Jump to content

backup bazy MyAdminem

Recommended Posts

Jakie parametry ustawić by zminimalizować możliwości wystąpienia błędów potem przy imporcie.

do jakiego "formatu" SQL?? xml? Latex?

z kompresją czy lepiej bez kompresji? Z jednej strony kompresja może powodować błędy!? Z drugiej wiele hostingów ma ograniczenie wielkości pliku.

Jakieś ważne opcje trzeba zaznaczyć, odznaczyć? Sporo tam ich.

Chodzi mi o to, żeby to były pewne kopie, bo sam potem nie naprawię błędów i masę problemów z tym jest.

A rodzaj eksportu Insert? chyba replace lepiej to od razu powinno zapisać na to co tam siedzi w aktualnej bazie?

A jak to dopilnować tego kodowania niby wp mam utf-8 potem zaznaczam przy imporcie utf-8 i wychodzą pytajniczki :)

Edited by AdamAGP#

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

trzeba sobie wyczytać w dokumentacji, albo zapytać administratora serwera, czy dany hosting umożliwia połączenia zewnętrzne,

jak można to zapewne będzie informacja o adresie serwera mysql (zamiast localhost będzie jakiś url/ip),

wtedy można sobie ściągnąć program typu SQLyog 6.16 i korzystać, albo łączyć się z innego serwera np. jedna strona www korzysta z bazy danej drugiej strony www,

przy czym w przypadku stron www korzystających z zewnętrznych baz danych to z dużym ruchem zwykle długo się nie pociągnie, administracja podziękuję za współpracę...

ps. ktoś mi może powiedzieć jaki program typu front end dla mysql pozwala na import z kompresją? te kilka co sprawdzałem nie miały takiej opcji, albo jej nie widziałem...

to co jeszcze Ci trzeba?

w cPanel (pewnie taki masz) dodajesz IP jakiemu zezwalasz, aby mogły się łączyć zewnętrznie z bazą (jeżeli łączysz się swoim komputerem to swoje IP, jeżeli strona www to IP serwera), host to adres twojego konta (zamiast localhost)...

No i mi tu tam "zboczyliście" ;)

jak ustawiać to kodowania, żeby przypadkiem się nie pokrzaczyło, chodzi mi o wordpressy szczególnie.

Nie zauważyłem tego podobnego wątku http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=48733 No, ale to co można się starać, ale potem i tak pewnie w najgorszym momencie nie wyjdzie? :) zawsze cyrki z tymi bazami.

Edited by AdamAGP#

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Webbest.eu

@Kukis, widzę, że chcesz sobie pogadać, a nie problem rozwiązać...

@AdamAGP#, kolega elpav już napisał, każdy hosting ma swoje ustawienia, swoje kodowania, wersje, itd.. na jednym nie będzie problemu, na innym się wykrzaczy, jak nie masz ambicji być specjalistą :] to musisz pogodzić się z tym, że czasami notatnik się przyda, albo kopiuj-wklej przez okienko zapytania, zamiast ładny import/export... tak uniwersalnie się nie da...

Chce być specjalistą :P

notatnik to odpada przecież ręcznie nie zmienię 10k postów. Ktoś tam podobno napisał jakiś skrypt php do tego?

Nie wiedziałem, że to zależy od hostingu a nie od samej bazy i serwisu.

Webbest.eu

Notatnik ++ to so much more niż zwykły notatnik :P

I nie zamieniać ręcznie, tylko przez opcję 'zamień wszystko'. a ++ ma tą zaletę, że nie zawiesza systemu przy bazach większych niż 300mb.

I jest tyle hostingów z różnymi ustawieniami, że serio trudno tutaj podać jakieś rozwiązanie uniwersalne.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

elpav to jak wyjdzie mi zonk przy imporcie to się do Ciebie zgłoszę po fachową poradę :),

a mogę gdzieś sprawdzić w php Myadmin jak to ta baza jest kodowana, żeby potem wybrać takie samo?

Edited by AdamAGP#

Webbest.eu