Jump to content
jaguar

Jak Google rozumie strukturę serwisu od strony technicznej?

Recommended Posts

Zakładając że nie ma struktury wskazanej w URLu bo chcemy mieć krótkie URLe, Schema bo nie mamy w nich struktury kategorii i nie ma Menu okruszkowego. 
Czy bez tego, crawlując stronę od głównej, od Menu po prostu idąc link po linku jest w stanie wyłapać strukturę serwisu, co jest w jakiej kategorii etc.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, MKucinski napisał:

Mówisz o tym, żeby wyświetlało się to w ten sposób w SERP?

image.thumb.png.1641ec8adcb336ba8879614032af09ac.png

 

Jeżeli tak, to nie, nie będzie się to tak wyświetlało.

 

Nie, to już jest pochodna tego czy Google złapał strukturę czy nie. 

Raczej chodziło mi o to czy i ewentualnie na jakiej zasadzie G może wiedzieć że podstrona X należy kategorii Y jeśli nie wynika to ani z URLa, ani z Schema. Ewentualnei z tego że w Menu mamy link do strony(albo i nie) Y gdzie jest wiele wpisów w tym podstrona X. 

Przykładem jest podstrona z tagami. Nie ma ich w Menu strony, nie mają schema, w url też można ładny zrobić nie jak podkatalog. Jeśli są rozsądnie zrobione czyli nie milion tagów i po 1,2 podstronie w nich tylko np. mało takich podstron ale mocno tematycznie dobrane - czy Google może potraktować taką podstronę tak jak by kategorię i złapać jej tematyczność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Google tematyczności strony nie łapie po strukturze tylko po treści. Jeżeli treści będą odnosiły się do danego tematu linkowane będą ze stron mówiących o podobnym temacie to G przypisze dany temat do tej strony. Jeżeli temat o samochodach linkujesz ze stron o samolotach samochodach i  wrzucisz w strukturze strony w tematy o samolotach to będzie się pozycjonował na temacie samochodów. Jeżeli będziesz linkował do tej strony z tematów o samolotach to będzie ją pozycjonował na samoloty nisko (bo kontent nie ten) ale zawsze.

 

Pozdrawiam
Pysio

Edited by Pysio
Poprawka jaguara

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.05.2020 o 12:50, Pysio napisał:

Google tematyczności strony nie łapie po strukturze tylko po treści. Jeżeli treści będą odnosiły się do danego tematu linkowane będą ze stron mówiących o podobnym temacie to G przypisze dany temat do tej strony. Jeżeli temat o samochodach linkujesz ze stron o samolotach i  wrzucisz w strukturze strony w tematy o samolotach to będzie się pozycjonował na temacie samochodów. Jeżeli będziesz linkował do tej strony z tematów o samolotach to będzie ją pozycjonował na samoloty nisko (bo kontent nie ten) ale zawsze.

 

Pozdrawiam
Pysio

 

Miało chyba być "Jeżeli temat o samochodach linkujesz ze stron o samolotach samochodach i wrzucisz w strukturze strony w tematy o samolotach to będzie się pozycjonował na temacie samochodów". Natomiast pełna zgoda co do tematyczności z linkowania wewn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy