Jump to content

Hosting dla małej agencji marketingowej

Recommended Posts

Znajomy poprosił mnie o zrobienie rekonesansu hostingu dla potrzeb jego firmy, jest to mała agencja marketingowa, która realizuje projekty m.in. stron internetowych głównie na Wordpressie ale nie tylko. Wymogi podstawowe są takie by hosting ładnie działał z wordpressem, spełniał wymogi wtyczki WPML. Na hostingu docelowo mają być umieszczane strony klientów.
Wstępnie rozważał "Siteground" ale jakoś nie mam przekonania, gdzieś czytałem, że są pewne kruczki w zakresie domen zewnętrznych. Nie wiem czy jest to wart uwagi hosting. Ewentualnie jakaś sensowna alternatywa w rozsądnych pieniądzach.
Prośba o jakieś sugestie. 

https://www.mydevil.net/

2 godziny temu, Hejkum napisał:

Na hostingu docelowo mają być umieszczane strony klientów.

Musisz brać pod uwagę ilość tych stron oraz to czy będą miały cache, które w wypadku WP znacznie zmniejsza obciążenie hostingu .

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Z tego co wiem zawsze dodawane są wtyczki cache żeby zminimalizować ilość generowanych zapytań do bazy. Trudno wyliczyć ile tych stron może być docelowo, sądzę, że on sam nie wie :) Raczej to tendencja wzrostowa. I też nie mam przekonania czy ten scenariusz ma sens. Czy nie jest lepszym rozwiązaniem po prostu wykupywać klientom indywidualny hosting w firmach o dobrej renomie i jakości ale jednocześnie akceptowalnej cenie. 

7 godzin temu, Hejkum napisał:

Czy nie jest lepszym rozwiązaniem po prostu wykupywać klientom indywidualny hosting

To już zależy od modelu biznesowego firmy.

Jeśli firma hostuje = świadczy usługi hostingowe nawet jako podwykonawcza, to zasadniczo odpowiada za strony klientów.
Jeśli firma tylko rekomenduje wybrany hosting, to nie odpowiada za strony klientów.

Tak czy inaczej MyDevil, to hosting którego śmiało można polecić.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL

Tak jak pisze Mion - MyDevil na pewno w tej chwili czołówka hostingów w Polsce.

Jednak żeby trzymać strony klientów warto się  zastanowić nad jakimś prostym hostingiem typu reseller - takie coś ma unixstrom, hekko, neteasy, hostinghouse, kylos i pewnie jeszcze kilka.

Pozdrawiam :)

2 godziny temu, Pomyslowy napisał:

Jednak żeby trzymać strony klientów

Ja tutaj widzę zasadniczo kwestie rożnych odpowiedzialności dla danej formy.

Jeśli tylko z polecenia, to cóż jak hosting "wybuchnie" pośrednik nie ponosi za to odpowiedzialności. Co najwyżej  "przykro nam"... i tyle.

Jeśli firma świadczy usługi hostingowe swoim klientom, to "wybuch hostingu" bierze na siebie.  To w ich gestii leży zapewnienie odpowiednich kopi zapasowych stron klientów itd... 

Edited by Mion

Szczerze i bez bicia przyznam, że nie wiem jak to wygląda w przypadku hostingów reseller. Czy wtedy występujemy z pozycji dostawcy usługi, czy z pozycji pośrednika? Fajnie gdyby się wypowiedział ktoś z firm które oferują takie usługi ( @neteasy @hostinghouse  ) - kto bierze na klatę awarie serwerów w przypadku hostingu reseller? 

Pozdrawiam :)

4 minuty temu, Pomyslowy napisał:

że nie wiem jak to wygląda w przypadku hostingów reseller.

Wygląda na ogólnych zasadach . Jeśli jak wykupię konto selera w celu świadczenia usług hostingowych, to (mój) klient ze mną zawiera umowę hostingową = staje się klientem, a nie klientem firmy od selera. Jeśli "wybuchnie hosting", to (mój) klient będzie wymagał ode mnie odpowiedzialności przewidzianej w ramach (naszej) umowy. Tak ja to widzę B)

• Like 2