Jump to content
mkr

[Startup] Web-Tools.pl - Twoje Zaplecze, Monitoring Pozycji

Recommended Posts

Padło coś kilka dni temu. Może Google zmieniło schemat wyświetlania.

Co dziwne, bo mój drugi skrypt do sprawdzania pozycji działa bez zarzutu.

Szkoda. Mam tam dane z kilku lat.

Może ktoś z Was programistów orientuje się czy kod schematu wyników z Google jest na 100% kodowany? Wiem, że to pytanie życzeniowe, ale na prawdę szkoda mi tych wieloletnich danych.

Chodzi o schemat wyników Google, gdzie skrypt np. korzystając z preg_match_all szuka naszej strony. Zależnie od tego jak funkcja jest zbudowana (ale to wiesz jako programista), nawet dodanie przez Google w kodzie HTML wyników dodatkowego <br> może spowodować, że funkcja nie nic nie znajdzie.

Rzuciłem okiem na FTP. Ciężko stwierdzić, w którym pliku może być kod odpowiedzialny za sczytywanie wyników. Nie mniej wszystkie, które otworzyłem były zakodowane. Więc to co piszę, jak już wspomniałem, to takie myślenie życzeniowe. Szkoda, że Marek na pożegnanie nie dał nam możliwości ingerencji w kod odpowiedzialny za wyniki Google.

Na szczęście DonLinkAge działa bez zarzutu. Lepsze to niż nic, choć i tak szkoda archiwalnych danych i notatek.

6 godzin temu, OSM napisał:

Chodzi o schemat wyników Google, gdzie skrypt np. korzystając z preg_match_all szuka naszej strony. Zależnie od tego jak funkcja jest zbudowana (ale to wiesz jako programista), nawet dodanie przez Google w kodzie HTML wyników dodatkowego <br> może spowodować, że funkcja nie nic nie znajdzie.

OK teraz rozumiem. Nie rozumialem tylko tego fragmentu:

11 godzin temu, OSM napisał:

jest na 100% kodowany?

Teraz rozumiem, ze pewnie zostal uzyty ioncube.

Niestety nie wiem czy struktura strony zostala zmieniona.

Potrzebujesz dedykowanej aplikacji internetowej? Napisz :) (PHP, MariaDB/MySQL, MongoDB, JavaScript)

Mój prywatny monitor backlinków

Lista serwerów Minecraft / Lista serwerów CS GO

11 godzin temu, eclipse napisał:

od 17 lipca nie sczytuje u mnie pozycji, rozumiem, że nic tu już z tego nie będzie?

Niestety autor chyba się zmył. Nawet jego strona web-tools.pl nie działa od paru miesięcy:(

Projektowanie stron www sitte.pl Lublin

2 godziny temu, Bartosz Machnik napisał:

autor chyba się zmył

Nie chyba tylko na pewno. Firma przestała działać, skrypty i klientów porzucono i olano. Widocznie auror jak to się mówi spalił mosty i wyemigrował.