Jump to content

Strona pokazuje w narzędziach 403 a w Google 200


Recommended Posts

Hej mam klienta,  któremu robię analizę co ciekawe różne narzędzia Screamfro, Macroscope część narzędzi online pokazuje mi 403.

 

Strony nie ma również w indeksach np: Binga. Administratorzy serwera pewnie chcą ukrywać tę stronę przed robotami narzędzi typu Ahrefs i podobnym zastanawiam się tylko dlaczego urywają stronę docelową, a nie zaplecza. Przez blokowanie strony w indeksie Binga blokują część klientów. Z tego co wiem nie robią dla klienta żadnego pozycjonowania jedynie zarządzają jego stroną. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że wykorzystują tę stronę do pozycjonowania innych. Z klientem będę rozmawiał w poniedziałek albo wtorek i może się dowiem czy ma świadomość takich działań administratorów/devów

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Link to post
Share on other sites
Cytat

 Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, że wykorzystują tę stronę do pozycjonowania innych

na 99% jesteś w błędzie. Po prostu nie marnują zasoby serwera na zbędne roboty i tyle. Sam tak robię.

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wycięli binga czy inne wyszukiwarki to pytanie jest w jakim celu? Jeżeli z Baidu było za dużo ruchu to spoko. Ale z drugiej strony można zrobić whitelistę i tam wrzucać roboty, które mają być przepuszczane i akceptowane (np. za pomocą revDNS aby sprawdzić Googlebota)

 

Opcjonalnie obstawiam złą konfiguroację firewall'i czy loadbalancerów ale to ostateczność

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl ; test linka ze stopki o audytach seo stron www - zobaczymy co wyjdzie.

 

 

Link to post
Share on other sites
Cytat

Jeżeli wycięli binga czy inne wyszukiwarki to pytanie jest w jakim celu? 

Żeby nie harwestowali

  • Like 1

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Administrator serwera NIE powinien ingerować w ruch sieciowa na koncie klienta, chyba, że  to jest w regulaminie lub umowie = klient jest tego świadomy i takie praktyki akceptuje.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
[Pomoc] dla 5-letniej Ani Serkowskiej - ulżyj jej w cierpieniu!

 

Link to post
Share on other sites

Administrator musi zapełnić ciągły dostęp do usługi oraz optymalizacje serwera, szybkość wczytywania strony, obciążenie. Wycięcie zbędnego ruchu to w zasadzie optymalizacja pracy serwera. Tak ja rozumiem

 

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Ale wycięcie potencjalnego ruchu z Bing'a nie jest optymalizacją. Zresztą to chyba właściciel sklepu określa co dla niego jest zbędnym ruchem, (o ile nie przeciąży serwera) może chce botami podnieść ruch aby sprzedać sklep ;).

Stawiałem na kombinujących administratorów bo kombinują na wszystkim. Za wdrożenie głupiego piksela fb każą sobie płacić jak za zborze. Ruchu na tym sklepie nie ma na tyle dużo aby zapychały serwer. Prawie wszystkie ich strony mają poblokowane roboty za wyjątkiem tej z największym ruchem :). Pierwszy raz spotkałem się z aż takim wycięciem na komercyjnych stronach.

 

Pozdrawiam

Pysio

  • Like 1

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Link to post
Share on other sites

Nie, po tym jak traktują klientów sądziłem, że to może być to zwłaszcza, że takie przypadki też już widziałem i nie mówię o linku w stopce, ale nie zauważyłem na stronie żadnych niecnych zagrań więc rzeczywiście chyba chcą być bardziej święci od papieża i grać takich specjalistwów. Gorzej jak im się skrypt omsknie i uciachają robota google.

Z ich podejścia do klienta raczej zakładam, że chcą utrudnić analizę stron i błedów jakie tam zrobili np. źle poustawiane canonicale strona w sklepie www/rajstopy/ a canonical ustawiony na www/pl/rajstopy czy parę innych.

 

No nic to pozycjonuje się to "tak samo" jak i inne.

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy