Jump to content

Google Ads międzynarodowe dla jednej domeny


Recommended Posts

Cześć! Mam taką sytuację, że będę uruchamiał kampanię Google Ads dla domeny, która jest w języku angielskim. Na kilka krajów. Dla każdego chcę założyć inne konto Google i ustawiać kampanie na odpowiednie lokalizacje (na te kraje). Mam kilka pytań:

1) Czy są jakieś przeciwwskazania dla takiego rozwiązania? Wiem, że można utworzyć kilka kampanii na jednym koncie i ustawiać w nich obrębie lokalizacje ale czy moje rozwiązanie ma jakieś minusy, które będą wpływać na jakość kampanii?

2) Czy może być z tego jakiś problem, że jedna domena jest reklamowana na kilku kontach adsowych?

3) Czy jest szansa, że te konta będą ze sobą jakoś rywalizować w wyświetlaniach (zakładając, że dobrze poustawiam wyświetlanie dla danych lokalizacji)?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Osobiście ustawiłbym to chyba na jednym koncie - choć, być może jeśli setup jest bardzo rozbudowany robienie tego na kilku kontach może okazać się lepszym rozwiązaniem. Odpowiadając na pytania:

 

1. Oprócz utrudnienia w zarządzaniu, raczej nie ma przeciwskazań natury technicznej. Przez utrudnienia w zarządzaniu mam na myśli m.in. - brak możliwości pracy ze wspólnymi budżetami czy wspólnymi listami słów kluczowych etc.

2. Nie. Pod względem tchnicznym nie jest to problem. Jakiś czas temu zarządzałem kampanią dla dużej sieci sklepów - jedna domena, różne wersje językowe w katalogach. Każdy kraj, a nawet poszczególne stany danego kraju prowadziły oddzielne kampanie Google Ads. Jedyny problem jaki się może pojawić wynikać będzie z niewłaściwej konfiguracji targetowania lokalizacji.

3. Jak wyżej, jeśli wszystki będzie poprawnie ustawione nie powinno być żadnej rywalizacji.

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy