Jump to content

Filtr w google na słowo "Motoryzacja"


Recommended Posts

Witam

Chciałem sie tylko upewnić, chociaz jestem przekonany że to filtr. Czy spadek z pozycji 200 na 800 na słowo "motoryzacja" oznacza filtr dla strony na to słowo?

Strona jest w systemie wymiany linków, z anchorem "motoryzacja" (ustawiona opcja 10 linków dziennie). Dodatkowo jest dodawana adderem tylko z anchorem "motoryzacja" 50 wpisów dziennie (3 wpisy na katalog). Jest takze na kilku stronach (około 10) takze z anchorem "motoryzacja".

Co nagle to po diable :blink: chciałem podskoczyć w wynikach o kilka pozycji (znalesc sie w top 100) i dopiero wtedy rónicować anchor, ale niestety nie doczekałem.

Na forum przeczytałem, ze na złapanie filtra ma równiez wpływ wiek domeny. Strone odkupiłem 11 miesiecy temu, wg web.archive.org strona była już w 2003 i 2004, w 2005 nie widać strony, dopiero w 2006 jest widoczna. Ciekawe jak ta przerwa w 2005 roku ma sie do wieku domeny.

Link to post
Share on other sites

adderem się nie przejmuj ma znikoma skuteczność , poza tym dodaje głównie do gównianych katalogów. zróżnicowanie anchorów możesz sobie też darować jak w systemach dajesz do słabych stron o niskim PR.

Wszystko zależy gdzie i jak trafiają linki. Jeżeli umieszczasz linki na stronach mocniejszych z mała ilością linkow wychodzących to wtedy możesz się obawiać filtra i lepiej abyś zróżnicował anchor.

Mimo wszystko jednak naprawde trzeba się postarać aby wpaść w filtr (nawet przy jednym anchorze)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, pewnie macie racje że to nie filtr, chociaz spadek z 200 na 800 jest dosyć spory. Dodam tylko, że strony na których trzymam link nie są mocne, wiekszosc to pr=3 z 10 lub wiecej linkami wychodzacymi.

Podobne zachownie google dla innych stron można znaleść w tym temacie -> http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=29126

Link to post
Share on other sites

A co to za różnica.. czy pozycja 200 czy 800 ?

Dla odwiedzalności strony zapewne żadna ale jeżeli ktoś zaczyna od pozycji 500, idąc ciągle w góre po jakimś czasie jest na 200 i nagle zamiast być wyżej spada na 800 to jakaś różnica jest.

Link to post
Share on other sites

Co fakt to fakt - na słowo motoryzacja jest ... tyle wejsc ze nie ma sensu nawt sie starac o dobra pozycje.

Kmd07.pl samo jakos sie trzyma na to słowo w top10 od.. roku lub dluzej. nie jest na to pozycjonowane.. w ogole na jakies okreslone slowo - tutaj wejscia z motoryzacja sa ledwie zauwazalne wsród tysiecy wejsc z innych fraz. To co ludzie wpisuja do szukania to żadnemu pozycjonerowi się nie śniło :D

Link to post
Share on other sites
To co ludzie wpisuja do szukania to żadnemu pozycjonerowi się nie śniło :P

Dokładnie, lepiej zrobić pare stron i pozycjonować na frazy "z kosmosu" - sam wiem jak otoczenie szuka :) np. chce znaleźć strone gdzie są zdjęcia z jakiejś tam imprezy w Raciborzu, a wpisuje fraze "foto Racek" :P

trance_is_not_a_techno_v2.0_by_tvg.gif

Rzetelne i profesjonalne w tym co robi biuro tłumaczeń Katowice wygrało w kategorii najlepsza obsługa klienta.

Tani, profesjonalny zwrot podatku z Niemiec i Austrii. Dodatkowo Kindergeld Austria i Niemcy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy