem laikiem i... pewnie często nie wiem o czym piszę... ale umiem czytać ze zrozumieniem

zaglowieczu9.gif

;

Jeśli kupisz opcje (polecam dropped.pl) - to domena BĘDZIE twoja, jeśli się zwolnie.

Jeśli nie ma opcje wszyscy postarają się przechwycać domeny - i nie wiadomo co będzie.

Po prostu kup opcje, jęsli Cie należy!

PS: Opcja jest zawsze ważne 3 lata, nieważne gdzie - to wynika z regulaminu NASK.

Edited by TTSEO

Nie no ja nie mogę takich rzeczy oficjalnie pisać... ale poszperajcie trochę na tych stronach (regulaminach) i opiniach. Kto szuka, nie błądzi :lol:

Edited by arek_inc

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Chodzi o az.pl, ale to, że mieli coś tam niezgodne z prawem to nie znaczy od razu, że to krzak. Jeśli masz w głowie jedną domenę to możesz ją zaopcjonować gdzie chcesz.

Wyceny domen na dzień dzisiejszy są mocno subiektywne i to, że Ty myślisz, że jakaś domena to nindża, to nie znaczy, że właściciel również tak myśli. Jak ją zaopcjujesz a on się zorientuje to raczej na pewno przedłuży (ja bym tak zrobił, bo wtedy jest dla mnie jasne, że komuś na niej zależy i może wyłożyć kasę).

Edit: Niestety kolego, ale spóźniłeś się, domena została zaopcjowana (stawiam browarka, że zrobił to Sylyx :D), pisz do właściciela: http://www.domto.pl/p/NetConsulting/d/marynistyka.pl, oczekiwana cena to 366 zł, więc tak czy siak mało prawdopodobne było, aby spadła.

Edited by tj

Bardzo Wam serdecznie dziękuję za pomoc - złożyłem wczoraj ofertę na interesującą mnie domenę ;):D

Pozdrawiam serdecznie

Marek

zaglowieczu9.gif

;